Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yurtdışına taşınmış/taşınmayı düşünen patiler

Chemical

Öne çıkan mesajlar

Ocak 2012'de yaktim gemileriii, donus yok artik geri, tak etti canimaaa, bu maskeliii balooo...

Ehm. Hanimi da aldim Londra'ya yerlestim. Ogrenci vizesiyle geldim, burda ECAA vizesi aldim, hanim da bana dependant oldu, mutlu mesut yasiyoruz.

ECAA nedir, nasil alinir diye merak ederseniz kabaca;
http://forum.paticik.com/read.php?20,6391505#msg-6392489
Sosyal ağlarda paylaş

ya kesinlikle gitmek istiyorum aslında, ama ya beni yurt dışında kim niye işe alsın diyorum bir yandan. iş deneyimi filan lazım, o yok. ama bedelliye de yaşım yetmedi, şimdi yüksek lisans bitti 1 sene tecil hakkım var onu nasıl değerlendirsem, yurt dışına uğraşsam iş deneyimi olmayan eleman alırlar mı filan diye düşünüp duruyorum.
yurt dışında işe nasıl başvurulur onu bile bilmiyorum, araştırırsam da bayağı moralim bozulacak gibi geliyor.

doktoraya filan gitsem aynı sorunun kim bana niye burs versin versiyonu geliyor bu sefer. yine aynı problem.
Sosyal ağlarda paylaş

ShadowFury said:

jeofizik

Yabanci bi hatun bul evlen. =)

Saka bi yana yurt disinda master'a gidersen -mesela UK-, okul acikken haftada 20 saat, kapaliyken haftada 40 saat calisma iznin oluyor. Vizen okul bittigi gibi bitmedigi icin bir sure calisip o arada bir cozum bulup uygulayabiliyorsun.

Haliyle yuksek yapacagin alani ulkede kalabilecegin, marketi olan bir meslek secersen bir sansin var mesela.

Bir de alternatif olarak bir onceki sayfada paylastigim link'e bi goz at istersen.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...