Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

En güzel metal - kadın vokal içeren şarkılar

Penthesilea

Öne çıkan mesajlar

Şimdi arkadaşlar, ilk olarak gayet manyak bir başlık olduğunun farkındayım =)

Ama, genelde neyi beğenirsem onu dinlesem de, metalde özellikle kadın vokali çok beğeniyorum, bir Lacuna Coil, Leaves' Eyes, Theater of Tragedy, Within Temptation, The Gathering vs. gibi. Liv Kristine'in hastasıyım mesela =)

Hem önerilerinizle bilmediğim güzel şarkıları öğrenmiş olayım, hem de radyo programımda birkaç hafta bu konseptte duracağımdan playlist oluşturmama yardımcı olsun dedim.

Nedir sizin metal müzikte önerebileceğiniz kadın vokal içeren şarkılar? Bu kadın vokal içerme düet şeklinde de olabilir tabi.
Yardım edebilirseniz çok sevinirim.[signature][hline]Elan Realms - A tale that goes on
Ealos Tsaark, Bounty Hunter of Eclipse

Ra_tyillustrious, 14 Aralık 2004 12:11 tarihinde demiş ki:
Yani farkındamısın ama Türkiyedeyiz demokratiz, laikiz ama farkli bir inanç taşiyorsan kendini bir müslümanla eşit göremezsin.

[Bu mesaj Penthesilea tarafından 27 Aralık 2004 09:50 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Ok bakıyorum şimdi volfi saol.

Bone, evet ilklerini zaten çok seviyorum, Arch Enemy de severim gayet ama onu kadın vokal olarak dinlemiyorum, mannak o kadın hehe =)
Ha bu arada Nightwish dinlemedim ben pek, önerebileceğin şarkısı var mı?
Bi de genelde albüm veya şarkı adı alabilirsem güzellerini seçmem daha kolay olaplüp[signature][hline]Elan Realms - A tale that goes on

Yani farkındamısın ama Türkiyedeyiz demokratiz, laikiz ama farkli bir inanç taşiyorsan kendini bir müslümanla eşit göremezsin.

[Bu mesaj Penthesilea tarafından 27 Aralık 2004 09:57 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

the sins of thy beloved.
ToT gibi ikili vokal onlar da, gothic yapiyorlar, cok da iyi ediyorlar.
2 tane albumleri mevcut, ikisi de cok guzel, ayrim yapamam bence ikini de edinip dinle. :)[signature][hline]Thanatos : Technician Hardwired for Assassination and Nocturnal Analysis/Technician Optimized for Sabotage

[Bu mesaj thanatos tarafından 27 Aralık 2004 10:07 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
thanatos, 27 Aralık 2004 10:06 tarihinde demiş ki:
the sins of thy beloved.
ToT gibi ikili vokal onlar da, gothic yapiyorlar, cok da iyi ediyorlar.
2 tane albumleri mevcut, ikisi de cok guzel, ayrim yapamam bence ikini de edinip dinle. :)

Süper, çok saol =)[signature][hline]Elan Realms - A tale that goes on

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Blizzard_IcedEye, 27 Aralık 2004 10:03 tarihinde demiş ki:
Cradle of filth in Nymphetamine şarkısı var liv kristine le birlikte.. güzel olmuş bi bak istersen

Bilmez miyim Chris, hastasıyım zaten o kadının, CoF pek sevmem, hatta sevenleri deli olmuş bu şarkıya tarz dışına çıktıkları için, ama ben bayıldım =)[signature][hline]Elan Realms - A tale that goes on

Sosyal ağlarda paylaş

albüm olarak: wishmaster ve century child
şarkı olarak: wishmaster, elvenpath, moondance, nemo, the kinslayer, phantom of the opera, she is my sin, end of all hope, ever dream, bare grace mistery, dead boy's poem, deep silent complete, devil and the deep dark ocean, deep blue sea, eclipse, eramaaj, Kuolema Tekee Taiteilijan, swanheart

olabilir, hatta şu ilk 4 şarkıyı öneririm.[signature][hline]Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

On Thorns I Lay'in Crystal Tears albümü komple efsane zaten, benim gözümde ilah durumundalar kısaca =)

MDB az şarkı bilirim, a kiss to remember falan. Kadın vokalli olanlar hangileri?[signature][hline]Elan Realms - A tale that goes on

Tescilli Liv Kristine Hastası

1. Geleneksel Paticik İstanbul Lan Party 28 Ocak 2005'te!
Sosyal ağlarda paylaş

nightwish'i yazmışlar gecikmişim Tarja soprano olduğundan çok güzel bir sesi vardır. within Tempation, after forever(within ile vokalleri aynı galiba) de iyidir. şimcik gelelim söylenmeyenlere gerçi hepsi söylenmiş ama :) dark moorun eski solisti var adini bilmiyorum su anda fairyland diye duyulmamış bir grupta vokal yapıyor çok güçlü bir sesi var yaklaşık 1 yıl önce web sitesini bulmak için 10 takla atmıştım merak edenlere link veriyim http://www.fairylandmetal.com/. onun dışında metal değil ama blackkmor's night grubuda orta çağ havasında akustik müzik yapıyor tabiki vocalleri bayan ve çok hoş. Her metal müzik özellikle senfonik power yada power tarzi dinleyenlere tavsiye ederim.[signature][hline]Feror ego veluti - sine nauta navis,
ut per vias aeris - vaga fertur avis...
Quidquit Venus imperat - labor est suavis,
quae nunquam in cordibus - habitat ignavis.

[Bu mesaj Endoret tarafından 27 Aralık 2004 14:20 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Flowing Tears var.Muhte$emdir hatunun sesi.hatta radyoda elimden geldigince sık çalıyorum
mmm ba$kaaa
kimse Epica'yı da yazmamı$ sanırım.efsane bi RTN performansları vardı bu sene..
ba$kaaa
pek metal sayılmaz ama Melissa Auf Der Maur'a da bi bak istersen..hafif Alanis Morrisette gibi..
Yeah Yeah Yeahs var o da Melissa Aur Der Maur gibi..fazla metal degil..ama tavsiye olunur hatun vokal ho$..

ama sen önce bi Nightwish'i bi hallet..Tarja'nın yeri bamba$kadır =)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
BlaCk_DmC, 27 Aralık 2004 15:04 tarihinde demiş ki:
Lethecan Everlost'larda bayan vokal yok ama senın dedıgın o albumdekı hemen everlostlardan sonra gelen Hargalaten şarkısı sanırım. Bayan vokal var ve guzel baya :)

hargalaten enstrumantal, everlost part 2 de var hatun vokal.

hatun vokal diyince dur orda. Arch Enemy var ehehe (grubun klibini görene kadar vokalin hatun olduguna ınandıramamıslardı benı :D)[signature][hline]I leave you, negative behind
Watch me all in flames, on a butterfly I ride
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...