Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Update Pattern

Seele

Öne çıkan mesajlar

Tool u yazarken tier lara, tire lari module lere ayirip yazarsin. Code icermeyen resource larini ayri version larsin. Elinde version 1.4.2.56 gibi release version gecer, her tier ve altindaki module leri ayri ayri patchleyebilirsin.

Her start da version i check edip, aradaki diff den hangi module lerinin patchlenmesi gerektigine karar verip patch server dan ister toplu ister ayri ayri patch leri fetch edersin.
Sosyal ağlarda paylaş

var olan dosyaların md5'lerini alırsın
internette bulunan patch.xml içindeki ile karşılaştırırsın
farklı ise download edersin.

eğer ana program güncellenecek ise bir kopyasını oluşturup onu açarsın ana programı güncelleyip tekrar ana programı açarsın ve yedeği silersin.
Sosyal ağlarda paylaş

doğru mu anladım bilmiyorum ama sen aslında; yarıdan devraldığınız projeyi geliştirmeye devam edeceksiniz (update dediğin bu?) ve design pattern soruyorsun?

eğer böyleyse, bu tamamen projenin durumu ve ihtiyaçlarına göre değişir. belki projede bir pattern kullanılmıştır, onu bozmadan devam edebilirsin de..

öte yandan eğer ki sürekli bağlı client'ların olduğu bir uygulamaya nasıl bir design pattern uygulayayım diyorsan, adapter pattern uygun olabilir. böylece farklı versiyonda client'ları server'a bağlayabilirsin ve hepsinin sorunsuz, kendi versiyonlarının barındırdığı feature'lar dahilinde çalışmasını sağlayabilirsin mesela.. böylece client'ı istedikleri zaman update edebilirler, update olmadıklarında da sıkıntı olmaz vs..

yok kullanıcının uygulamasına patch geçmesi için nasıl bir pattern uygulayayım diyorsan, yabancı kaldım olaya.
Sosyal ağlarda paylaş

Tcpip said:

var olan dosyaların md5'lerini alırsın
internette bulunan patch.xml içindeki ile karşılaştırırsın
farklı ise download edersin.

eğer ana program güncellenecek ise bir kopyasını oluşturup onu açarsın ana programı güncelleyip tekrar ana programı açarsın ve yedeği silersin.

su an bunu yapiyoruz teknik olarak. hani dedim daha güzel bir yöntemi vardir diye düsündüm. el elden üstündür sonuc olarak.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...