Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Overwatch

Cuce

Öne çıkan mesajlar

toggie said:

oyundaki her hero, hakkini verdigin surece her durumda pick'lenebilir. solo gir ya da girme faketmez, takimin kompozisyonu ve takimdaki herkesin oynadigi hero'ya olan hakimiyeti degistiriyor isi.

Bu isin yarisi ya. Diger yarisi da team comp + counter'lanip counter'lanmadigin.

Cok kral hakkini veriyorum Moira'nin mesela (verememek imkansiz zaten su haliyle) ama cok damage gelince karsiya pasa pasa gidip degisiyorum, tank aliyorum cunku ben shift'leyip kacsam bile yanimdaki tank kacamiyo, heal yetmiyo etc.
Sosyal ağlarda paylaş

bu oyunu oynamak istiyorum, zevkli bir oyun, mekanikleri felan. ama competitive her girdiğimde sinir krizi geçirmekten de bıktım. valla billa bıktım.

oyunlarda kolay kolay trigger olabilen birisi değilimdir, çoğu kişinin ragequit attığı yerde sakinliğimi korurum. ama şu oyunda monitörü kırmama az kaldı.
"sil gitsin değmez" de diyemiyorum, gayet kaliteli oyun yapmış adamlar, competitive oynanış boktan olsa da bırakamıyorsun.

oyuna ne zaman girsem, ilk defa mouse kullanmaya başlamış kişiler, defalarca uyarıya rağmen inatla trollpick yapan tipler geliyor yanıma. her defasında kötü takıma düşen ben oluyorum, karşıma top 500 gibi oynayan Genji'ler, Pharah'lar, Tracer'lar geliyor, takımda 5 kişiyi tek başına sololuyor.

sezon 1'de Platinum oynuyordum, şimdi Bronze'a düşmek üzerindeyim.
bir cevap aradığımda "demek ki o ranki hakediyorsun", "git gud", "kerileyemiyorsan senin beceriksizliğin" gibi gerizekalı insanların gerizekalı cevapları dışında hiç bir şeye ulaşamıyorum.

"o kadar da kötü" oyuncu olduğumu düşünmüyorum, CSGO'da solo MGE-DMG arasında rahatlıkla takılabilen birisiyim.
GeT_RiGhT olma gibi bir iddiam yok tabii ki, ama Roadhog, Genji, Soldier, Junkrat gibi damage manyağı karakterlerle birlikte oynarken, tek healer olarak 5 gold medal'da takılabiliyorsam, "yeterince iyi oynamıyorsun" argümanı aptalca kalıyor.

sıkıntı benim iyi oynayıp oynayamamam değil, sıkıntı sürekli counterpick seçilmesi gereken oyunda trollpicklerin aşırı oranda yüksek olması.
oyun çıktığında herkes dota 2 ile eş tuttu da, dota ile alakası bile yok oyunun. orada bir karakter seçiyorsun, karşına kim gelirse gelsin item kuşanarak o karakteri uyarlayabiliyorsun.
burada böyle bir şans yok. karşıda widow varsa, ve senin takımda sadece durağan herolar varsa (torb, bastion, roadhog gibi) yenilmeye mahkumsun.
tek bir hero ile her mapde her durumda kazabileceğini sanıyor insanlar, o da olmuyor.

Jeff çıkıp "play flexible" dedi ama kimsenin umrunda bile değil. zorla oyunculara karakter değiştirmeyi zorlamaları lazım, ama o da Blizzard'ın umrunda değil.

sezon 1'de reaper, soldier, junkrat oynarken mutluydum, diamond seviyesinde kill rekorları kırıyordum. ama 2-2-2 meta'sı çıktığından beridir, "kim daha önce dps herosu picklerse o dps oynar" saçmalığına döndü oyun.
haliyle kendimi tank ve healer pozisyonlarında bulur oldum.

ama tabii şöyle bişi var, sırf autopick dps alan troll ile, bilinçli bir şekilde dps herosu oynayan arasında dağlar gibi fark var.
bizim takımdaki tracera bakıyorsun 5 kill almış, karşı takımdaki tracer 50 killde at koşturuyor. ikisi de sözde "aynı rank".

değil işte. olmuyor öyle bişi, ama Overwatch niyeyse iki oyuncuyu da aynı rank zannetmeye devam ediyor.

bu saçmalığın yakın zamanda değişeceğini de sanmıyorum. hani csgo da problemli oyun da, orada 5 oyundan 1'inde troll team ile karşılaşıyorsun, burada 5 oyundan 4'ünde. sadece rank düşmeye dayalı bir competitive de zerre zevk vermiyor.

bu arada şunu da belirteyim. yenilmek/yenmek umrumda değil. sonuna kadar mücadele eden ama ağır biçimde kaybeden bir takımda oynamak çok zevkli bir şey mesela. competitive oynama nedenim de, o takım çalışmasını yaşamayı istemek.
"hadi torb seçelim düşmana boş boş koşalım ölelim feedleyelim" mantalitesiyle comp olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim anlatmak istediğim işte tam olarak buydu abi çok güzel özetlemişsin ellerine sağlık öncelikle. Troll pick olayını bazı arkadaşlara anlatamıyorsun veya anlamak istemiyorlar. Hani diamond vs oldukları için mi yoksa hani gold veya plat olan adam low dur mantalitesi mi ben sadece onu çözemedim gitti. Troll pick aynı oranda bana da denk geliyor adam symetra alıyor ilk pointi kaybediyorsun karşıda pharah var sende genji ve tracer var e haliyle abi olmuyor işte bu adam sym oynamaya devam ediyor hello hello hello yapıyor tüm oyun boyunca e seni tilt ediyor. Ben ona kızıyorum abi insanlar neden bu kadar aptal olabiliyorlar. Takım oyunu mantalitesi bu eleman kızmış birine ben throwlayacağım işte ulan g.t banane git quick oyna git 8v8 at ranked da ne işin var senin. Son zamanlarda şu başladı tankları da autopick yapıyor mercy mainler abi şaka mı bu nedir yani. Tank mainim adama diyorum let me play tank ses yok neden adam throwlamak istiyor kızmış yenile yenile. Hadi onu da geçtim dps mainim deyip de 1 pharah vuramayadan adamlar bana geliyor. Sonra bende tilt olup kızıp mcree alıyorum vuruyorum sonra diyorum böyle yapacaksın adam hala soldier devam tank da almıyor ondan sonra loss. Sonra diyorsunuz abi senden kaynaklı sen işini yapmıyorsun bu ileri zekalı arkadaşlar ile sadece 3 oyun atın ondan sonra mouse klavye kalıyor mu görün abi. Ben sinirden kulaklık kırdım abi sırf communication ve aptal insanlar yüzünden. Sokmuşum SR'ına yani.

Pazar günü şu olayla karşılaştım abi,

1 tane genji, soldier main geldi adama dedim karşı da tracer var mcree al flashla tek at. Adam dedi ben mcree oynayamıyorum aimim kötü ama soldier genji oynuyor siz anlayın.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

sezon 1'de Platinum oynuyordum, şimdi Bronze'a düşmek üzerindeyim.
bir cevap aradığımda "demek ki o ranki hakediyorsun", "git gud", "kerileyemiyorsan senin beceriksizliğin" gibi gerizekalı insanların gerizekalı cevapları dışında hiç bir şeye ulaşamıyorum.

"o kadar da kötü" oyuncu olduğumu düşünmüyorum, CSGO'da solo MGE-DMG arasında rahatlıkla takılabilen birisiyim.
GeT_RiGhT olma gibi bir iddiam yok tabii ki, ama Roadhog, Genji, Soldier, Junkrat gibi damage manyağı karakterlerle birlikte oynarken, tek healer olarak 5 gold medal'da takılabiliyorsam, "yeterince iyi oynamıyorsun" argümanı aptalca kalıyor.

Argumanlarin sana gore "aptalca" ya da "gerizekali" olmasi dogru olmadigini gostermiyor ama. Muhtemelen hakli onu soyleyenler cunku sorunun tamami diger rank oyuncularinin kotu oynamasinda degil. Aim'in ne kadar iyi olursa olsun, positioning'in kotuyse kaybediyosun ki OW'da positioning > aim bence zira aim'im cok kotu ama %40 weapon accuracy'si olan soldier'lari, baya saglam widow'lari falan pitir pitir avliyorum Pharah ile.

Ayni sekilde sorun yine o rank'in team build'larinda olsaydi, Esh'in ya da benim kimseyi gold'a, plat'e tasiyamama gerekirdi ama aha bak adam resmen tasimacilik isine giristi can sikintisindan.

O yuzden git gud. Istiyosan bir iki oyun falan kaydet koy, elestiriverelim `lan o oyle mi yapilir` diye. Ya da daha kolayi, asina oldugun karakterleri oynayan top 500 video'larini izle, neyi nasil counter'liyorlar ona bi dikkat et. Valkia sagolsun baya degistirdi benim gameplay'i.

Ha bir de Moira ya. Moira'nin calismadigi oyun yok resmen. Hele hele bronz diyosun, silver diyosun. Icinden gecmen lazim bu rank'de adamlarin.
Sosyal ağlarda paylaş

abi çok dps e dayalı konuşuyorsunuz ama. Sen 10 maç mercy oynarsın yanına adamlar gelir carryler, veya nerede duracağını bilir heallersin vs. Veya karşı tarafta seni flankleyecek adam olmaz yaylım yaylım oynarsın.

Ben mercy alırım tracer üzerime yapışır, kimse bişi vuramaz, tank alır başını gider vs.

sonra sen 3k sr çıkarsın ben 1800sr. Hani bunun skill vs ilgisi var ama totalde oyun kurtaran hero değilsen, lethal bir ultin yoksa oyun o türlü işlemiyor pek.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya bu arada cidden iyilik yapmiyosunuz su adamlara cunku alip beraber oynayip tasimaktan farkli olarak bu isi sen yapinca karsiya da ona gore adam gelmeye basliyo, sonra ayni takima dusunce hesabin esas sahibiyle gg no rmk.

Ama beraber girip oynayalim, ayni takimda tasiyalim np.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...