Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Utopia: Age of Revolution

Nefr

Öne çıkan mesajlar

said:
Mehul bana mail atıp demiş ki;

Utopia: The Revolution begins this week!

Swirve.com offers a wide array of services, but our largest and most popular is
easily the Utopia interactive game. Unmatched in popularity on the internet,
Utopia offers a uniquely powerful, engaging, and interactive experience that no
other game offers. If you've never played -- or if you've been gone for a while
-- now is the time to join in and see what over 70,000 people experience every
single day, and what you've been missing out on!

The newest Age of Utopia begins Thursday (December 18th), and now is the time to
sign up (FREE!) and start interacting with the people you'll be working with
over the coming weeks and months. Learn from others or just jump in and
experiment with the options. Utopia involves politics, war, magic, subterfuge,
and more!

Each Age, we offer a variety of changes to keep the game fresh and competitive.
This age offers possibly the most comprehensive changes in Utopia's six year
history, changing strategies in every way. We hope these changes will create a
unique new strategic environment that appeals to current and former players
alike, creating a better and more exciting gaming environment than ever before!

Join today at http://games.swirve.com/utopia - we hope to see you as a part of
the world's greatest online experience!

Thank you,
Swirve.com Games

Özetle; Utopia ile ilgili daha önce muhtelif topicler açılmıştı; bu ya da bunun gibi.

Fakat bugün resmi olarak Age of Conquerors sona erdi. Yeni üye olmak isteyenler için iyi bir fırsat, hem yer bulmak hemde aynı şartlarda başlamak için iyi.

Benim krallığım Age of Legendsa taşındı Battlefieldsta maalesef yeterince iyi olamadığımız için, bende krallığımı terk etmek istemedim ve böylece server değişikliği yaşadım. Bir dahaki agee kadar buradayım, ve yeni başlayanlar için AoL daha uygun.

Utopia tanıtımı zaten defalarca yapılmıştı, benim ekleyeceklerim şunlar; kesinlikle çok keyifli bir oyun, eğer doğru krallığı bulursanız çok keyif alırsınız. Maalesef krallığınızı kendiniz seçemiyorsunuz, ancak değiştirme şansınız var sonra -yine random olarak.

Oynayabilmeniz için çok az Ingilizce yeterli olsa da, keyif alabilmeniz için en azından krallığınızın gizli forumlarında diğer eyaletlerin liderleriyle iletişim kurabilecek düzeyde Ingilizceniz olması önemli. Oyunu pek çok ülkeden insan oynuyor, benim şu anki krallığımda Almanya, İsviçre, Amerika, Ingiltere ve Israilden üyeler var.

Kısaca beklerim, öneririm.
Sosyal ağlarda paylaş

kingdom forumunda hoş bişe buldum yeni baslayacaklara veya ara verenlere vvs yardım edebilir ben de sahsen cok sevdim adamlar kingdomlarını sevmişler güçlendirmeye kasıolar negzl, ben de buraya pasteliim herkes yararlansın heeh

Population: 81,106 citizens (31.71 per Acre)
Peasants: 36,294 (100% Employed)
Joyous: b:105%, t:3.2gc, p:104.5%, m:106%

Networth: 498,690 (194.95 per Acre)

Elf Lords: 28,843 (144,215 offense and defense)

Total Modified Defense: 152,898 (59.77 per Acre)

Thieves: 7,958 (3.11 per Acre / 10% Stealth)
Wizards: 7,983 (3.12 per Acre / 43% Mana)

---

Happiness, my friends, is the Key to Utopian success. I have found that you can reach at least 2 notches ABOVE Happy (read Excited > Joyous) in 2 simple steps:

1. Maintain almost non-existent Unfiled Jobs or Unemployed Peasants. "Non-existent"? You'll find that it's impossible to achieve perfect balance at 0 UJ or UP. Adjust your Draft Rate accordingly. THIS GIVES YOU 1 POSITIVE MESSAGE.

2. Max Armories at 30% for elite pumping. At 0 def/off specs, THIS GIVES YOU 1 POSITIVE MESSAGE.

With Joyous, MORE people live in your province, MORE military effectiveness, MORE taxes in.

---

A very positive trade balance is one more key to happiness. 5x your networth (i think) gives you the generosity happiness message.
Hint: You can send aid to inactives (at least half your networth), which will make you generous, and then steal it back, which gives you another happiness message. ;)
(note that non-rouge undeads cannot steal)

---

During wartime, co-ordinated attacks happen according to strategies and tactics, which means attacks are NOT preventable. HOWEVER, a good strat means a good foundation and will assist your province tremendously.

Out of war, random attacks set in. NOW, random attacks are conducted by those seeking SHORT-TERM gains and those who think they can get away with hitting inactives and landfats. THEY WILL LEAVE YOU ALONE IF YOU'RE NOT 'WEAK ENOUGH'.

Don't take this the wrong way. Each attack is a lesson to be learnt. Improve your strats.

---

Constellations XXV (18:39) Kingdom Analysis
[http://www.utopiatemple.com Angel v1.50 Beta]

** Statistics **
Provinces in Kingdom: 15
Total Land: 15,442 Acres (Average: 1,029 Acres)
Total Networth: 2,567,419gc (Average: 171,161gc)
Average Networth per Acre: 166.26gc ***
Dragon Cost: 4,492,983gc (857 soldiers for 1%)
Dragon Send Range: 2,053,935gc - 3,209,274gc

*** Here's the deal.

Average Networth per Acre: 166.26gc

Gentlemen, your goal is to hit BEYOND the Kingdom NPA - always. You who are below the Kingdom NPA are, well, below average. You and I know what that means - B.E.L.O.W. A.V.E.R.A.G.E.

---

1. Lots of elites. Train as mane elites as you possibly can, that till give you both an improved defense AND a potential offense force (which you will never use, but your peasants don't now that), which will increase NPA rapidly, and also get rid of the 'defensive military' unhappiness message.

2. Sciences. Income first, housing being the most important.

3. ALWAYS keep 1wpa/1tpa. Preferrably more thieves than that. Since you're a halfling rouge it should come natural for you.

---

The fundament for all the above is an understanding of the concept of building strategies though. Only build/keep the buildings you will really use. I'll expand on that one a lot.

---
[hline]BabacumMostors, 01 Temmuz 2003 00:10 sularında dralnu'nun evinde banyodan çıktıktan sonra demiş ki:
Kaan, abi sizin sabunların hastasıyım !
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Dralnu, 16 December 2003 14:21 tarihinde demiş ki:
1. Maintain almost non-existent Unfiled Jobs or Unemployed Peasants. "Non-existent"? You'll find that it's impossible to achieve perfect balance at 0 UJ or UP. Adjust your Draft Rate accordingly. THIS GIVES YOU 1 POSITIVE MESSAGE.

Bu iyi ve etkili bir yol, acak 3. ageinde olan biri olarak söyleyebilirim ki söz konusu mesaj olan "people are happy with your general economic policies" mesajı toplam işlerin yaklaşık 80%+ sı dolduğunda oluşur. Hepsini doldurmaya kasıp kendinize ve askersiz kalacak olan generallerinize işkence etmeyin =]

Diğerini bilmiyordum, Athena seni kutsasın =]

Krallık: Mt. Olympos (30:49)
Province: Temple of Athena
Ruler: Nefr
Sosyal ağlarda paylaş

Evet o kötü hakikaten, ma yapılacak birşey yok o konuda. Buradan elden geldiğince yardımcı olurum ama.

Komik birşey oldu, mehul bizi başka bir krallıkla birleştirmiş, haberimiz yok, adamlarında haberleri yok. Girdik yeni katılanlar için duyurula falan yazdık, Olympos olacak krallığın adı,i ayağınız denk alın falan diye (evet fikir benden çıktı =]), sonra adamlar geldiler manyak mısınız burası bizim krallık diye lol.

Neyse adamlar daha haklılar aslında, sonuçta onlar geçen agede de bu krallıktalarmış, server değiştiren biziz diye savaşsız gürültüsüz tamam dedik, olympos bir dahaki agein themei olacak artık. =]
Sosyal ağlarda paylaş

Elcid hoşgeldin buraya. Bu durumda strateji uzmanlığını hemen sana bırakayım ben =]

Şimdi kısaca benim önerilerim;

Utopia Templedan utopia angelın son sürümünü download edin. Bu mecburi birşey neredeyse, olmazsa olmazlarından biri oyunun.

Krallığınıza bağlı kalın, en az günde bir girip krallığınızdaki forumlara ve gazetelere göz atın, gelişmelerden haberiniz olsun. Ortak stratejilere her zaman uyun, krallığınızı kendi provinceinizden üstün tutmaya çalışın, uzun vadede faydasını göreceksiniz. (Doğru krallıktaysanız tabii, değilseniz yol yakınken bırakıp başka bir kda gitmekte fayda var)

Peasantlarınızı dinleyin, happiness önemlidir ve sadece manevi değil, ciddi maddi katkıları vardır. (+tax oranı, +askeri güç, + popülasyon...)

Utopia Templedan çeşitli stratejiler bulabilirsiniz her ırk için, onlara göz atıp kendinize ve krallığınıza uygun ir tanesini seçin ve geekirse ufak değişikliklerle uygulayın.

Kin tutmayın, her saldırınızı kazanacaklarınızı ve buna karşılık alacağınız riskleri düşünerek planlayın ve mümkün oldukça kendinizden daha güçsüz olanlara saldırmayın.

Elcid sanırım daha gelişmiş öneriler getirecektir, benimkiler basic kısmı. Umarım işe yarar. Daha kesin sorusu olan olursa yardım etmeye çalışırım buradan.
Sosyal ağlarda paylaş

buraya yazmaya kalkarsam sayfalar sürer :) isteyen bana pm atsın icq veya msn'imi vereyim oradan anlatırım
ha,bir tek happiness önemli değildir thief-wizard mesajı almadıkça düşürmeniz imkansız gibi birşeydir (wizard'ı alınca %90 peasant'ınız eksik olur(fb) thief alınca da ya wizard'larınız (aw) ya da askerleriniz (ns) eksiktir her ikisinde de ekstra mesajlarla düşer)
takmayın happiness'i fazla ben hep content gezerim(halfling'le disgruntled bile yaptım)

[hline]Jimena D'ynsst (Rip)-(Eclipse)

[Bu mesaj Elcid tarafından 19 December 2003 15:17 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Hmm sen daha tecrübelisin ama ben happiness konusunda yine de ısrarcı olacağım. 2.9gc ile 3,2gc arasında 10000 ile çarpınca ciddi bir fark oluyor günlük. =]

Üstelik sadece maddi değil fark. Evet öyle deli bir avantaj değil ama sağlamak zor olmadığından uğraşmakta fayda var. Ayrıca şahane manevi tatmin sağlıyor lol.

O değilde, şimdi benim başka bir sorum var sana; ben bir adet dwarf war hero olarak bu çağda avantajın benden yana olduğunu düşünmekteyim, bu ambush attackte bir değişklik oldu mu haberin var mı? Sırf tembel olduğum ve forumlara bakmaya üşendiğimden değil, genel görüş almak için soruyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Ama ambush sana saldıran orduyu ofesiften defansife geçirerek kendi topraklarındaki orduya saldırmanı sağlamıyor muydu? Böylece daha ksıa sürede üstelikte kendi topraklarını geri alma avantajı yakalıyorsun.

Ehm en iyidsi tembelliği bırakıp gidip okuyayım tüm değişiklikleri, maymun omayalım age ortasında.
Sosyal ağlarda paylaş

Hmm zaman bonusu var biliyordum ben. Neyse bir ara deneyip görürüm oyunda. Zaten 7/6 olması en sevdiğim yanı dwarfların, geçen agede 6/6 olmasıydı en sevdiğim yanı. En büyük dezavantajları da oburlukları ve kan dökme hevesleri. Günde iki attackle bile tatmin edemiyorum herifleri, sürekli "sıkıldık savaş isterük" diye homurdanıyorlar.

Şu anda excited halkım, klasik savaş - mesajı dışında 'general economic policies' ve 'strong yet reasonable military' + mesajlarım var, mutluyum, acaip keyif alıyor insan, öneririm =]
Sosyal ağlarda paylaş

başlamak isterdim doğrusu ama 1,5 age oynamıştım, güya onca türk olduğu halde hiçbir etkileşimde bulunamamıştık, hoş gerçi krallığımda da güzel insanlar vardı ama hayli vakit alıyor bir yerden sonra, tel hattımın kapanmayacağından emin olmadan da o emeği veresim gelmiyor, belki 1-2 ay içinde maddi durumum değişebilir. o zaman katılmak isterim aktim de olursa.. (öss tembeli)[hline]Gimli: Certain chance of death. Small chance of success. What are we waiting for?
Sam: Don't go where I can't follow!
Sosyal ağlarda paylaş

Eskiden bi çok şey daha güzeldi :),mesela undeadler 6/6 ydı,science capleri düşük değildi falan filan..Gerçi şimdi undead tam savaş ırkı,ama thievery opları kısmışlar ona sinir oldum.Her gün thieflerimiz çok kötü diye happiness raporu geliyordu geçen age.Diğer opları bile doğru düzgün yapamıyorlar,angel da da yok zaten hesaplaması diğer opların.Kötü oldu yani.[hline]Eaglef Ifock of Eclipse,TR (Retired)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...