Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş JK 2014 -2015 Sezonu Genel Tartışma - 2

Llama

Öne çıkan mesajlar

Burak konusunun tek suclusu Burak ve biraz da saglık ekibi. onlar tedaviyi uyguluyor. Burak ben iyiyim kendimi denedim valla iyiyim cok iyiyim en iyiyim spamliyor. Sonucta sakatlıktan donen bir oyuncunun yedekten girip oynaması da gerek. Bunu da bitmis bir macta Burak'a super uygun bir macta yapması da gayet dogal. Saglık ekibinin kendine dikkat ederse oynayabilir dedigi, ben kendimi cok iyi hissediyorum depar attım valla bisey olmuyo diyen bir oyuncuyu oyuna alan Hamza'nın suclu oldugunu dusunmek baya sacma.

Simeone'nin de CL finalinde basına geldi aynısı. Simeone cok kotu hoca diyebilir misin?
Sosyal ağlarda paylaş

Simeone için ama riske edilebilecek bir dönemdi. Sezonun son maçı, tamam belki en önemli maçı ama nüksetme durumunda oluşacak bir değişiklik ile takım yapısını koruyabilirdi. Ha keza son dakikada atılan şans golüne kadar kupayı da alacaktı.

Oynatılmasında suç Hamza hocanın değil demekte olmaz. GS'nin şuan Burak'tan daha iyi bir alternatifi var mı? Yok. GS'nin şuan karşısında en az kaç maçı var? Transfer penceresi kapalı mı? Sayılır.

Seni taşıyacak çapta bir transfer yapma şansın yokken ve Burak'ın ayağına bakıyorken oyuncu zorla oynamak istese bile oynatmayacaksın. Bunları hesaplayıp ona göre oyuncuyu korumak en başta teknik direktörün görevidir. İstekli futbolcu oynamak ister, kendini sürekli iyi hisseder ona bakarsan sen onu dinlemeyeceksin. Hele nüksetmeye meyilli bir sakatlıksa asla yapmayacaksın.

Ha bunun farkındaysa ama üstüne savunmasında oyuncu istedi, oynattım diyorsa da bu otorite kurma konusunda sorunlu olduğunu gösterir. Ha keza Selçuk falan onu çok sevdiğine göre kesin bu vardır.

Takım şuan üstlerde, hatta takımlar şuan üstlerde diye yine konuşulmuyor da ne İsmail ne Hamza ne de Bilic tam tamına TD değiller. Çok büyük handikapları var. Puan geliyor, takımlar kazanıyor diye konuşulmuyor ama başarısızlıkta görürüz.

Zaten sene sonu bu üçlüden ikisi gidecek işte sıralamaya göre, mesela ben Bilic'in bu sezon şampiyon olamazsa kalacağını düşünmüyorum. Ha keza Fener olamazsa İsmail ertesi gün kovulacak. Aziz'in sene başındaki lafı teminatı işte.

Hamza hocayı çok seviyorum ama büyük takım için fazla erken olduğu gözüktü. Ertuğrul'dan farkı yok şuan gözümde, gitsin Anadolu da belki bir şampiyon bile çıkartır ki o potansiyel var ama GS de olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Eger 9. dakikada Diego Costa'yı cıkarmak zorunda kalmayıp 1 hamle hakkı daha olsaydı belki de sampiyondu. son 10-15 dakika tukenmisti atletico guc olarak. bu kadar da onemli bir karardı o aldıgı karar.

Futbolcunun oynayıp oynayamayacagına, taktiksel kararlar dısında, saglık ekibi ve futbolcu karar verir. Saglık ekibi oynayabilir demisse ve Burak ben kesinlikle oynamak istiyorum hazırım demisse bunun suclusu Hamza olamaz. Mantıksız. Tum is dagılımı mantıgına aykırı konusuyorsunuz. Sanki FM'de yanda % kondisyon yazıyormus gibi sakatlık degerlendirmesi yapıosunuz. Hamza, Burak'ın fiziksel ve mental olarak obur haftaya hazır olmasını dusunur bitmis bir macta. Bunun icin mac eksigi olmaması gerekir ayrıca. bu kadar istekliyken oyuna almamak mental olarak da burak gibi duygusal bir oyuncuya ters sonuclar dogurabilir.

Tabi burak'ın mac oncesi full saha antremanını bastan sona cıkardıgı ve aslında antreman bazında sakatlık problemi yok gibi gozuktugunu de unutmamak lazım. Antremansız falan da maca cıkmadı yani.

Evet bu isin en buyuk suclusu burak. ikinci suclusu saglık ekibi. hamza anca %1 falan olabilir o da uzaktan bakıp yırtıgı goremedigi icin. gozune mr taktırsaydı boyle olmazdı.
Sosyal ağlarda paylaş

biri cl finalinde sakatlanma riski olan oyuncu ile sahaya cıkıp ilk dakikalardan yedek sayını 2 ye dusurmek.

oburu lig macı, bitmis mac dakika 78 saglık ekibinin izin verdigi, son cift kale antremanının tamamını cıkarmıs ısınırken surekli depar atıp sıkıntısı olmadıgı konusunda haber yollayan istekli duygusal bir futbolcuyu 10 dakika oynasın diye sahaya surmek.

ikisi de ya tutarsa diye sansını deniyor ki hamza'nın aldıgı risk ve kaybedecegi deger daha dusuk.
Sosyal ağlarda paylaş

Esnaf said:

tolgay çok iyi oyuncu lan.aslında gs nin daha çok ihtiyacı vardı tolgay a ama pis fakirler işte ona bile ptara ayıramadılar

tolgay manyak adam abi. zaten ben şu anki kadroyla direkt 4-4-2 diamond oynatırım.

tolga

opare pedro atınç motta

veli
atiba tolgay
sosa

demba random bi forvet (muhtemelen de olcay)

Sosyal ağlarda paylaş

abi afedersiniz de maç mı izlemiyosunuz ya, yeter lan töre töre aaaağğğğĞĞĞĞĞĞ!! :)

abi töre'nin ezdiği toplar sosa'ya gelsin maçı 3 asistle falan bitirir. bak tolgay misal bu sorunu çözdü hafiften ve çözer dikine oynuyo çünkü veli gibi gökhan'a pas atayım naparsa yapsın demiyo.

gökhan geçen senenin çok altında. her maç izliyorum her maçta da maşallah yaptığı pas hatasının, kestiği kötü ortanın, çalış atayım derken bitirdiği pozisyonun, kaybettiği topun haddi hesabı yok. kerim frei de aynı kafa. sevmiyorum süt oğlanları. messi dediğin adam her topta depara kalkmıyo, çalıma gitmiyo la gökhan sen kimsin?

biz şu kanatlarla 4 5 1 oynayamıyoruz. garibim demba sürekli orta sahada top almak için. altı pas topçusu nobreyi tek forvet sürekli orta saha oynatmış takımız gerçi gayet doğal. adam gibi taktik olsa demba bi 6-7 gol fazladan atmıştı şu takında..
Sosyal ağlarda paylaş

abi kapalı savunmalara karşı kanatlara inelim diyoruz kanatlarımız orta kesemiyor ona napıcaz? bi de tek forvet garibim demba orta sahaya geliyor sürekli.

geçen maçta furkan'la birlkte oynayınca bile demba nasıl asıl yerinde kalabildi gördük. türkiye liginde asıl çift forvet oynanmadan gol atılamaz, en azından büyük takım gibi oynanamaz. fener 3 forvet oynuyo, gerekirse 2 forvet ve son 10 dakikada bir baskı yapıyo hop maçı alıyo, biz 2-0 öndeyiz bi gol yiyoruz hop çekil 18'e.
Sosyal ağlarda paylaş

abi maçı sadece istatistik gözü ile izleme, cidden Töre şu takım için cok faydalı, dediğim gibi çekip vurması, gelen beke alan boşaltması falan.

olcay belki tabela yapıyor ama Töre'den kötü oynuyor son haftalarda.
Bu maç göreceksin yine takımın en etkilisi Töre olacak, belki asisti olmayak yine ama golün yaratılmasında etkisi olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

abi çok farazi konuşuyosun yani nasıl yapıyo mesela faydayı. orta kesiyor diyosun kesemiyor diyorum cevabın yok. ki kesemiyor yani, artık obsesyon oldu gökhan'ın attığı her pasa ortaya bakıyorum yok yani adam orta kesemiyor bu bir. ikincisi gençler maçında 1 tane faydalı pası koşusu yoktu. kupa maçında 2 tane falan uzaktan güzel pas attı hayret ettim ama yanal pas kanat değiştiren. alan boşaltıyor diyosun arkasında serdar var, serdara alan boşaltsan nolur. ben de sana tam tersini söylüyorum gökhan yüzünden ana baba günü göbek 2 stoper yetmezmiş gibi gökhan bir de beki çekiyor zira öyle hemen 18'in köşesinden girmiyor içeri ta göbeğe kadar geliyor. öyle yaldır yaldır gelen beklerimiz yok maalesef ve taktik yapımız da buna uygun değil.

Hayır cidden bazı maçlar 23141 tane pozisyonu mahvettikten sonra asist yapabiliyor gol falan atabiliyor ama futbolcu bu değil yani, mevkisinde işini yaptıktan sonra gol atsın asist yapsın. sonra da takım töre'ye bağlı falan deniyor. takımda kimse işini yapmazsa bazı maçlarda şapkadan tavşan çıkarılarak atılan goller ve bu golleri atan attıranlar kıymete biner. tıpkı quaresma gibi. görevini yapsın abi töre yapamıyorsa da kızağa çekilsin sorry yani, babamızın oğlu değil. aynı şekilde frei de yapıyor bunları. veri istatistik olarak izlesem bunları söylemem zira gökhan'ın istatistikleri kötü değil. ama istatistikle yürümüyor işte işler.

kuyt'u gökhan töre'ye 15 kere tercih ederim ben mesela. ya da aynı tarz adam olsun diyorsanız eskişehir'deki ibrahim sisokko taş gibi adam, alalım önümüzdeki sene 2-3 milyona rahat edelim uğraşmayalım töredir freidir.
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

applev0dka said:

benim yazdıgım gibi mi ?
evet

büyük ihtimal öyle cıkacak zaten

4-1-4-1

belki atiba'yı veli ile oynatır.4-2-3-1 şeklinde de cıkabilir.
ama yazdıgım kadrodan değişen tek adam olur Tolgay yerine Atiba

diziliş aynı olur forma göre olcay-frei değişirse değişir. cok farklı bişey beklemiyorum ben
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...