Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Memlekette işini düzgün yapan bir tane insan yok

Anhora

Öne çıkan mesajlar

Yok ya, geçen bir tanesiyle karşılaştım işini iyi yapan.

ttnet'in 19tl + ile 4gb mobil modem zımbırtısını alacaktım validesultan için. Gittim ellerinde kalmadığını söyledi göztepedeki türk telekom. Sonra yönlendirecek yer de aradı adam bulamadı, ana merkezle haberleşip pazartesi evime kadar görevlinin gelip sözleşme ile teslim edeceklerini söyledi. Şaşırdım. Mutlu oldum ve işime gitmek üzere ayrıldım.

Bir de ttnet yani... :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
vaperon said:

Yok ya, geçen bir tanesiyle karşılaştım işini iyi yapan.

ttnet'in 19tl + ile 4gb mobil modem zımbırtısını alacaktım validesultan için. Gittim ellerinde kalmadığını söyledi göztepedeki türk telekom. Sonra yönlendirecek yer de aradı adam bulamadı, ana merkezle haberleşip pazartesi evime kadar görevlinin gelip sözleşme ile teslim edeceklerini söyledi. Şaşırdım. Mutlu oldum ve işime gitmek üzere ayrıldım.

Bir de ttnet yani... :)

Abi bu şube Göztepe'deki meşhur Petrol Ofisi'nin yanındaki değildir, değil mi? :)
Sosyal ağlarda paylaş

Onun için, insanlardan bizim yüzümüzü güldürecek küçük nüanslar beklemek hayal oluyor. Gerçi yapanlar çıkıyor tek tük. Ama eminim onlar da başka yerlerde başka işlerini düzgün yapmıyorlardır.

Bu bir alışkanlık gibi, nesilden nesile bizim DNA'larımıza işlemiş. Tembellikten ve Bencillikten öleceğiz arkadaş.

Bende tembelim ve bencilim kendimi de işin içine katıyorum. Neden böyleyiz, çok merak ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de Vatan bilglsayarda cakisan bir delikanliyi unutamam. Seagate HD aldiktan 4 ay sonra bozuldu. Firma kullanici hatasi dedi reddetti, Vatan reddetti, bu delikanli haftalarca ugrasti yazmadigi yer kalmadi yenisini verdirdi sonunda.

Keske bi hediye falan alsaydim, bi daa gittigimde yoktu orada. Ya kovuldu, ya terfi etti ya da daha iyi biyere gecti.
Sosyal ağlarda paylaş

Var var düzgün insanlar da yok değil. Ama sistem bozuk arkadaş, sen ne kadar düzgün olursan ol sistem seni bozmaya çalışıyor. Bu sisteme eninde sonunda ayak uydurmak zorunda kalıyorsun.

Günübirlik yaşıyor millet. Kimse uzun vadeli düşüneyim yaptıklarım bana döner diye düşünmüyor. Vizyon 0, misyon 0.
Sosyal ağlarda paylaş

O zaman duble yol yapıp onun onarımına milyarlarca para harcayanları, konferans sırasında cep telefonuyla oyun oynayan bakanları, millette yok yere 2 kat elektrik faturası ödeten idareyi, bütün bunların yükünü vatandaşın sırtına vergi olarak yansıtanları, bu yaşlı, anlatsan da anlamaz diye insanları geçiştiren çalışanları, yaşlılara atmde beklemek sosyal aktivite oluyor diyen bakanları, ben aldığım maaşı haketmek istiyorum diyen ve hiçbir görev verilmeyen başkan yardımcılarını, soru sorduğunda ilgisiz duran çalışanları, vizyonu olmadığı için düşüncesiz davranan ve bunun sonucunda ortaya çıkan zararları yine millete yük eden müdürleri çok görmemek lazım.

Daha çok sayılır bunlar.
Sosyal ağlarda paylaş

valla benim şimdilik gördüğüm şu. işi önce çevresel faktörleri de denkleme katarak kuralına göre oynayacaksın. belirli bir miktar köprü ayı ve dayı denklemlerini de yerine göre serpiştirip inzivaya geçeceksin. biraz daha orta düzeyden üst düzeye doğru geçiş yaptığında kuralları kendin koyacaksın. işte bu zaman zarfına kadar ilk çalışmaya başladığın sıradaki ideolojini hala koruyabilirsen biraz değişim gerçekleştirebilirsin. Yok koruyamamışsan o zaman çarkları aynı momentumda çevirmeye devam.. ki şimdiye kadar olan ve bu noktaya ulaşmamızın sebebi de bu sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...