Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ateistlerin cevap veremediği soru

yuttum

Öne çıkan mesajlar

Chemical said:

söylediğin doğru ama argüman içerisinde din ile milleti aynı kategoriye koyma bence, malum din değiştirmek beş dakika falan sürüyorken, milletini değiştirmek beş yıl (en azından benim için) alıyor. Ayrımcılık kategorilerinden en zayıfı din.
Cinsiyet değiştirmek istesem, bir yılda hallederim şu ülkede öyle diyim. Ameliyat olmadan cinsiyet değiştirebilirim mesela NL'de.

abi iyi de müslümanlık anlayışı kafa kesen adama uymayan ve barış içinde ibadetini edip yaşayan müslüman, niye elin psikopatı yüzünden dinini değiştirsin?
Sosyal ağlarda paylaş

şu forumda herkesin çevresinde müslüman olan ve kafa kesme derdi olmayan tonla insan var. ama inatla müslüman = kafa kesmek diyor ve buna kendini inandırıyor olmak gerçekten anlayabildiğim bir şey değil.

ne diyorsunuz acaba? "yok yahu benim amcam/arkadaşım/sevgilim/babam/iş arkadaşım/vs vsvs müslüman değil kendini öyle sanıyor. müslüman olsa kelle avına çıkması gerekirdi"

bu mu kafanızdan geçen?
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

Chemical said:

söylediğin doğru ama argüman içerisinde din ile milleti aynı kategoriye koyma bence, malum din değiştirmek beş dakika falan sürüyorken, milletini değiştirmek beş yıl (en azından benim için) alıyor. Ayrımcılık kategorilerinden en zayıfı din.
Cinsiyet değiştirmek istesem, bir yılda hallederim şu ülkede öyle diyim. Ameliyat olmadan cinsiyet değiştirebilirim mesela NL'de.

abi iyi de müslümanlık anlayışı kafa kesen adama uymayan ve barış içinde ibadetini edip yaşayan müslüman, niye elin psikopatı yüzünden dinini değiştirsin?

din değiştirsin o zaman rahat eder vs şeklinde demedim, sadece argümanlarda genelleme yapmayın diye örnek verirken, verdiğin örnekler kişilerin milletleri üzerinden, ama genelleme yapılmasını istemediğin kategori din kategorisi.

Ayrımcılık konularında, din ile milleti birbirine yakın kategoriler gibi ele alınmasına karşıyım, onu belirttim.

Mesela zenci olmak gibi, milletin neredeyse değiştirilemiyor, mesela hollanda'da "allochtoon" oluyorsun en iyi haliyle.
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

şu forumda herkesin çevresinde müslüman olan ve kafa kesme derdi olmayan tonla insan var. ama inatla müslüman = kafa kesmek diyor ve buna kendini inandırıyor olmak gerçekten anlayabildiğim bir şey değil.

ne diyorsunuz acaba? "yok yahu benim amcam/arkadaşım/sevgilim/babam/iş arkadaşım/vs vsvs müslüman değil kendini öyle sanıyor. müslüman olsa kelle avına çıkması gerekirdi"

bu mu kafanızdan geçen?

Sosyal ağlarda paylaş

Ya inanmanın nesi zor? :D hiçbir şeye akıl sır erdiremediğiniz şeyin üzerine düşmek mi daha zor? yoksa ALLAH OL DEMİŞ OLMUŞ ALLAH YARATTIYSA VARDIR Bİ BİLDİĞİ demek mi daha zor. Nasıl kendinizi kandıran dandik dincilersiniz siz ya.İşinize geldi mi nası hemen her şeyi çevirebiliyorsunuz varya. Objektifliğiniz 0 resmen.
Sosyal ağlarda paylaş

aynı kitabı okuyup bu kadar farklı yorumu kural kabul edilmesi ve o kuralların sorgulanmadan kabul edilmesi.

EVRENİ yaratan allahın, ciğerine nefes çekip ses tellerine vurdururak primitif bir ses çıkartan insandan günde 5 kez belli tonlarda kendisine konuşmasını istemesi.

EVRENİ yaratan allahın yarattığı bir ırkın dişisinin KAFASINI KUMAŞLA KAPATMASINI İSTEMESİ.

yazı bulunduktan sonra büyük dinlerin ortaya çıkışı falan filan bu böyle gider.

ha bu arada muhammed öldükten sonra yazılan kuranın LEGİTLİĞİ bir kişi bana kanıtlasın. vidyo kaydı mı var? şöyle yazın böyle yazın allah böyle dedi mi diyor? kim nereden biliyor kuranı birilerinin yazıp beyler mekkede bi adam var çok kutlu bakın böyle diyor diye insanları emzirmediğini.

hadi o tamam kanıtladınız, günümüze kadar değişmeden geldiğini kanıtlayın. bu sorulara çelişkilere falan bir cevap bulun özellikle kuran konusuna sonra yinede allahın olmadığını falan anlatırım gelip. ama en basitten başlayalım kanıtlasın biri bana HATBAKALIM
Sosyal ağlarda paylaş

din gerçekten çok başarılı bir çalışma ya. zamanın zeki adamları gerçekten iyi tasarlamışlar. belki bu başarıyı onlar da beklemiyordu sdfs.

kuran mesela en doğru din islamdır diyor. peki sormazlar mı ey allah iki din de iki peygamber de senin eserinse neden en doğrusu bu yazdırdın sdfds.

kısaca yersen işte ssfds.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...