Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Enki Bilal Benzeri Tavsiye

Grego

Öne çıkan mesajlar

~ japon çizgilerinden pek hazzetmeyenler için, daha gerçekçi yada anime tarzı olamayan çizimler içeren önerebileceğiniz çizgi roman var mıdır? süper kahraman edebiyatı içermeyen konular. en son sandman önerisi geldi ama ona da ısınamadım pek.

enki bilal böyle birşey
daha gerçekçi çizimler derken misal böyle biraz avrupa kökenli de olabilir
Sosyal ağlarda paylaş

~ spidee teşekkürler. feamer; tüm o paragrafı esasında avrupa kökenli çizgi romanlar diye özetleyebiliriz. enki bilal in sadece çizimleri için evet. hikayeyi işlemesinde çok bir değişiklik yok adamın. yani öyle sürükleyip götürmüyor.

anime lerde güzel sağlam senaryolar dönüyor ama o anime çizgi tarzı kötü geliyor bana. çocuksu çizmeyen japon çizerler varsa bilemiyorum tabi.

http://www.pinterest.com/disarmed/artist-gallery-milo-manara/ biraz baktım milo manara ya, bolbol popo var sanırım. :)
Sosyal ağlarda paylaş

Grego said:

~ japon çizgilerinden pek hazzetmeyenler için, daha gerçekçi yada anime tarzı olamayan çizimler içeren önerebileceğiniz çizgi roman var mıdır? süper kahraman edebiyatı içermeyen konular. en son sandman önerisi geldi ama ona da ısınamadım pek.

"Japon çizgileri" diye önyargıyla yaklaşma, izlediğin Hollywood filmleri arasında fark olması gibi animeler arasında da fark var. Enki Bilal seviyorsan Ergo Proxy öneririm.
Sosyal ağlarda paylaş

~ çok özel bir önyargım yok japon çizgilerine. sadece sevmiyorum o kadar naif, düz, yuvarlak çizgileri. uğraşmadan yapılmış gibi. hani ne anlatsa da boşa anlatıyormuş gibi geliyor, tabiki değil öyle de. en son upside down mı öyle birşey vardı, onun çizimleri güzeldi ama anime tarzı işte.

biraz daha kusurlu, üzerinde uğraşılmış çizimler tercih sebebi. o yüzden belleville randezvous örneğini verdim. tamamen şekilci yaklaşım.
Sosyal ağlarda paylaş

~ şimdi seru ile konuşunca biraz daha net ifade etmem gerektiğini gördüm. gerçi kendisi meşe olduğu içinde olabilir.

anime çizgileri ve bildiğimiz conan,heavy metal tarzı marvel vs. çizimleri barındırmayan çizgi roman arıyorum. biliyorum bazı animeler çok güzel, biraz batıvari çizimleri var, konuları da çok iyi ama ben onu aramıyorum amk. pürüzsüz kafalar, hokka burunlar, standart yüz hatları, aniem saçlar ve gözler out.
Sosyal ağlarda paylaş

tamam dediğim gibi kenan yarar oku işte git dr'a tüm kitaplarını al enki bilal'in birebir çakması karıları manara'dan çalmış.

ayrıca yapı kredi yayınlarının bir çizgi roman dergisi var, nerde underground çakma avrupa çizgi ödülleri almış ne varsa dolduruyolar onlara bir göz at.

edit: 4lü 5li paket satıyolar bundle alırsan ucuza gelir hem dergiyi.

edit 2: heh doğan kardeşmiş adı derginin. tamam mı kardiş?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...