Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

sildimk

DoGMeaT

Öne çıkan mesajlar

her kahvaltınızın fotosunu cekip fantezi mi yapıonnuz?

haha instagrama koyun likelar aksın güzeeel

o tavadaki sarı şey ne? mıhlama ?

ekmek kahvaltıda kızartılır,tervihen üzrine tereyağ sürülür,şayet fırından cıkalı 15 dakka olduysa o ekmek,kızartman lazım

o olayı çözene kdar 7'yi anca alır bu sofralar

ayrıca umarım yanlış görüyorumdur ama domatesin kabugu soyulmamıs galiba

6/10
Sosyal ağlarda paylaş

sanat sepet işleri olsun,insana verilen değer olsun,avrupadan öğreneceğimiz çok şey var

ama mutfak kültürüyle tüm dünyanın dalge geçtiği ingilizler,yahut kahve+kruvasana kahvaltı diyen fransızlardan kahvaltı konusunda öğrenecek bir şeyimiz yok

ortalamanın üstü bir van kahvaltıcısında edebileceğiniz kahvaltının benzerini,dünyada az yerde bulabilirsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

espresso + kruvasan kahvaltisi italyanlarda var. hatta cogu zaman sadece espresso oluyor. ama o kahvaltiyi yapan adama saygi duymani sagliyor. lan deve gibi adam nasil ogle yemegine kadar 6 saat ayakta kalabildi diye hayrete dusup biat ediyorsun.

ben mesela oyle beslensem suna donusurum http://www.59saniye.com/sevgilisi-terkedince-21-kiloya-dusen-kiz/
Sosyal ağlarda paylaş

DoGMeaT said:

sanat sepet işleri olsun,insana verilen değer olsun,avrupadan öğreneceğimiz çok şey var

ama mutfak kültürüyle tüm dünyanın dalge geçtiği ingilizler,yahut kahve+kruvasana kahvaltı diyen fransızlardan kahvaltı konusunda öğrenecek bir şeyimiz yok

ortalamanın üstü bir van kahvaltıcısında edebileceğiniz kahvaltının benzerini,dünyada az yerde bulabilirsiniz.

Abi yalnız amerikanların pancake'ini unutuyorsun bol kalorili hayvan gibi akça ağaç şuruplu falan.

Buna ek olarak boşnak böreği, git ye bakam bosnada off...

Ama haklısın sayabildiğimiz bunlar bizim başka bişey değil. Bi de thailand'da pho çorbası içiyorlarmış sabah sıcak sıcak, o da güzel olabilir...
Sosyal ağlarda paylaş

abi sabahları kelle-paça, ayak-paça içmek benim favorim. Yemin ediyorum titreyerek içiyorum o çorbayı o kadar hoşuma gidiyor.

En iyisini de Manisa-Akhisar'da içtim.Harika kelle paça yapıyorlardı, bol etli acılı ve kemik sulu. İstersen içine küçük doğranmış pide de koyuyor pideli de içebiliyorsun. Ben böyle lezzet görmedim.........

Bi de sabahleyin ege de katmer yaparlar çift yumurtalı dersin hayvan gibi peynirli-yumurtalı tereyağlı katmer gelir önüne.Bir yedin mi net 8 saat tok durursun
Sosyal ağlarda paylaş

RamsesII said:

Abi yalnız amerikanların pancake'ini unutuyorsun bol kalorili hayvan gibi akça ağaç şuruplu falan.

Buna ek olarak boşnak böreği, git ye bakam bosnada off...

Ama haklısın sayabildiğimiz bunlar bizim başka bişey değil. Bi de thailand'da pho çorbası içiyorlarmış sabah sıcak sıcak, o da güzel olabilir...

bele bişi mi?

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...