Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

LTE iptal mı oluyor?

GERGE

Öne çıkan mesajlar

https://www.telcoantennas.com.au/site/telstra-4g-explained

said:
What's so great about the new frequency bands?
With so many changes to 4G in Australia, it's an exciting time to jump on board a 4G network. We're about to see the 700MHz 4G network switched on by Telstra and Optus in early 2015 (with some locations already having early access). This network is going to be a game changer - one of the major drawbacks with the older 1800MHz 4G network has been its high carrier frequency doesn't travel particularly far and doesn't penetrate well indoors. 700MHz on the other hand having such a low frequency travels significantly further, bends around and behind hills, and penetrates much easier inside buildings, providing coverage similar to Telstra Next-G - meaning high speed data will now be available as far as you can make a phone call (in switched-on areas).

There's not a lot of publicity about the new 2600MHz 4G network, but despite having a very short range it's important to help reduce congestion in densely populated areas such as city centres where the operation of a long range transmitter would have considerable self interference (due to the long reuse distance required).
Sosyal ağlarda paylaş

Su yazilmadiysa cok guldum

"SÖZLÜ ARTIRIM KARMAŞASI
2600 MHz’nin F1 paketi içi sözlü teklif kısmına gelindiğinde kapalı zarfta daha yüksek teklif veren Turkcell sözlü artırıma gitmeyeceğini açıkladı. Buna karşı Avea CEO’su Erkan Akdemir de “Teklifimiz geçerlidir” açıklamasında bulundu. Bunun üzerine ihaleyi yöneten BTK Başkan Yardımcısı Deniz Yanık paketin kazananı olarak Turkcell’i ilan etti. Bunun üzerine Avea CEO’su Akdemir duruma itiraz ederek, sözlerinin yanlış anlaşıldığını sözlü artırımda bulunmak istediklerini ifade etti. Turkcell tarafı da bu talebe itiraz etmedi. Böylece sözlü artırım kısmı tekrar başladı. Ve 22 milyon Euro ile Avea F1 paketinin sahibi oldu."

Ihaleye fesat karistirmayi bile beceremiyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

sharky said:

İhalenin kazananı Turkcell oldu sanki.. Hadi hayırlısı.

Tek bir ihale yoktu abi, öyle düşünmemek lazım. Ama tcell kazandı. Düşük frekansları yüksek frekanslar bozuyor. Etkilenmemek için yüksek frekansları almaları lazımdı. Hepsini aldılar. Düşükler kapsama ile alakalı. Bu konuda da en etkilenmeyecek frekansı aldılar.
2100'de diğerleri girmedi diye biliyorum; para kazanabilmek için vermişler tek teklifi yapana diye düşündüm ben.
Sosyal ağlarda paylaş

tcell in %50 pazar payı var, daha fazla almaları normal de
kullanıcı sayısı daha ne kadar artar acaba, 7 yaşındaki çocuğa kadar telefonlandı herkes

edit: ttkom versus operatörler olacak bence yeni trend
her taraf wifi mi olacak her taraf baz istasyonu mu
internet üzerinden telefon görüşmeleri ne zaman patlayacak
acaba öyle whatsapta görüşme olmaz telsiz gibi moduna mı girecez
Sosyal ağlarda paylaş

riglous said:

sharky said:

İhalenin kazananı Turkcell oldu sanki.. Hadi hayırlısı.

Tek bir ihale yoktu abi, öyle düşünmemek lazım. Ama tcell kazandı. Düşük frekansları yüksek frekanslar bozuyor. Etkilenmemek için yüksek frekansları almaları lazımdı. Hepsini aldılar. Düşükler kapsama ile alakalı. Bu konuda da en etkilenmeyecek frekansı aldılar.
2100'de diğerleri girmedi diye biliyorum; para kazanabilmek için vermişler tek teklifi yapana diye düşündüm ben.

Yok be hocam, hepsi verdi teklif 2100 e. Anlayamadim ben hala o kismi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...