Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elektiriğin de faturasının da...

deadwoll

Öne çıkan mesajlar

RamsesII said:

senko said:

Norak said:

buzdolabı niye 18 saat çalışıyor günde? kalan 6 saat napıyor?

şuna ben de çok takıldım yalnız
buzdolabı dediğin 7/24 çalışır

Abi buzdolabı 7/24 çalışmıyor ki.Bazen duruyor.Cycle duty diye bir olayı var, kaç derecede tutması gerekiyorsa dolabı o seviyede tutuyor onun için uğraşıyor.

Abi 18 saat sadece buzdolabı çalışıyor dedim, buzdolabı sadece 18 saat çalışıyor demedim.

Buzdolabı tabii ki 7/24 açık. Bahsettiğim şey 24 saatin yalnızca 6 saatinde buzdolabı hariç elektrik tüketimim olduğuydu.
Sosyal ağlarda paylaş

Sabah elektrik idaresine gittim bu arada, arşivden evrakları çıkarttılar vs. 22 lira açma kapama bedeli almışlar şantiyeden normale geçtiği için. E yine fazla diyince de saat bozuk olabilir önümüzdeki ay bir daha yüksek gelirse saati söker yenisini takar kontrol ederiz; fark çıkarsa fazla aldığımızı geri öderiz dediler.

Olan çilingire verdiğim 25 liraya olacak bu gidişle.
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

cok fazlaymış lan ben hıc 100 gormedım
evlıyım bıde paso camasır makınası calısıo. Bu ay bakayım.

50-60 arası gelıo bıze.
utu camasır bulaşık paso calısır. 2 kışıyız
pc yok, laptoplar var
arka odanın ışığı butun gece acık

Desktop pc, mikrodalga, ütü, çamaşır kurutma makinesi, fön makinesi, fırın, kettle, elektrik süpürgesi olay bunlarda bitiyor. PC harici şunların hepsi 1500W ve üzeri

Bende en çok çalışan; Süpürge - mikrodalga - kettle - fırın

Fix 90-95 geliyordu yeni zamla 110
Sosyal ağlarda paylaş

Evde 4 klima var(18-12-9-9),kurutmali çamaşır makinesi, termosifon, fırın. Tüm odalarda ışıklar üçlü avize. Çamaşır Makinesi günde birkez mutlaka çalışıyo. Bana bu ay 135 geldi(normalde 200). Sizin faturada gariplik var. İki pc, ütü vs gibi küçük şeyleri hesaba kalmadım bile
Sosyal ağlarda paylaş

miyaw33 said:

Evde 4 klima var(18-12-9-9),kurutmali çamaşır makinesi, termosifon, fırın. Tüm odalarda ışıklar üçlü avize. Çamaşır Makinesi günde birkez mutlaka çalışıyo. Bana bu ay 135 geldi(normalde 200). Sizin faturada gariplik var. İki pc, ütü vs gibi küçük şeyleri hesaba kalmadım bile

abi yuksek gelenlerini de kacmasinlar diye dusuruyorlarmis..saka bir yana elektrik sirketleri de ozellesti 130 un ustu faturasi olanlara sirketini secme sansi tanidilar..belki sizinkiler ole bir anlasma yapmistir...yine eski sirket okuyor faturanizi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...