Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Packet Loss Sorunsalı (TTNET FİBER ve WoW)

Sovereign

Öne çıkan mesajlar

ha bir de söylenti ama koç ailesinin telekom'a oger'lerden daha fazla verdiği ama onlara verilmediği iddia ediliyor o dönemden beri. koç ailesi dediğimde üç tr firması ortaklığından oluşuyormuş mu neymiş.

babam yıllar sonra kadir topbaş'ın yancısıyla mı ne bir muhabbeti olmuştu. AKP'nin testisli abilerinden biri, niye böyle saçma sapan satıldı ve hükümet onayladı vs.. diye.

Cümlelerini tam hatırlamıyorum ama o satış işlemi sayesinde Arap parasının ülkeye girişi başladı, ardı arkası geldi. O gün alınacak nakitten daha fazlasını kazandırdık ülkeye vs. demiş.

Hani ne kadar doğru, sebebi TT'nin arap zenginlerine verilip sermayenin çağrılması mı vs. bilemem ama bari 5-6 milyar dolar daha alsalardı asdfsd
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

Cümlelerini tam hatırlamıyorum ama o satış işlemi sayesinde Arap parasının ülkeye girişi başladı, ardı arkası geldi. O gün alınacak nakitten daha fazlasını kazandırdık ülkeye vs. demiş.

tabi sonra mucizevi bir sekilde dinlemeler patladi..arti butun askeri mit vs iletisim altyapimizi onlara verdik.sir filan kalmadi..dogrudur ardi arkasi geliverdi..

e tabi sudi mudi ama onemli konular bunlar o yuzden koc lara veremezlerdi bunu.bildigin cok uluslu yesil kusak uretim holding iste.
Sosyal ağlarda paylaş

dana22 said:

DarKRideR said:

tabi sonra mucizevi bir sekilde dinlemeler patladi..arti butun askeri mit vs iletisim altyapimizi onlara verdik.sir filan kalmadi..dogrudur ardi arkasi geliverdi..

e tabi sudi mudi ama onemli konular bunlar o yuzden koc lara veremezlerdi bunu.bildigin cok uluslu yesil kusak uretim holding iste.

dinleme olayı çok basit işte ama askeri ağlar bağımsız, TT'den veya başka bir yerden askeriye vs. izin vermedikçe ya da açık vermedikçe ulaşılma, dinlenme, takip etme olanağı yok. MIT ağları keza bambaşka diye biliyorum.

Sivil haberleşmenin 3/5'i falan direkt Telekom'a bağlı ama. ülkedeki ADSL'in ve sabit telefonculuğun direkt %100'ü Telekom'un mesela. SOL falan da bu hizmetlerini TT'den kiralıyor. Diğer firmalarda. devlete ait tamamen kanallar vs. var ama kullanılmıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

ha bir de söylenti ama koç ailesinin telekom'a oger'lerden daha fazla verdiği ama onlara verilmediği iddia ediliyor o dönemden beri. koç ailesi dediğimde üç tr firması ortaklığından oluşuyormuş mu neymiş.

babam yıllar sonra kadir topbaş'ın yancısıyla mı ne bir muhabbeti olmuştu. AKP'nin testisli abilerinden biri, niye böyle saçma sapan satıldı ve hükümet onayladı vs.. diye.

Hani ne kadar doğru, sebebi TT'nin arap zenginlerine verilip sermayenin çağrılması mı vs. bilemem ama bari 5-6 milyar dolar daha alsalardı asdfsd

Hic merak etme 5-6 milyar daha almislardir ama devlete degil.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
sharky said:

Sharkycim bişe soracam. Bu AKKsiz paketlerin tutarı AKKli tutarlardan sadece 10 TL gibi bi fark olsa direk dükkanı kapat git mi oluyor ? Nedir bu AKKsiz bağlantıların TT veya SOL'e maliyeti ?

Birde Beykoz'un Kavacık köyünde fiber varmı yoksa torunlarım mı görür anca ?

On topic : bu WoW packet loss, instance not found olaylarını yakınen takip eden biri olarak işin birde PublicDNS vs CDN yönü olduğunu hatırlatmam lazım. Ttnet'in dns i kullanınca sorunlar azalıyor, mesela 8.8.8.8 kullanırsam kesinlikle PATCH yapılmıyor.

Gerçi artık TTnet mi adsl standardını değiştirdi yoksa benim DGN2200 mü artık problem yapıyor merak etmeye başladım. Ama WoW'da sorun yaşadığım saniye speedtest ile test yapıyorum sorun yok. yurtdışına 7mbps yurtiçi 12mbps görüyorum adsl bağlantı ile. Bir sorunda bu kadar çok değişken insan ömrünü azaltır.
Sosyal ağlarda paylaş

Auril said:

biraz açarmısın

kurumsal çalışıyoruz hep saniyelik kayıplar oluyor bizde, bütün sistem resetleniyor
ağzımıza sıçılıyor

önüne geçebilir miyiz ?

Selam,

C-level derken, Executive leveldan bahsediyordum. Konuşulan konu uzmanlar arasında konuşulan bir konu ise, genellikle yöneticilerin ulaşabildiği datalara ulaşamayabiliyorlar. O yüzden o datalara ulaşın görün demek istedim.

Kurumsal kiminle çalışıyorsunuz ? TT mi Turkcell mi anlamadım ? Turkcellse arıza kaydı açar baktırırız hemen.
Sosyal ağlarda paylaş

Catscratch said:

Sharkycim bişe soracam. Bu AKKsiz paketlerin tutarı AKKli tutarlardan sadece 10 TL gibi bi fark olsa direk dükkanı kapat git mi oluyor ? Nedir bu AKKsiz bağlantıların TT veya SOL'e maliyeti ?

Birde Beykoz'un Kavacık köyünde fiber varmı yoksa torunlarım mı görür anca ?

On topic : bu WoW packet loss, instance not found olaylarını yakınen takip eden biri olarak işin birde PublicDNS vs CDN yönü olduğunu hatırlatmam lazım. Ttnet'in dns i kullanınca sorunlar azalıyor, mesela 8.8.8.8 kullanırsam kesinlikle PATCH yapılmıyor.

Gerçi artık TTnet mi adsl standardını değiştirdi yoksa benim DGN2200 mü artık problem yapıyor merak etmeye başladım. Ama WoW'da sorun yaşadığım saniye speedtest ile test yapıyorum sorun yok. yurtdışına 7mbps yurtiçi 12mbps görüyorum adsl bağlantı ile. Bir sorunda bu kadar çok değişken insan ömrünü azaltır.

Selam,

AKK dediğiniz şey giderden kazanmanıza neden olan bir şey eğer bir ISP iseniz. Konunun özeti, maymun iştahli bir millet olduğumuz için her konuda. AKKsiz olsa beklenmeyen şekilde bir trafik olabilir şeklindeki teknik bir yorumun, pazarlama dünyasınca "O zaman şöyle yapalım." metodu ile paraya endekslenebilmiş hali.

Maymun iştahlılığımız sadece teknolojide de değil, her şeyde. Dolayısı ile kişisel fikrim AKK daha senelerce olur Türkiye'de. AKK gider benzer başka bir şey gelir.

"Fiber var mı ?" konusuna bir açıklık getireyim :) Fiber çoğu yerde var, fakat Bireysel Müşterilerin kullanımına yönelik bir FTTx öbeği oluşmamış olabilir bazı yerlerde. Kavacık da elbetteki Fiber var, FTTx kullanan ufak bir öbek de görüyorum. Tam adres almam lazım öbeğe ne kadar uzaksın ne olur ne olmaz söyleyebilmek için. Alyap 2 Siteleri ve Göksu Evleri diye bir yerde var mesela gördüğüme göre. Göksu Evlerinde gerçi yeni yeni rollout a başlanmış.
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

dana22 said:

yahu tt nin karliligi zaten efsane ki ..bir kez hatti cektikten sonrasi kar neredeyse..arti kullanilmayan telefon hatlarinin parasi onun vergisi dergisi algisi kacirilanlari..her ay 100 tl nin ustune para oduyorum aldigim fix 3 mb internet iste..adsl..20 senedir bosuna odedigim paralar ile zaten evime coktan fiber altyapisi parasini verdim ben..

öyle öyle, bir de şimdi vergi de ödemiyorlar inanılmaz kazanıyorlar.

nasıl, neden vergi ödemiyor tt?

bide şeyi sorayım bölgede fiber hat vs varsa diğer firmaların kendi hatlarını çekmesine izin verilmiyor diyorlardı bazı firmalar ağlıyor noldu o iş hala öyle mi
zorla gidin telekojmdan kiralayn diyoralrmış
Sosyal ağlarda paylaş

Flassh said:

DarKRideR said:

dana22 said:

yahu tt nin karliligi zaten efsane ki ..bir kez hatti cektikten sonrasi kar neredeyse..arti kullanilmayan telefon hatlarinin parasi onun vergisi dergisi algisi kacirilanlari..her ay 100 tl nin ustune para oduyorum aldigim fix 3 mb internet iste..adsl..20 senedir bosuna odedigim paralar ile zaten evime coktan fiber altyapisi parasini verdim ben..

öyle öyle, bir de şimdi vergi de ödemiyorlar inanılmaz kazanıyorlar.

nasıl, neden vergi ödemiyor tt?

bide şeyi sorayım bölgede fiber hat vs varsa diğer firmaların kendi hatlarını çekmesine izin verilmiyor diyorlardı bazı firmalar ağlıyor noldu o iş hala öyle mi
zorla gidin telekojmdan kiralayn diyoralrmış

ya yasal açıkları kullanıp, vergi kaçırıyorlar.

mesela çalışan maaşlarını kredi çekip ödüyorlar. öyle yapınca sanırım borçlu olduğundan mı ne bir vergi indirimimi, vermemi ne oluyormuş. şirketi sürekli zarar ediyor gösteriyorlarmış ama hepsi kanuna uygun, akp yasalarına uygun olduğundan bir şey yapamıyorlarmış.

yiğit bulut'un tayyör tarafından tt'ye atanmasının sebebi de açık bulup, başlarını kesmekmiş ama o bile bulamadı diyorlar işte. bildiğin şuan tayyörun kasasına girmesi gereken para arap ülkelerine dağılıyor tt üstünden asfasd
Sosyal ağlarda paylaş

sharky said:

O şans işte :)

Forumda bir kaç kişiden adres aldım, ona göre planlarda öncelikleri değiştirdik. Bana özel mesajdan açık adresini gönder, etrafından bir yerlerde öbek varsa, önce senin sokağa girmek için konuşayım arkadaşlarla. Ama zaten bu sene planları içindeysen olabilecek bir şey bu.

Sokaga kadar fiber var ama apartmana grlmiyor. Sol dan adsl aldim bende ama yalan. 3 haftada hizmet veremediler. Ic hattiniz diyor yeniden dosedik ki ttnet var ayni kablonun baska uclarinda problem yok. Iptal ettiricem simdi baglanti geldi ama rezil durumda. Adsl altyapisi ttnet te olsa ttnette problem yasamayip sol da problem yasamak can sikici.
Su planlamada besiktas sinanpasa ya da el atin. Yoksa gelen ekibe haydari geceler yasatacagim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...