Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ateistlerin cevap veremediği soru

yuttum

Öne çıkan mesajlar

Yoo öyle değil. Tanrı var ve sürekli yenileri ekleniyor mevcut olanlar değişime uğruyor.

İlk insandan bu güne BİNLERCE tanrı var oldu pek çoğu artık mevcut değil.

Tanrı ayrıca kendi kendine var olmuyor onu insanoğlunun düşgücü yaratıyor. Kimisi diğerlerinden daha başarılı oluyor, kimisi çok sınırlı bir çevrede kalıp biri iki nesil sonra yok oluyor. İnanan sayısı artınca tanrı daha da güçleniyor ve toplumsal etkisi artıyor. Daha çok cevapsız soruya cevap oluyor, daha çok toplumsal kurala etki ediyor ve ölüm sonrası açıklamaları daha kabul edilir bir boyuta ulaşıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

abi herkes müslümanlıktan çıkacak diye bi durum yok zaten, işe yarayanlar dinden falan vazgeçsin camiye gitmek yerine seçmeli ders falan alsın yeter yani atayiz agendası bu, google'da 2-3 saat "acaba lan?" diye aradıktan sonra ben hala inanıyorum diyosanız yapabilecek bişey yok devam et.
Sosyal ağlarda paylaş

Chemical said:

abi herkes müslümanlıktan çıkacak diye bi durum yok zaten, işe yarayanlar dinden falan vazgeçsin camiye gitmek yerine seçmeli ders falan alsın yeter yani atayiz agendası bu, google'da 2-3 saat "acaba lan?" diye aradıktan sonra ben hala inanıyorum diyosanız yapabilecek bişey yok devam et.

terketmek ne kadar kolay, sen kolay olanı seçtin.
inanmak için kaç saat araştırma yaptın delikanlı gibi cevap ver :) gözlerini göremiyorum gerçi sallasan inanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

sanssizsansli said:

Chemical said:

terketmek ne kadar kolay, sen kolay olanı seçtin.
inanmak için kaç saat araştırma yaptın delikanlı gibi cevap ver :) gözlerini göremiyorum gerçi sallasan inanırım.

ya inanmanın nesi zor, zaten müslüman ülkede doğuyorsun, bak böyle böyle diyorlar he diyorsun oluyor, müslüman olmak zorsa ülkenin %99'u niye müslüman, daha okuma/yazma yüzdesi %97. Okumayı bilmeden müslümanım diyen var.

19-20 sene falan müslümanım diyordum, demekki o kadar sene inanıcam diye uğraşmışım.
Sosyal ağlarda paylaş

yok lan beceririm baya baya ama bu güne kadar bunlardan bir sonuç alındığını görmedim.
ne kendi adıma kopabildim ne başkasının inandığını gördüm.
bakış açılarımız farklı. anlayış yerine ayrılış yaşanıyor tartışmalarda hep. inada biniyor. insan doğası giriyor devreye. egolar, üstünlük çabaları vb.
sırf bu yüzden kasmıyorum artık.
Sosyal ağlarda paylaş

"terketmek, kolay olanı seçmek" dediğin an tartışmam ki ben seninle. chemical'ın buna takılmadan düzgünce cevap verebilmesine de özeniyorum. benim atıyor şalterlerim çünkü.

bana demiş olsan onu mesela git biraz daha insanlar neden ateist oluyor araştır öyle gel tartışalım derim.

ayrıca kolay olan dine inanmaktır ateist olmak değil.

maşallah herşey açıklanmış hazır işte önünde.
biri götünü kesiyor, allahtan bulur diyip rahatlıyorsun falan.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...