Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

2500 TL ye televizyon

Liebe

Öne çıkan mesajlar

tv lerde ne fark yaratir..

1- panel

2- yaygin destek agi servis garanti guvenilirligi

3- yan ivir zivirlar ustundeki portlar vs ..

oncelikle servisi sorun garantisi neymis kim bakiyormus sorunlu muymus onu inceleyin..

panel 3 asagi 5 yukari ayni hepsinde ama uretici marka olmasi anlamli olur..
led dedikleri zimbirti arkadan aydinlatma olabiliyorsa neoplazma olursa daha iyi olur ledden se

Neoplazma-Plazma ekran arasındaki farklılıklar[değiştir | kaynağı değiştir]
Neoplazma ekranlarda piksel yanması meydana gelmez bunun nedeni piksel noktacıklarının belirli zamanlarda serbest olarak hareket etmesidir. Bu hareketlenme sabit yanmaya sahip (ekranda sabit duran görüntü) hücre içindeki ışık şiddetinin azalıp çoğaltılması şeklinde yapılırken normal şartlarda insan gözü bunu seçemez.
Neoplazma ekranlarda iyonize gazın ömrü daha yüksektir ve ortalama 5-8 yıl daha fazladır.
Neoplazma ekranlarda basınç farkı etkisini azaltmak için yalıtıcı bloklar eklenmiştir. Bu nedenle basınç farkı nedeniyle oluşabilecek uğultular en aza indirilmiştir.
Soğutma ve yansıma şiddeti gürültüsü yoktur.
Titreşim sorunu ortadan kaldırılmıştır.
Siyah görüntüde elektrik tasarrufu maksimum seviyeye yükseltilmiştir.
Yüksek çözünürlüklü görüntülerin (HDTV,HD Video vs.) akıcılığı daha iyidir
Sosyal ağlarda paylaş

2300 TL'ye 48" Samsung 48H6470 modelini aldım ben.

3D aktif-pasif kavgasının sonu gelmiyor ama zaten pek 3d izlediğim de yok, haliyle sonunda eeh diyip aldım.

Gayet memnunum şu anda. Bayağı araştırdım, eğer ambiant zımbırtısı olsun diye tutturmuyorsan bu fiyat aralığında benim fikrimce ideal TV buydu.

LG bir miktar daha ucuz ama donanım yüzünden çok hantal ve yavaş kalıyor diye çok şikayet var.

4k şu anda gayet gereksiz geldi bana. Adam gibi yaygınlaşmasına daha çok var, dahası, şu anda da Bluray falan gayet güzel izleniyor. Şu anda hele böyle manasız fiyat uçurumu varken tercih etmek mantıksız bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Selam, yeni konu açmaktansa güncellemeyi seçtim.

Yatak odama, bilgisayar ekranımın üzerine duvara monte edebileceğim bir tv almayı planlıyorum. konu hakkında (boyut, marka, çözünürlük vs) herhangi bir bilgiye sahip değilim. bilgisayar başındayken bana yaklaşık 1,5 metre uzaklıkta çalışacakken yatağıma uzaklığıysa yaklaşık 6 metre olacak. Gözlerimi pert etmeyecek ve f/p olarak kötü olmayan önerilere açığım.
PS; bütçe olarak 2k civarı ayırabilirim sanırım, 3d özelliği olmazsa olmaz değil, kaliteli görüntü olsun yeter.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...