Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kendim ettim kendim buldum...

GenjuroXXX

Öne çıkan mesajlar

"Tatar Ramazan" said:

Theridone said:

abi benim sülalem raad o konuda, bana bakmayın. batı'dan bahsediyorum ben.
ki bizde kız almak da öyle kolay iş değil, altın kemeri var ıvırı var zıvırı var. takı sağlam geliyor o kadar.

Olm senin zaten evlenmiş olman lazımdı, yaşın geçiyordur bak memlekete gitme nişanlarlar direk dsf

Gecen newrozda gidecektim bilet falan da aldim hatta 2 ay oncesinden ama babanin adaylik isleri olunca patladik :/

Teyzem bulmus amk orgut gibi calisiyolar
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Tabii ki öyle zannetmiyorlar, aileleri ilkel olduğu için bu tür ayinlerle mutlu oluyor, modernlikten nasibini yeterince alamayan bu kadınlar da benzer ilkel içgüdülerle ailelerini mutlu etmeye çalışıyorlar.

İyi güzelde dünyanın heryerinde düğün konsepti var , kilise düğünü denen zamazingo bile bizim düğünlerle aynı konseptte geçmiyor mu zaten?
Sosyal ağlarda paylaş

Evlilik, birlikte olduğum insanla fuhuş yapmıyorum ey toplum lütfen bizi dışlama bildirgesi. Onun da temeli erkeğe aile sorumluluğu yükleyerek iş gücüne katkıda bulunmasını garantiye almakta yatıyor. Bütün toplumsal kaidelerde olduğu gibi.

GenjuroXXX said:

İyi güzelde dünyanın heryerinde düğün konsepti var , kilise düğünü denen zamazingo bile bizim düğünlerle aynı konseptte geçmiyor mu zaten?

Diğer kültürlerde gelin başı, altın kemer vb. ilkelliklerin karşılığı nedir bilmiyorum ama "gelenek" olduğu için yapılan bişeyler illa ki vardır. İşte bu gelenekleri devam ettiren ister italyan ister arjantinli, çokça da ortadoğulu kim olursa olsun kendi isteklerini toplum beklentilerinin önüne koyamayan ve birey olmaktan korkan ilkel insanlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...