Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

C# TreeView ve Dar Alanda Kısa Paslaşmalar

Anhora

Öne çıkan mesajlar

Hocam treeview'de 6 tane menü var. Her biri için ayrı sayfa gerekiyor. Ama yer kısıtlı. Ben satış yap'a tıkladığımda satış ekranı gelecek. İade Al'a tıkladığımda iade alma ekranı gelecek. Hepsini aynı pencere içerisinde nasıl yapabilirim? Tablı panel vardı DELPHI'de. Öyle bir component var mı Visual Studio'da?
Sosyal ağlarda paylaş

Pandora çok iyi kitap evi hakikaten, ayıptır söylemesi bugün 189 liralık sipariş verdim, selam ve saygılarımı gönderirsen sevinirim.

Bahsettiğin tab olayı WinForms'da da var, TabControl adında.

İlle soldaki menü de olsun istiyosan ordaki item'lardan birine tıklandığında bu tabcontrol'ün selectedtabindex midir nedir onu istediğin değere getirirsin sdf

Ama keşke bunu web projesi yapsaydın ya, desktop uygulamalarını nedense hiç uygun bulmuyorum bu tarz işlere.
Sosyal ağlarda paylaş

Kojiroh said:

Pandora çok iyi kitap evi hakikaten, ayıptır söylemesi bugün 189 liralık sipariş verdim, selam ve saygılarımı gönderirsen sevinirim.

Bahsettiğin tab olayı WinForms'da da var, TabControl adında.

İlle soldaki menü de olsun istiyosan ordaki item'lardan birine tıklandığında bu tabcontrol'ün selectedtabindex midir nedir onu istediğin değere getirirsin sdf

Ama keşke bunu web projesi yapsaydın ya, desktop uygulamalarını nedense hiç uygun bulmuyorum bu tarz işlere.

Hekır hocam db adını gizlemeyi unutmuşum final projesi yapıyorum gerçek hayattan bir şey olsun istedim. Ama isim hakları vs sorun çıkar diye sansürlerdim. Pandoraya çalışmıyorum yani. Bizim olayımız ders geçme olduğu için C#'ta hoca ne gösterdiyse onu yapıyoruz. Halbuki javayla yazılmış bir web programından hatırlıyorum bende sol menüden seçim yapıp sağ panelde işlem yapmayı. Delphi'de bütün panelleri üst üste yaparak yapmıştım. Ama karman çorman oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

baglanti.ConnectionString = @"Provider=Microsoft.ACE.OLEDB.12.0;Data Source=dbPandora.accdb";
string barkod = txtKayitBarkodNo.Text;
string isbn = txtKayitISBN.Text;
string kitap = txtKayitKitap.Text;
string yazar = txtKayitYazar.Text;
string yayinci = txtKayitYayinci.Text;
string kategori = cboxKayitKategori.Text;
string raf = txtKayitRaf.Text;
string adet = txtKayitAdet.Text;
string fiyat = txtKayitFiyat.Text;
baglanti.Open();
OleDbCommand komut = new OleDbCommand("INSERT into Kitap(BarkodNo,ISBN,KitapAdi,YazarAdi,Yayinci,Kategori,StokAdedi,Fiyat)" + "VALUES(@barkod,@isbn,@kitap,@yazar,@yayinci,@kategori,@adet,@fiyat)", baglanti);
if (baglanti.State == ConnectionState.Open)
{
komut.Parameters.Add("@barkod", OleDbType.Char, 20).Value = barkod;
komut.Parameters.Add("@isbn", OleDbType.Char, 20).Value = isbn;
komut.Parameters.Add("@kitap", OleDbType.Char, 20).Value = kitap;
komut.Parameters.Add("@yazar", OleDbType.Char, 20).Value = yazar;
komut.Parameters.Add("@yayinci", OleDbType.Char, 20).Value = yayinci;
komut.Parameters.Add("@kategori", OleDbType.Char, 20).Value = kategori;
komut.Parameters.Add("@raf", OleDbType.Char, 20).Value = raf;
komut.Parameters.Add("@adet", OleDbType.Char, 20).Value = adet;
komut.Parameters.Add("@fiyat", OleDbType.Char, 20).Value = fiyat;
try
{
komut.ExecuteNonQuery();
MessageBox.Show("Yeni Kayıt Eklendi!");
txtKayitBarkodNo.Text = "";
txtKayitISBN.Text = "";
txtKayitKitap.Text = "";
txtKayitYazar.Text = "";
txtKayitYayinci.Text = "";
cboxKayitKategori.Text = "";
txtKayitRaf.Text = "";
txtKayitAdet.Text = "";
txtKayitFiyat.Text = "";
baglanti.Close();
}
catch (Exception hata)
{
MessageBox.Show("Bir hata meydana geldi. Hata Nedeni: " + hata.Source, "Uyarı");
baglanti.Close();
}
}
else
{
MessageBox.Show("Veritabanına bağlanılamadı.");
}

Nerde hata yapıyorum ya? Microsoft Office Access Database Engine hatası veriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...