Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kendim ettim kendim buldum...

GenjuroXXX

Öne çıkan mesajlar

abi cahil yorumlar patlamış taşmış adeta. ulan bunun kaidesi mi var şu kadar para harcanır diye? adam bekar evindedir alır kızı basar nikahı aynı evde yaşamaya devam eder kız ay yok ben yeni eşya isterim modunda değilse. evi yoksa ev mi alacaksın, kiraya mı çıkacaksın, eşyan var mı, kızın ailesi ota boka karışıyo mu, kız arsız biri mi değil mi ulan bunun milyon tane ihtimali var ne demek 80k gider 200k gider?

3 hafta sonra nişanım var, kız arkadaşımın evinde yakın akrabalar falan o kadar çok masraf olmasın diye.

masraflarımız (mız çünkü her bi boku ortak yapıyoruz;

700 tl bi çift alyans
500 tl herhalde takıma veririm şu an sayko rejimdeyim almadım hala
200 tl max kız arkadaşıma elbise alcaz
150 de çiçek çikolata tutar herhalde.

nikah planımız;

ev hazır
eşyalar max: 12-14k
gelinlik-damatlık: 3-4k (en saçması bu zaten 3 saat giyeceğin gelinliğe damatlığa verilen bu acınası paralar)
ıvır zıvır salak saçma masraflar 5k da böyle dedim

22-23k

düğün müğün sağda solda aptal fotoğraf çekimleri, saçma salak takı adetleri, bohçaymış bilmemneymiş hiç birini yapmayacağız.
Sosyal ağlarda paylaş

burda 3 kuruş para için deli divane gibi gece gündüz çalışan bi arkadaş vardı, 60-70 bin liralık düğün yapmıştı galiba çırağanda, gelsin bi anlatsın bakalım hala konuşuluyor mu yaptığı düğün? arkadaşları toplanıp offf be ne düğündü ya harikaydı unutamıyoruz diyor mu hala? ya da akşamları evde başbaşayken hehehe ne düğün yaptık be çıkar fotoğrafları bi daha bakalım diyorlar mı merak ettim :D
Sosyal ağlarda paylaş

anlayabilecegin lisanda konusayim...

evlenmeye karar verdigin sansli hanimefendiye bunlari sefillik olarak gordugunu soylemezsen evlilik ruyan daha uzun surebilir .olasi nisan stage i filan gorebilirsin..ama butun free to playlerde oldugu gibi daha fazlasini istiyorsan item almalisin +9 altin kolye +5 int yuzugu gibi artifactler level atlamani kolaylastiracaktir..
yapimcilar aksini idda etse de bu oyunlarda item almadan level atlamak cok zordur.yoksa game over insert coin yazili ekranla karsilasman olasidir.
Sosyal ağlarda paylaş

benim söylememe gerek yok, kendisi gerekli eğitimi görmüş kültürlü biri. o bana söyleyebilecek kadar akıllı.

200 bin tl harcayarak evlendiğinde evliliğinin daha sağlam bir temelde olduğunu düşünmek akıl ziyan bir kafa yapısı.

bence 400 bin tl harcasan yerindeymiş.

paçalardan akmış gitmiş.
Sosyal ağlarda paylaş

yo bu konuda bir sorun yok bence..ben yaptigimi ve neden yaptigimi anlattim.dusuncelerimi ilettim..

siz de ne yapmadiginizi yada yapmayi planlamadiginizi..

herkes kendi hayatini yasar.ben kendi cevremde gordugum bazi konulara isaret ettim hepsi bu. yapilacak yap durumu yok.

bir cogunuza da akil ogretecek kadar da cok aklim yok benim insanlarin neden bu kadar ajite oldugu konusunda da fikrim yok..
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

riza 90'a vurmuş

ayrıca delikanlılar evlenirken siz de şöyle yapacaksınız siz de böyle yapacaksınız deyip ondan sonra herkes istediği gibi yapar baya komikmiş

peki..delikanlilar soyle yapacaksiniz boyle yapacaksiniz dedigim icin delikanlilardan ozur dilerim..nasil isterseniz ole yapin siz..

bole guzel oldu mu?
Sosyal ağlarda paylaş

gelinlik damatlık falan işte bi de evlilk kurumumuzun sürüdürülebilir olması için bir vakıf kurduk hayır yemeği yaptık eşe dosta gelenlerden yardım topladık genelde altın olarak ödeme yaptı insanlar sonra evlilik kurumumuzun idare edilemsi için harcandı o yardımlar sonra vakıf yönetiminde anlaşmazlıklar çıkınca kurumu lağvettik
Sosyal ağlarda paylaş

BabacumMostors said:

gelinlik damatlık falan işte bi de evlilk kurumumuzun sürüdürülebilir olması için bir vakıf kurduk hayır yemeği yaptık eşe dosta gelenlerden yardım topladık genelde altın olarak ödeme yaptı insanlar sonra evlilik kurumumuzun idare edilemsi için harcandı o yardımlar sonra vakıf yönetiminde anlaşmazlıklar çıkınca kurumu lağvettik

sigortacı işte :|
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...