Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hotpoint E2BYH F03 model buzdolabımın arızası

Mayhem

Öne çıkan mesajlar

Selam.

Yaklaşık 3 aydır kullandığım buzdolabım youtube videosundaki gibi ses çıkarıyor. Ne kadar sinir bozucu olduğunu az çok tahmin edersiniz. Malum yeni evlendim ve tavsiye üzerine gidip Hotpoint almıştım. Fakat durum artık buzdolabında bu dereceye geldi. Servis bu arızadan dolayı 2 hafta önce parçasını değiştirdi fakat yine ve yeniden 3 gündür bu sesi almaya başladık. Bugün yine servisi arayarak durumu söylediğimde "bu modellerde bu tip sorunlar yaşanıyor, normal" diyor. Yanında olsaydım ağzına 2 tane vuracaktım. Her neyse, yine servis bekliyoruz ve yine parça bekleyeceğiz ve yine değişecek ve ve ve.. yeniden bu ses çıkacak.

Pişmanım. Evet, hotpoint aldığıma pişmanım. (üstelik tüm beyaz eşyalar hotpoint, yandık anasını satayım) keza çamaşır makinesi de sapıtmaya başladı.

http://www.youtube.com/watch?v=BDGfdy1DtA4

etiketler: hotpoint, bok, çiş, kaka, buzdolabı, 2binliraya, rezil ol, active, oksijen, meh
Sosyal ağlarda paylaş

abi az daha hotpoint alıyodum yeni evleniyorum diye, seçtiydim modelleri hatta sonra biraz kıyıp düzgün bişi alayım bilmediğim şey yerine dedim arçelikin iyilerinden topladım ileride başım ağrımasın böyle diye. iyi dönmüşüm ucundan aman, geçmiş olsun valla uğraşmak çok zor böyle beyaz eşya tamiriymiş servismiş falan.

he tabi ben arçelik aldım da uğraşmadım mı sanki onu da anlatayım, 10.10.2014 tarihinde fırın,buzdolabı,çamaşır ve bulaşık makinelerini getirdi servis eve. her şeyi gayet güzel kurdular falan adam anlatıyor böyle kullanacaksınız bilmemne derken nişanlım farketti bulaşık makinesinin üst kapağı boydan boya çatlak, ön tarafında da ezik ve çatlak bi yer var. adamlar bildiğin makineyi düşürüp yuvarlamışlar herhalde yerlerde utanmadan getirmişler kuruluma bir de. 1 saat sonra yenisini getiricekler, tam 17 gündür o getirdikleri kırık dökük ürün evde boş boş duruyor bir sürü işim yarım kaldı, gelen çeyizlikleri elde yıkamak zorunda kaldık milyon tane çanak çömleği. kırık makineyi müşteriye yedirmeye uğraşıp olmayınca yenisini 3 haftada zor teslim ediyor şerefsizler.
Sosyal ağlarda paylaş

Liebe said:

kleri kırık dökük ürün evde boş boş duruyor bir sürü işim yarım kaldı, gelen çeyizlikleri elde yıkamak zorunda kaldık milyon tane çanak çömleği.

oo buyuk gecmis olsun abi ..o ceyizlikler dolaba kaldirilacak olsa bile en az 1 posta yikanir ya ..hatirladikca titredim..
Sosyal ağlarda paylaş

Kaede said:

ben "tavsiye ustune" kismina takildim

hangi akli basinda insan hotpoint tavsiye eder

dahasi hangi kafayla o tavsiyeye uyulur

Katılıyorum. DH gibi forumların beyazeşya bölümünde hotpoint deyince kaç kurtar kendini falan diyorlar. Kim tavsiye etti..

Sese gelince; CPU fanının kasa içindeki kabloya sürtünerek tırtıklama sesi çıkarması gibi
Sosyal ağlarda paylaş

Bosh a katılıyorum. Özellikle nofrost buzdolaplarında buz kırma sesi diğer markalara göre baya fazlaymış.

F/P konusuna gelince o biraz abartı oluyor. Paraya kıyılacak bir nokta değil servetine kıyman lazım. Sapık gibi pahalı markalar.

O markalara gelmeden önce LG, Siemens buzdolapları için baya kaliteli. Özellikle LG
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

Beyaz eşyada paraya kıyacaksınız arkadaşlar, f/p ürünü yok gibi. Eskiden Bosch'tu onu da Türkiye'de üretmeye başladıklarından beri boku çıktı.

Miele, Franke falan alcaksınız.

Abi miele ye girdim Fiyatları görünce ağlayarak kaçtım. Çamaşırla bulaşık en ucuz 2 şer bin TL buzdolabı kampanyalı fiyat 5 bin TL en ucuzu.
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

aynen. miele miele ok de, ona bakarsan arabayı da bmw, mercedes fln almak gerekir ama hani para?

Abi cebine akıllı telefon koyabilen herkes hayatının büyük kısmında kullanacağı, teknolojisi 6 ayda bir değişmeyen bir alete o akıllı telefona zamanında verdiği paranın 2 katını verebilir.

2bin lira 3bin lira büyük paralar değil beyaz eşya için. Özellikle de evli aileler için.
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

Dworgian said:

aynen. miele miele ok de, ona bakarsan arabayı da bmw, mercedes fln almak gerekir ama hani para?

Abi cebine akıllı telefon koyabilen herkes hayatının büyük kısmında kullanacağı, teknolojisi 6 ayda bir değişmeyen bir alete o akıllı telefona zamanında verdiği paranın 2 katını verebilir.

2bin lira 3bin lira büyük paralar değil beyaz eşya için. Özellikle de evli aileler için.

ya bi çıkın şu genellemelerden. herhalde zeka özrü yok abi hiç birimizde. bütçe ona uygun olabilecek şekilde olsa öyle davranır insanlar. adam ne dio, girdim dükkana, fiyatları görünce çıkıp gittim. demek ki oturmamış kafasında bütçesine göre o fiyat.

bir de bosch fln alınca toplam 5 6bin e hallettiğin beyaz eşya setini miele alıp 25bin e mal edince öyle 2 3bin değil aradaki fark.
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

Ha evlenirken çok para gidiyor zaten vs. diyorsanız da başka şeylerden kısın ilk başta. Örneğin bulaşık makinesini sonradan alın, kurutma makinesi almayın, salon yanına oturma odası dizmeyin vs.

hayır öyle bir anlatıosun ki =)

miele dışında bir ürün aldığında otomatik gg şasldksaşk

teknoloji şans işi biraz. kız arkadaşım 10 senedir aynı bosch beyaz eşyaları kullanıo mesela? hala da taş gibiler.

ben 3 sene bosch beyaz eşyaları kullandım, daha ses seda çıkartmadılar hiç. ha ne kadar gider bilmem de, 30 sene de aynı beyaz eşyaları kullanmak istemem mesela. teknoloji değişiyor gelişiyor vs. yenisini alırım atıorum 10 sene sonra ne olcak

=)
Sosyal ağlarda paylaş

@Dworgian, abi regal reklamları yüzünden bunlar hep. Pahalı olan x markasını almamayı tercih ediyor insanlar diğeri de aynı işi yapıyor diye.

Hayatınızı beraber geçireceksiniz abi aletle, 10+ sene kullanıyorsunuz en kötü ihtimalle. Ben hala annemlerin 15 sene önce aldıkları beyaz eşyayı kullanıyorum kendi evimde, çatır çatır çalışıyorlar; hepsi A ya da A+ bir de.

Edit: Gerçi buzdolabım bozuluyor olabilir, elektrik faturam buzdolabı yüzünden yüksek geliyor gibi geliyor :(
Sosyal ağlarda paylaş

İşte ben de onu diyorum. 15 sene aynı eşyayı kullanmak istemezsen, daha yenisini, fonksiyonlusunu, tasarruflusunu almak istersen mesela?

Tabii aslında tamamen gelir/gider dengesi ile alakalı. Ayda 5k kazanan adamla 10k veya 15k kazanan adamın harcama öncelikleri ve tercihleri farklı olur.

Bir de "bulaşık makinesi almayın başta" çok riskli. Bulaşık makinesi olmazsa gırtlağına çökebilir kadın milletinin büyük kısmı şu devirde =)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...