Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Erasmus Staj Hareketliliği

deadwoll

Öne çıkan mesajlar

ben faydalandım. isveç'e erasmus için gitmiştik ordaki üniversitede yazın yanında staj yapacağımız bir hocayı ayarlamıştık.

Önemli olan gideceğin yeri ayarlaman. Gideceğin yer kabul verirse gerisi teferruat gibi. Gideceğin yeri kendi çabanla mail atarak uğraşarak bulabilirsin, ya da okulun kariyer ofisi gibi bir fonksiyonu varsa onlara danışıp daha önce gidenlerin gittikleri yere başvurabilirsin.

Kabulu aldıktan sonra okula bildiriyorsun, hibe komitesi için görevli hocalar senle oturup görüşüyorlar neden gitmek istiyorsun vs. diye onlara kendini pazarlaman lazım. Ben İsveç'te olduğumdan Sabancı'dan 2 tanımadığım hocayla skype yaptım laklakla geçti. Bu kısmı tamamen ellerinde kısıtlı hibe bütçesi var onu boş adamlara vermeyelimden okul emin olsun diye. Sonra hibeniz çıktı ya da çıkmadı diyorlar, hesabını veriyorsun para yatıyor. Sanırsam erasmustaki giderken 80% yatmasının tersine, bunda her ay başında yatıyordu, emin değilim.
Çalışacağın yerden de para verirlerse ekstra olur senin için.
Sosyal ağlarda paylaş

• 8 ay sonra ...
  • 2 ay sonra ...
Clauvn said:

Merhaba
Erasmus+ la bu sene İtalya'da staj yapmak istiyorum. Gastronomi ve Mutfak Sanatları öğrencisiyim. Bana genel olarak İtalya'yı anlatabilir misiniz?

hiç türk erkeklerine göre değil hepsi vücut yapmış elemanların bizim türk kasları çok kötü duruyo. bide maçlar hep alt biter.
Sosyal ağlarda paylaş

khalad said:

Clauvn said:

Merhaba
Erasmus+ la bu sene İtalya'da staj yapmak istiyorum. Gastronomi ve Mutfak Sanatları öğrencisiyim. Bana genel olarak İtalya'yı anlatabilir misiniz?

hiç türk erkeklerine göre değil hepsi vücut yapmış elemanların bizim türk kasları çok kötü duruyo. bide maçlar hep alt biter.

fasdfasd
Sosyal ağlarda paylaş

600 euro aylıksa almanyada da yeter
yane sefalet yasarsan yeter
ben mesela 260 euro yurt + internet + ısınma + elektrik + su

felan harcıyodum

eger evde bol bol makarna yaparım cakarım modelindeysen(aşçısın makarna değil alebella farfella felan yaparsın )340 euro yeter
ama okul harc felan istiyodur kesin onları onceden ogren
ilk gittiğinde harc yatmadığı için bi 1000 euro cebinde olsun
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...