Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

iş başvurusu

SodomVsGomore

Öne çıkan mesajlar

SodomVsGomore said:

Deathblade said:

"Mailde sorun var, dosya gonderemiyorum bu yuzden size posta yoluyla CV'mi gonderecegim."

Diye soyle adamlara ve zarfi bos gonder.

bu kafama yattı.

üçüncü bir mail atabilirim aslında ama adamlar kalkıp baro'ya şikayet edebilir manyak bu diye. staj yanmasın boş yere.

yalnız ik departmanı stajyerleri toplayıp sabah sabah 3 saat falan dalga geçip gülmüştür net asdf

edit: imla

bişey olmaz. Ne cvler geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada yaşadığım fail'ı facebookta paylaşınca 2 arkadaştan 2 farklı fail geldi onlar ayrı komedi paylaşayım daha da gülün;

arkadaş şirket gezisi için kalabalık bir grupla miami'ye gitmiş. şuan hala orada sanırım. neyse gece şirketten bir arkadaşıyla gece kulübüne giriyorlar. arkadaşı bir süreliğine kayboluyor akabinde benim arkadaşın yanına 2 hatun geliyor ufak bir sohbet edip dansa kalkıyorlar. çocuk arkadaşına haber vericem diye alkolün etkisiyle şirket yöneticilerinden çaycısına kadar ekli olan whatsapp grubuna 'X KOŞ KAVGA VAR' diye mesaj atmış asdf

2. si ağır epic olay. arkadaşın kuzeni(gerçekten kuzeni) reklamcılık okumuş. herif 6 ay kadar iş arıyor ve bulamıyor 6 ayın sonunda artık psikoloji de çökmüş gece içerken pc başına geçip ajanslara iş başvurusu için mail atmaya başlıyor.

mail harfi harfine olmasa da şu mealde 'REKLAMCILIK MEZUNUYUM 6 AYDIR İŞ ARIYORUM VE HALA BULAMADIM. NE YAPACAĞIMI BİLMİYORUM NEREYE BAŞVURSAM TECRÜBE İSTİYOR ANCAK TECRÜBE KAZANMAK İÇİN FIRSAT VERİLMİYOR vs...'. sorun şu ki çocuğun kafa güzelken 87 tane büronun hepsini bcc yerine cc'ye eklemiş.

ya adamlar ertesi gün bu adam için fb grubu oluşturmuşlar. grupta herkes reklamcı capsler havada uçuşuyor dönen geyiğin haddi hesabı yok. daha da bombası 2 gün sonra taksimde çocuk için gece düzenleyip içmeye gitmişler ve devamı süreçte iş vermişler adama asdjhashdhashd
Sosyal ağlarda paylaş

yumy said:

ahahaha ya sabah sabah iyi güldüm.

Bir arızdan ötürü eklentilerim iletilmiyor falan de kıvır bir şeyler, gerçekten çalışmak istediğin yerlerse.

aslında 'CV dosya boyutu 5 mb'tan yüksek olduğu için iletilemediğine dair geri dönüş alıyorum. Şahsıma ait CV'nin kısaltılmış hali ektedir.' gibi bir 3. mail atılıp sonuna thug life gifi eklenebilir.
Sosyal ağlarda paylaş

abi o beleşe sömürü kafasından bıktığım için çıktım eski ofisten. ki piyasaya göre iyi para alıyordum orada ama gecem gündüzüm kalmıyordu ve yeni bir şey öğrenmek için fırsatım olmuyordu yoğunluktan. e aldığın paraya bakıyorsun verdiğin emeğin çok altında. o yüzden ya az maaşla az çalıştıran, kendimi geliştirmem için zaman bırakacak bir yer ya da çok çalıştıran ama hakkını veren bir yer bulmak istiyorum.

evet tr gerçeklerini biliyorum da stajı bitirecem diye meslekten soğumak da istemiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

bende 1-2 garantili dönüş yapacak yere yollamıştım tanıdıklar aracılığıyla bi dönem. cv içeriğinde cep numaramda 1 hane eksikmiş.

neyseki bi tanesi numaranın sonunu sallayarak tutturmuş.

bi tanede komikli hikayem var ama senikinin yanında sönük kalır heba etmiyim.
Sosyal ağlarda paylaş

dana22 said:

no pain no gain..deli calisirsan deli ogrenirsin ..

sana ayrilan birim zamanda ne kadar cok is takip edersen o kadar kazanc..

kaldi ki staj bittikten sonraki hayatin da aynisi olacak abi..

no pain no gain kafası çalışan bir insanım zaten. şöyle ki aile işletmemiz olduğu için öyle ya da böyle küçük yaşlarda iş etiği oturdu biraz. bunu da babama borçluyum ve ne ölçekte olursa olsun nasıl bir iş olursa olsun çalıştığım yerlerde yarar sağladı bana. iş hayatına aile işiyle başlayınca yaptığın işi sahiplenme refleks hareket oluyor sanırım. ki totalde 5 ay stajım var hukuk bürolarında ama ilk defa 4 gün önce CV oluşturdum. geçen yaz 2 ay staj yaptım prestijli bir büroda dıdısının dıdısından tanıdıkmış. neyse sağolsunlar sevdiler biz istiyoruz seni okul bitince gel başla dediler. tam 6 ay önce gittim acaba stajyer açığı var mı diye konuşmaya adamlar niye soruyosun gel başla dediler. gururlandım yalan yok.

da şimdi no pain no gain kafası çalışıyorsun, ofiste millet 6 oldu mu kaçma telaşındayken 9-10 çıkıyorsun ki 12 de toplantıdan çıktığımı bilirim. diğer stajyerler 2 birim iş yaparken sen 4 birim iş yapıyorsun ama emeğine biçilen değer aynı. bu noktada akıllara eşit olan adil midir sorusu geliyor. yeni bir şeyler öğrenmek adına haftasonu eve dosya götürüyorsun, emek veriyorsun o işi de tamamlayıp bitiriyorsun. e yine aynı yerdesin çünkü orta ölçekli bürolarda (istisnalar hariç) patronlar kerameti sadece kendilerinde bildikleri için yaptığın işin geri dönüşü de 'hehe çocuk iyi bak iş yapıp öğreniyor' oluyor. e tamam öğrendim ama senin işini yaparken sana ek külfet çıkarmadan kendi emeğimle öğrendim ve yapılan iş senin işin. maaş konuşsan sen stajyersin piyasa böyle deniliyor. şimdi evet piyasa öyle diyebilirsin ve avukatlık stajının bu mağduriyet yaratan tarafını kendi lehine kullanabilirsin. ama utanmadan her söz açıldığında ben sosyal demokratım deme be adam.

şimdi böyle saçma şeylerle karşılaşınca daha kalifiye insan arayan ama ona göre karşılığını veren bürolara yöneleyim dedim. o büroların ortak özelliği de yabancı dil seviyeni belgelendirmiş olman. master başvurusu için hali hazırda IELTS e çalışıyordum. derken geçtiğimiz günlerde ufak bir ameliyat olmam gerekti IELTS sınavını erteledim. bakalım 16 mayıs'a rezervasyon yaptım sınav için. aksi halde sırf baro'ya bildirimde bulunmak adına bir büroya girip kafamdaki plana çok aykırı bir büroya girecem o da beni mutsuz edecek uzun vadede.
Sosyal ağlarda paylaş

abi yuksek filan dusunuyorsan o ayri bir hayat..

onun disinda hedefini cok uluslu hukuk firmalari olarak belirlediysen zaten o daha da farkli bir mecra..

ama 2 arada 1 derede hepsi birden de olmuyor..eger icrasidir aslisidir guzel musteri portfoyun yoksa avukatlik simdilerde sadece milletvekili olur muyum acaba bak avukatim da hak hukuk diye kullanilan bir titr e donustu..para kazanmak bayagi zorlasti..

umarim istedigin olur be..
Sosyal ağlarda paylaş

Abi ben şu kadar çalışıyorum, diğer stajerler bu kadar çalışıyor ama aynı maaşı alıyoruz diye düşünme.

Adam solitaire oynayarak geçirir gününü, mesai bitince gider. Sen 3 satır bir şey öğrenirsin o yanına kar kalır. Yarın referans olur, tecrübe olur vs.

Sosyal demokrat vs. ne olursa olsun tüm patronlar kazançlarını optimize etmek ister btw. Sen onlara muhtaçsın staj süreni doldurmak için, onlar sana muhtaç değil.
Sosyal ağlarda paylaş

@deadwoll

bizim hukuk pratiği için artık alışılagelmiş bir laf vardır 'o teoride öyle uygulamada öyle olmuyor'. yoksa haklısın söylediklerinde ama işte bazen insan ister istemez yeter lan! diyor.

@Griswold

baro ilanlarından bulup bir kaç ofise CV attım ama kendim ilan vermedim bak onu bir deneyeyim bakarsın aklıma yatan bir büro çıkar. sağol tavsiye için.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...