Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kendim ettim kendim buldum...

GenjuroXXX

Öne çıkan mesajlar

Masakari said:

Ohaaaa evlenince de mi para veriyoz? Gerçi o kadar takı, harcamadan sonra ömür boyu peşin ödenmiş gibi oluyor sanırım.

normalde disari cikip parasini verip ata bindigini dusun, sonra bi gun diyosun ki, ben gidip disarda ata binecegime, at alayim besliyim.

kolay mi lan oyle at beslemek. belgesi resmi evraklari ile basliyo, yemi, suyu, timari, ahiri diye liste uzadikca uzuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

köylü style örnekler ya bunlar

sözde ne masrafı anasını satayım

modern 2 aile oturur bir yemek yer kalkar

nişanda eşi dostu çağırır bir arada yer içer kutlarsın gidecek para 3-4k'ı geçmez

düğün tamamen ne kadar görgüsüz ve gösteriş bağımlısı biri olduğun veya öyle biriyle evlendiğin ile alakalı

ev aynı şekilde, zaten bir ev vardır, taraflar durumunca döşer evi, gidip kredi alınıp ev döşenmez, yine köylü style bir hareket

evin içinde olanla idare edilir geldikce durumun ev verdikce döşersin

no offense.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

ev aynı şekilde, zaten bir ev vardır, taraflar durumunca döşer evi, gidip kredi alınıp ev döşenmez, yine köylü style bir hareket

ben evlenirken 2 tarafın da durumu sıfır altıydı ve ev mev yoktu ortada abi böyle çok para kazanıp genellemeyin. her evlenmek isteyen kendi evinde yaşıyor da sonra haydi birleştirelim demiyor. benim kuzen dubai ye taşınmasa ve eşyalarının hepsini bana vermiş olmasa ben daha hala kendimi toparlamaya çalışıyor olurdum
Sosyal ağlarda paylaş

koylu style dediklerine cogu tc vatandasi ort adet anane diyor. ileride gorecegim evlenmemis delikanlilari o koylu style dedikleri her olayi 1-1 yerine getirecek gelinin kucuk kiz kardesi icin kilotlu corap bakarken bulacaklar kendilerini..

ben de zamaninda olur mu canim ole bole diyordum da eline alinca vitrinde durdugu gibi durmuyor meret.

bir de bu tur showlari kendin icin yapmiyorsun aile ve sosyal cevren anlamlandiriyor...ay ne banal dediginiz dugun konvoylarini hepiniz yapacaksiniz...kacis yok.
Sosyal ağlarda paylaş

demekki neymis...harcaniyormus..bir de mentalite su..evlenirken sadece karsi cinsle degil de aile ve sosyal cevresiyle de evleniyorsun..

kendim icin konusayim yaptigim genel gereksiz harcamalari es kaza karsi tarafin bilmem kimi hosnut olmaz laf eder soz eder 40 yil gecse doner dolasir yine sirtimi kasir diye yaptim...

ha olan var olmayan var..dogrudur cekirdek cekirdek borc harc evlenen de bir cok insan var saygi duyarim ama dugun dernek isleri denildiginde altin taki isin icine girdiginde rakam biraz artabiliyor..
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

köylü style örnekler ya bunlar

sözde ne masrafı anasını satayım

modern 2 aile oturur bir yemek yer kalkar

nişanda eşi dostu çağırır bir arada yer içer kutlarsın gidecek para 3-4k'ı geçmez

düğün tamamen ne kadar görgüsüz ve gösteriş bağımlısı biri olduğun veya öyle biriyle evlendiğin ile alakalı

evin içinde olanla idare edilir geldikce durumun ev verdikce döşersin

no offense.

Sözdeki masrafın çiçektir ,çikolatadır,takım elbisedir
Nişandaki masrafın yine takım elbisedir , kızın nişanlığıdır , eh boş geçmezsin bişeyde takıverirsin kişisel olarak mesela oda bana saat almıştı çok şık
Düğündeki masraflara pek girmicem ama havuzbaşı ve yemekli olmasına rağmen inanılmaz uygun bi fiyat indirimin indiriminin indirimini yaptılar mekanda şef aşçı kayınpederin akrabası çıkınca

Ev yok , agustos başında tuttum , yatak odasıdır çamaşır bulaşık makinasıdır tabak çanaktır zaten onlardan , tv salon takımı halı avize perdeydi benden ortada pek haksız bi durum yok ve buna ragmen söylediğim miktar gerçek

Ayrıca benim amacım düğünden sonra sıfır borçla kalkmak bitek kredi borcum var onun yarısıda nakit olarak bankada durucak şu anki duruma göre az bi miktar düğünden gelenleri gömdüğümüzde ufak bi birikimle bakıcaz başımızın çaresine
Sosyal ağlarda paylaş

dana22 said:

demekki neymis...harcaniyormus..bir de mentalite su..evlenirken sadece karsi cinsle degil de aile ve sosyal cevresiyle de evleniyorsun..

kendim icin konusayim yaptigim genel gereksiz harcamalari es kaza karsi tarafin bilmem kimi hosnut olmaz laf eder soz eder 40 yil gecse doner dolasir yine sirtimi kasir diye yaptim...

ha olan var olmayan var..dogrudur cekirdek cekirdek borc harc evlenen de bir cok insan var saygi duyarim ama dugun dernek isleri denildiginde altin taki isin icine girdiginde rakam biraz artabiliyor..

buradan senin "200 gider" lafını bilerek ettiğini anlıyorum ve adına üzülüyorum cidden abi sakldjsal
Sosyal ağlarda paylaş

totemic said:

bende seneye evlenıyorum eylulde nişan. hatun nişan + isteme olayını birlikte olsun istedi. kıyafet bile istemedi. herkesin cebine göre hayat..

seni yine de kiz tarafinin cevresini iyi analiz et abi..10 sene sonra es kaza huzursuzluk cikar tek tek sayarlar simdi negzel negzel dedigin seyleri.bi de o kizi kacirma..bir yastikta kocayin..:)-D
Sosyal ağlarda paylaş

niye abi ataerkil aileler sanim yurusun diye yapiyor bole seyleri..ozellikle esnaf vs ailen varsa boynunun borcu musterilerin yarisi neden beni dugune cagirmadin diye alisverisi kesiyor gonul koyuyor..

bir de gozlemledigim zorluk..kiz anyada sen konyada aranizda anadolu aile olarak..mecburen bir orda bir burda animasyon yapmak durumunda kaliyorsunuz..hadi bakalim..
Sosyal ağlarda paylaş

dana22 said:

koylu style dediklerine cogu tc vatandasi ort adet anane diyor. ileride gorecegim evlenmemis delikanlilari o koylu style dedikleri her olayi 1-1 yerine getirecek gelinin kucuk kiz kardesi icin kilotlu corap bakarken bulacaklar kendilerini..

ben de zamaninda olur mu canim ole bole diyordum da eline alinca vitrinde durdugu gibi durmuyor meret.

bir de bu tur showlari kendin icin yapmiyorsun aile ve sosyal cevren anlamlandiriyor...ay ne banal dediginiz dugun konvoylarini hepiniz yapacaksiniz...kacis yok.

off kendi düştüğü sefilliği genellemeye vurup, kendini iyi hissetme cabası da iç parçalayıcıymış

neymiş küçük kardeşine kilotlu çorap bakacakmışız

neymiş düğün konvoyları yapacakmışız

https://p.gr-assets.com/540x540/fit/hostedimages/1380432697/869472.gif
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...