Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Amerikadaki yakınımdan parfüm isteyeceğim

Katibim

Öne çıkan mesajlar

Abi hakkaten ben parfüm alırken baharatlı mı tatlı mı fresh mi neye neden dikkat etmemiz gerek bilmiyorum.Benim tenim esmer buğday gibi falan belki biraz daha esmer, nasıl kokulara bakmalıyım ? Giriyorum mağazaya burnum uyuşana kadar kokluyorum sonra bi bok anlamadan çıkıyorum yine.

Bir sürü parfüm kullandım hepsi hediye gelmişti, şimdi ilk defa kendin seç dediler seçemiyorum 1 haftadır.Armani code black kullandım baya iyiydi, issey miyaki kullandım beğenmedim, bvlgari aqva kullandım güzeldi, cartier kullandım pek beğenmedim.Böyle bir sürü gidiyor.Buraya yazdıklarınızı da kokladım.Beğendiklerimin hiç bir ortak noktasını bulamadım kaldı ki niye beğendim beğendim mi iki kere koklayınca kendimden geçiyorum zaten.Allah belasını versin böyle işin iki paragraf yazı yazdırdı bana ya.
Sosyal ağlarda paylaş

Akhlaur said:

Abi hakkaten ben parfüm alırken baharatlı mı tatlı mı fresh mi neye neden dikkat etmemiz gerek bilmiyorum.Benim tenim esmer buğday gibi falan belki biraz daha esmer, nasıl kokulara bakmalıyım ? Giriyorum mağazaya burnum uyuşana kadar kokluyorum sonra bi bok anlamadan çıkıyorum yine.

Bir sürü parfüm kullandım hepsi hediye gelmişti, şimdi ilk defa kendin seç dediler seçemiyorum 1 haftadır.Armani code black kullandım baya iyiydi, issey miyaki kullandım beğenmedim, bvlgari aqva kullandım güzeldi, cartier kullandım pek beğenmedim.Böyle bir sürü gidiyor.Buraya yazdıklarınızı da kokladım.Beğendiklerimin hiç bir ortak noktasını bulamadım kaldı ki niye beğendim beğendim mi iki kere koklayınca kendimden geçiyorum zaten.Allah belasını versin böyle işin iki paragraf yazı yazdırdı bana ya.

Abi genelde kışın daha baharatlı ve sert, yazın daha soft kokular tercih edilir, ayrıca kokuyu tenine sıkıp test etmek ve kullanmak hata der çoğu yer (normalde saçın ense kısmına ve iki omuz başına giysi üstüne sıkılması en idealiymiş). Koku test ederken de 1) mümkünse kız arkadaşla git (güzel fikir veriyorlar) 2) her kokudan sonra kahve koklayıp dene (gerçi öyle yapıyorsundur herhalde)

Bir de senin zevkin çok önemli tabii. Tonla koku var popüler olan ama yok ben kendi üstümde sevemiyorum o kokuları.

Yıllarca armani black code kullandım, şimdi viktor&rolf spice bomb a geçtim.

tavsiye ederim spice bomb u. ck e vs göre biraz daha pahalı (300 lira civarı mı ne işte 100 lüğü) ama beğenmeyen birine rastlamadım daha.
Sosyal ağlarda paylaş

parfum meraki

yabanci

calisin

basenotes

bunlari kurcalayin iste..

cok temel olarak parfumler kimyasallardir.ayni zaman da tad duyunuzu da harekete gecirirler. parfumler genelde birden fazla kimyasalin karisimi ile olustugundan farkli ucuculuklara sahip kimyasallarin birlesimidirler.bu da notalari yaratir..diye baslar o isler..

bu arada teninizin ozelligi mevsimler hava sicakligi vs parfumun durumunu etkiler.daha dogrusu yaydigi kokuyu etkiler. ayni markanin ayni parfumunun farkli serilerinde farkli kokmasi bile olasidir.mevsimsel olarak icerigi degistirebiliyorlar.

ha neye gore bilecegiz..deneme yanilma tam anlamiyla..bir de piyasada deli cakma parfum var..ali babayi acin 10000 min tanesi 1.80 us den de parfum var..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...