Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Askerlikle Ilgili Sorular

Esau

Öne çıkan mesajlar

Arkadaslar birkac sorum var. Cevaplarsaniz sevinirim.

Simdi benim sevk tarihim Eylul, tecilin son tarihi de Aralik olarak gozukuyor. Bu seneki celp donemlerine baktigimda son celbin Kasim`da oldugunu goruyorum. 15 Agustos`a kadar basvurmak gerekiyor. Soruma gelince;

Ben simdi Eylul gibi basvurursam, bu sene sanirim askere gitme sansim kalmiyor, degil mi?

Bir de askerlik icin basvurumu yaptiktan sonra bunu iptal edebilmem mumkun mu?

Su aralar is ariyorum, bu sorular aklimi kurcaliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

bendeki kagitta sevk tarihi eylul 1 olarak gozukuyor, ve aralik celbine tabisin deniliyor. yine de gitmeden son kez gidip basvuru yapip, sanirim muayaneye girmek ve form doldurmak gerekiyor. Kisacasi benim 15 Agustos`tan once basvurmam lazim mi? Son tarih Kasim icin oyle gozukuyor.

Bir de yurtdisinda yuksek lisans yaptim. Normalde belgeleri goturuyoruz ama diplomami en erken Ocak`ta alacagim. Okulda bir sey gondermiyorum, onu nasil halledecegim?

Askerlik subesini ariyoruz, sagolsun acmiyorlar hic. Actiklarinda da emin olun cevap bile alamiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Lisans diplomasini verirsin, ben de ayni durumdaydim, oyle yaptim. Bi ise yaramiyor zaten rahat ol.
15 Agustos son tarih evet butun islemlerin bu tarihe kadar bitmesi gerekiyor Kasim'da gideceksen. Eger tecil bozduruyorsan Eylul ayi icerisinde tekrar dilekce vererek tecili geri alabiliyorsun ama senin zaten Aralikta bitiyormus. Git yap gel bitsin gitsin en temizi. Is durumu sikinti olmasin sonra, ise girecen Aralik'ta hop askerlik karsina cikacak.
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında benimde sorum vardı da konu açmaya üşenmişim buraya yaziim.

175 civarı boyum var , 108 kg'yim şuan . Bir arkadaşım var 130 kg civarı o gitmiş onu direk tek seferde çürüğe çıkarıp daha gelme demişler herife. Tekrar gel bile yapmamışlar görür görmez doktora göndermişler kasımpaşada bir yerde doktor anında çürüğü yapıştırmış aynı gün hiç kasmamış bile .

Acaba diyorum adamın bariz kilolu oluşu mu avantajı yoksa bu işlemler harbiden bu kadar kolay mı normalde? O da benim boyumda falan 1-2cm uzun kısa falandır max. 40 fark diyolardı bende zorluyorum şimdi 99 kiloydum 108e kadar geldim biraz daha zorlayıp 120 falan olursam direk gidip çürüğü almayı planlıyorum.

Sanırım askerden yırtmanın tek ihtimali bu şuan elimde ki başka pek çarem yok gibi duruyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Mithat said:

175 civarı boyum var , 108 kg'yim şuan . Bir arkadaşım var 130 kg civarı o gitmiş onu direk tek seferde çürüğe çıkarıp daha gelme demişler herife. Tekrar gel bile yapmamışlar görür görmez doktora göndermişler kasımpaşada bir yerde doktor anında çürüğü yapıştırmış aynı gün hiç kasmamış bile .

Acaba diyorum adamın bariz kilolu oluşu mu avantajı yoksa bu işlemler harbiden bu kadar kolay mı normalde? O da benim boyumda falan 1-2cm uzun kısa falandır max. 40 fark diyolardı bende zorluyorum şimdi 99 kiloydum 108e kadar geldim biraz daha zorlayıp 120 falan olursam direk gidip çürüğü almayı planlıyorum.

Sanırım askerden yırtmanın tek ihtimali bu şuan elimde ki başka pek çarem yok gibi duruyor.

paticikten İSMİ LAZIM DEĞİL
bir elemanla ben askerlik muayenesine gittim.
BEN ondan daha kiloluyum.
BEN > O
BEN >>> O

acemiliğe gitti demişler senin bu kilo ne, geri yollamışlar çürük bb gg normk.
Sosyal ağlarda paylaş

fixmen said:

Lisans diplomasini verirsin, ben de ayni durumdaydim, oyle yaptim. Bi ise yaramiyor zaten rahat ol.
15 Agustos son tarih evet butun islemlerin bu tarihe kadar bitmesi gerekiyor Kasim'da gideceksen. Eger tecil bozduruyorsan Eylul ayi icerisinde tekrar dilekce vererek tecili geri alabiliyorsun ama senin zaten Aralikta bitiyormus. Git yap gel bitsin gitsin en temizi. Is durumu sikinti olmasin sonra, ise girecen Aralik'ta hop askerlik karsina cikacak.

sen de yani yuksek lisans yaptin? O zaman lisans diplomamla giderim.

15 Agustos kotu oldu, simdi ben is ariyorum. Gorusmelerim olacak bayramdan sonra. Eger ise girersem, askerligi iki sene daha erteleyecegim. Tabi yurtdisindan diplomami almam gerekiyor oncelikle.
Sosyal ağlarda paylaş

Kisacasi Kasim`da gidebilmek icin 15 Agustos`tan sonra is aramak benim icin yersiz olacak. Ben boyle sisteme sovuyorum arkadaslar. Siz de sovun. :)

Bir de gerekli belgelere nette baktim, vesikalik foto, diploma harici pek onemli bir sey yok gibi, yoksa benim mi bir yanlisim var ?
Sosyal ağlarda paylaş

Esau said:

fixmen said:

sen de yani yuksek lisans yaptin? O zaman lisans diplomamla giderim.

15 Agustos kotu oldu, simdi ben is ariyorum. Gorusmelerim olacak bayramdan sonra. Eger ise girersem, askerligi iki sene daha erteleyecegim. Tabi yurtdisindan diplomami almam gerekiyor oncelikle.

Evet, Agustos'ta diploma elimde olmadigi ve illa diploma diye tutturduklari icin lisansi verdim gectim. Hatta ben de is yuzunden gittim askere, direktorum yap gel devam et demisti, yaptim geldim devam edemedim :?.
Sosyal ağlarda paylaş

Madcat said:

Mithat said:

paticikten İSMİ LAZIM DEĞİL
bir elemanla ben askerlik muayenesine gittim.
BEN ondan daha kiloluyum.
BEN > O
BEN >>> O

acemiliğe gitti demişler senin bu kilo ne, geri yollamışlar çürük bb gg normk.

Şişmanlık ve Askerlik : Bilgi Başlığı diye bir konu var orada başımdan geçenleri anlatmıştım ben. Sivilde muayeneye giderseniz (GATA) acemilik bile olmadan bitiyor işler.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...