Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Geçmişe bir öz eleştiri ve devam etmek

BabacumMostors

Öne çıkan mesajlar

2008 şubatında yazmaya başladığım ve 2010 kasımında burada paylaştığım bir roman denemem vardı;

http://forum.paticik.com/read.php?15,5211419

her yazın projemde olduğu gibi bunu da yarım bırakalı epey bir zaman olmuştu ve bir süre önce aklıma bunun nereye varacağına dair güzel bir fikir gelince devam etmeye karar verdim ve eski yazdıklarımı okumaya başladım

üzgünüm 2010 ildeniz ama götüm gibi yazıyormuşsun, en azından geçen sürede sahip olduğum birikim bunu görmemi sağladı, "kitap yazacam 600 sayfa olacak!!11!!" motivasyonu belki de kalitesi bu kadar düşük bir şey ortaya koymama neden olmuştu o yüzden sıfırdan başlyorum tekrar. sadece bir hikaye anlatmak istiyorum, belilri bir sayfaya ulaşma kaygısı olmadan, ister 150 sayfa ister 500 sayfa olsun ama ortaya güzel bir şey çıksın

çok gazladım kendimi, feci bilenmiş durumdayım, daha iyisini yapmak istiyorum.

burada sadece bir öz eleştiri yapmak yeterli olmayacağından teklifim şu, yazdıklarımı bölüm bölüm paylaşabileceğim ve bana geri dönüşte bulunabilecek arkadaşlardan biaz da yardım istiyorum, "şurası şöyle olsaymış daha iyi olurmuş", "burası lüzumsuz olmuş", "elinin ayarını skyim" gibi kontrollü eleştirilerden itin götüne sokmya kadar her türlü eleştiriyi yapabilecek gönüllülere ihtiyacım var, eleştirecek olanlar için serbest bir proje olacak bu ve katılmak isteyen herkesin fikri önemli benim için. işten vakit kaldıkça yazacam elbet hatta uygun bir yaratıcı yazarlık atolyesi de bulaiblirsem oradan da görüş almaya çalışacam

böyle..

paylaşmak istedim, sevgiler.
Sosyal ağlarda paylaş

güzel düşünmüşsün ama burada herkesin şahsi fikri farklı olacağından kafanın daha da karışması muhtemel.
eğer edebi birikimin bir noktaya yatkın değilse örnek alabileceğin bazı yazarlar üzerinde çalışmalar yapabilirsin.
misal ihsan oktay anar.
ben onun edebi gücüyle bir roman yazabilmeyi çok isterdim şahsen.
sen yaz tabi bakarız, yorumlarız.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...