Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Inglorious Basterds

Laorx

Öne çıkan mesajlar

Film güzeldi, hani çok süper değildi ama güzeldi yine :)

Alman dedektif inanılmazdı, hele bence filmin en güzel yeri başlangıcı ve pasta yeme sahneseydi, kıza süt istedi ben "aaah" diye yerlere yığıldım.

Ama çoğu kişinin aksine bence brad pitt bu filmde biraz sönük kalmış, çok beğenmedim.

Bir de inanılmaz derecede tarih dışı olmasından demeyeyim de, sanki gerçekten böyle bitmiş WW2 gibi anlatmaları biraz garip olmuş. Yani sona bir "arkadaşım bu böyle olmadıydı aslında" demelerini beklerdim o kadar.

9/10
Sosyal ağlarda paylaş

abi herşey tamam herşey çok güzeldi ama, bi bar sahnesi bu kadar uzatılamaz artık. bittiğinde ayrı bi mutlu oldum.

ayrıca christoph waltz çok iyi oynamış. brad pittin sesini çok beğendim bi de açıkcası boynundaki izle ilgili bi hikaye bekliyodum nedensiz.

ayrıca müzikleri inanılmaz derecede güzeldi.
edit:diyaloglarda çok güzel yazılmıştı genel olarak.
Sosyal ağlarda paylaş

Dogmeat said:

azcık aksiyon filmi geçmişiniz varsa sahneler copy/paste geliyor.(dirty dozen vb propagandalık nazi dövme filmi +envai sayıda sergio leon filmi izlemiş bana öyle geldi en azından)

Zaten Tarantino'nun olayı bu, adam yaratmaktan ziyade referans veriyor, ama yaptığı işin hakkını da veriyor hani. Bu film de sphagetti westernin 2.Dünya Savaşı temalı filmlerine gönderme olmuş bir nevi, adından başlayarak.

Bu filmle ilgili ilginç bir şey dikkatimi çekti, normalde Tarantino filmlerinde Tarantino'nun görmek istediği aktörleri izleriz; aktörün ünü, oyunculuğu, role uygunluğu falan ikinci planda kalır. Fakat bu sefer, ilk başta yine çikletten çıkmış gibi görünen Christoph Waltz bayağı bayağı filmi taşımış. O ağdalı, komik olması gereken diyaloglar Waltz sayesinde hem inandırıcılık kazanmış hem de filmi bir seviye yukarı çıkarmış. Acaba bu durum Tarantino'nun bilinçli bir tercihi miydi yoksa Waltz rol mu çalmış oluyor Tarantino ve onun meşhur repliklerinden? Kill Bill'deki dikkat çekici süper kahraman aforizması benzeri bir monolog (sıçan-sincap) ciddi ciddi felsefi bir niteliğe bürünmüş.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...