Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

1930 ' lar ve Atatürk

Cheaz

Öne çıkan mesajlar

SodomVsGomore said:

Loex said:

hemen hemen herkes refleks olarak atatürkü savunuyo

hayır herkes objektif bir şekilde akla uygun cevap verdi. çünkü önümüze gelen önermenin doğruluğunu ve yanlışlığını kontrol edebilecek yeteneğe sahip insanlarız.

cahilliğini mi örtmeye çalışıyorsun trolledim diyerek bilmiyorum. ama şayet gerçekten trolleyip bizlerin zihinlerindeki 'atatürk putunu' görmek ya da göstermek istediysen beceremedin. işin komiği kendinle çeliştin. objektif olmamakla suçladığın insanların objektif yorumlarını sadece kendi inandığın bir önerme (bizlerin atatürkü bu konuda mantığın direttiği ölçüde değil holiganı olduğumuz ya da putlaştırdığımız için savunduğumuz önermesi. ki öyle de bir şey yok bütünüyle ilgili durumu yorumladık dediğinin yanlış olduğu sonucuna vardık) ışığında yorumlayıp objektif olmadığımız sonucuna vardın. yani objektif olmadığımızı söylerken objektif olmadığının farkında bile değilsin.

normalde gülerdim ama gerçekten üzüldüm senin için. şayet 13-14 yaşlarındaysan anlarım. o yaşlarda yeni okuduğum ya da keşfettiğim alanlarda bir metinden çağrışımlara dayalı çıkarımlar yapıyordum. hevesliydim çünkü yeni bir şey keşfetmek istiyordum ama bu yanlışa sürüklüyordu. okudukça anlıyor tabi insan hatalarını sonra düzeliyordu o yanlış. eğer yaşın gençse yılma çalış. hata yapa yapa öğreniyor insan hayat böyle.

he ama artık belirli bir çizgiyi hem yaş hem zihinsel eğitim açısından geçtim diyorsan no offence ama bok geçmişsin. daha önce yazdığım gibi düşündüğün kadar zeki değilsin. hatta yukarıda açıkladığım üzere mantık açısından ironiksin.

edit: ha bu arada yazmayı unutmuşum. ciddi bir tartışmada, özellikle tartışmanın temelini oluşturan tarafken bu şekilde bir trollük yapmak, hatta bu trollüğü 'sizi sınamak istedim ehehe' kafasıyla yapmak düpedüz terbiyesizliktir.

Üşenmemiş yazmışsın ya takdir ettim.
Sosyal ağlarda paylaş

günaydın

tamam ben cahilim salağım peki siz akıllı abiler ablalar

15. yüzyıldan beri kullanılan alfabeyi ki türkler 10. yüzyıldan beri kullanıyordu arap alfabesini türkçe seslere uyarlayıp kullanıyorduk

bunu devrimle neden latin alfabesine çevirdi ?

ulan beyoğlunda yürürken ceddimizin yaptığı binaların eserlerin üzerinde yazanları anlamıyoruz turist gibi bakıyoruz.

ben nedenini biliyorum da

inb4
>pis arapça mı konuşucaktık
>muasır devletler seviyesine çıkmak için ticareti kolaylaştırmak için (LOL)

hahha bide böyle bişi yazmışlar nedenlerine

Arap Alfabesi'nin Türkçe'yi tam olarak ifade edememesi. Arap Alfabesinde bulunan Vav (و) harfi V,O,Ö,U,Ü, Ye (ﻱ) harfi Y, I, İ, Kef (كـ) harfi ise K, G, N nadiren de Y sesini verebilmektedir. Bu durumun karışıklık çıkarması.

Y sesinin veremiyo karışıklık çıkıyomuş 900 senedir. İstanbulu fethederken en çok y sesi yüzünden kayıp vermişiz
Sosyal ağlarda paylaş

[sarcasm]he öyle işte hepimiz cahil cühela yetiştik. çok şükür parlak beyninle geldin de bize ışık tutuosun. ama işte çok parlak ışık gözümüzü aldı. yavaş yavaş söylemen lazım bunları.[/sarcasm]

ciddi cevap: gidip yahoo linkini "baak" diye koyan, onca konuşup konuşup sonra "sizi trolledim" diyebilen adamla ne ciddi konuşabiliriz acaba ya?
Sosyal ağlarda paylaş

Ancak malesef esas biz rasyonel düşünmenin, mantık kurabilmenin son kırıntılarında eğitildik. Şu an eğitim sisteminin içi bomboş. Acıyorum yeni nesile cidden. Düşünmek istemeyenin düşünmeden mezun olabildiği bir sistem mevcut (üniversitelerin bir bölümünü dışta bırakarak konuşmak lazım elbet. ama bir kısmını sadece)
Sosyal ağlarda paylaş

arcane said:

öyle kolpalıyor ki kürtünden dincisine atatürk sevmeyen gırla kişi var forumda, kimse destek vermek istememiş ahaha

qft sdfsdfj

ataturk sevmedigimden degil ama o kadar aptal argumanlarla geliyor ki adam elestirmek bile gelmiyor insanin icinden.

neyse ki atam zamaninda iyi koymus simdi boylelerinin derdi olmus.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...