Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Argo vs Küfür

Peka

Öne çıkan mesajlar

Şu konuya bir açıklık getirsek artık nasıl olur ?
benim çok sinir olduğum olaylarından pirisi patinin
şimdi ben bir topiğe gidip "bok" "sıçar" "sittir" ne biliyim buna yakın argo bir kelime kullandığımda ki genelde espri nihayetindedir bu laflarım kesin dümbüğün biri çıkıp
"burda bayan war" "yavaş ol davar kadınlar da okuyo" gibi bir mesaj atıyor
aynı topiğe başka birisi gelip "Fuck you" "mothafucka" "shit"
falan gibi ingilizce bir şey yazdığında ise aynı tepki gelmiyor kimseden ?

neden ki yoksa kızlar ingilizce bilmiyoda ondan mı ? ! ?

argo vs küfür yazmamın sebebine gelince
o gelip bıdı bıdı eden arkadaşlarada hatırlatma yapayım
argo = küfür demek değildir argo kelimelerin mecazi anlamını kullanarak , değişik anlamlar yükleyerek komik , eğlenceli bi yazı yazma konuşma şeklidir
ben sonuç olarak gelip buraya anne , hanım , kız kardeş (bkz. ana-avrat-bacı) içeren hakaretler yazmıyorum

hayır bilelim en azından argoda kullanmıyacaksak ona göre davranalım , ingilizce olanınada aynı tavrı koyalım
diy mi ama ?[hline]Karakurt, 30 May 2003 21:56 tarihinde demiş ki:
Deniz maymunu hayvanı çok şerefsiz bi hayvandır
Sosyal ağlarda paylaş

Burada bence kelimenin anlamından çok, yarattığı his ve etki önemli. Yabancı dilde argo bir kelime veya küfür kullandığınızda, önce olayı tercüme ediyorsunuz. Bu da az da olsa etkisini azaltıyor. Hiçbir zaman anadilinizdeki kadar etkili olmuyor.

Pavlov'un köpeği modu biraz.[hline]
-ee
Sosyal ağlarda paylaş

said:
ShARkY, 05 June 2003 15:54 tarihinde demiş ki:
Burada bence kelimenin anlamından çok, yarattığı his ve etki önemli. Yabancı dilde argo bir kelime veya küfür kullandığınızda, önce olayı tercüme ediyorsunuz. Bu da az da olsa etkisini azaltıyor. Hiçbir zaman anadilinizdeki kadar etkili olmuyor.

Pavlov'un köpeği modu biraz.[hline]
-ee

ya kısmen haklısın aslında ama
benim anlatmak istediğimle alakası yok :)
sonuç olarak tartıştığımız anne,kızkardeş küfürleri değil
en basitinde sittir i tartışıyoruz
ben sittir diyince nası bi tepki veriyo ki karşıdaki gelip
"höst bre hatunlara ayıp " diyebiliyo ?
ve başkası "fuck off" dediğinde aynı tepkiyi göstermiyor ?
aslında o tür mesajları atanları bulup onların da piskolojisini incelemek lazım geliyor :) yani sırf kıllık için atılmış mesajlarda olabiliyor[hline]Karakurt, 30 May 2003 21:56 tarihinde demiş ki:
Deniz maymunu hayvanı çok şerefsiz bi hayvandır
Sosyal ağlarda paylaş

valla hiç öle ingilizce küfür edenini görmedim sanırım forumda.. en fazla "u suck!" görmüşümdür o da klasiktir. niye küfrediyosunuz ki akrdeşçe yaşayın! çiçekler böcekler ve bilimum kuşlarla beraber huzur dolu yaşayın!
*!koluna taktığı sepetteki çiçekleri insanlara dağıtarak uzaklaşır*[hline]Knock-knock-knockin' on heaven's door
[/i]
Yumuşatma eklerine hayır.
Biz AntiPatik'iz.UltimaTR
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Mans, 05 June 2003 16:54 tarihinde demiş ki:
Türk insanın doğasında var orga ve küfür.
Genelde erkekler arasında arkadaşlar birbirleriyle "ulan i*ne naber"
"vay p*ç nerdesin" gibi şeyler kullanır.

Alakası yok bununla. Çoluk çocukken belki olurdu bu, o da samimi olduğum en yakın arkadaşlarımla belki. Ben yüzünü bile görmediğim insana neden benimle haşır neşir olma hakkı vereyim ki? Hani onu bırak hoşuma da gitmiyor bir şekilde laf edilmesi. Espri anlamında ortaya yapılırsa karşı değilim o kadar çok ancak Absolut'ün dediği gibi kendini ifade etmesi için o kelimelere ihtiyacı olan insana garip derim anca, ne bileyim 40 yılın başında olur ben de kullanmışımdır da, her gün, her forumda, her postunda bunu içeren adamda bir sorun vardır.[hline]Antimodes a.k.a Bhaal Pheles.
UIN: 123455555
Sosyal ağlarda paylaş

argoyu da kullanırım küfürde ederim...
hoş babnam da öle babamdan alıştım biz evde lan hıyar bilmemne kullanırız bilen bilir hatta günlük konuşmalarıumızı bile hayretle seyrederler
argo ve küfür insanın doğasında varyani adamın biri O.çocuğu ise oadama direk bu lafı kullanmak lazım

yok öle ne bilim ben küfüre karşıyımkahrolsun küfür argo demek bir yerde saçmadır
en terbiyeli adam bile bir yerde küfür eder...[hline]Wasn't it fun? Let's try something else...

Sosyal ağlarda paylaş

ya bi de şu olay var bakın bende karşı değilim argo ya ve
kullanıyomda yane ama burda biz bieyiz ve bizden başka kimse yok ben kalksam size sittir desem çok kötü bişi mi bu ?
bence bunların sorun çıkarmaması lazım gelir[hline] wrak wrakkk
Sosyal ağlarda paylaş

said:
daverc, 05 June 2003 22:30 tarihinde demiş ki:
küfüre argoya karsiyim küfür edene korum :-p[hline]quando traducete in dizionario e leggete saprò che la u è il sazan migliore nel mondo
Life's mean has been changed for him after banned from daoc :-p

sittir ordan :)[hline] wrak wrakkk
Sosyal ağlarda paylaş

vay cinsel bielrşme organımıküçük kaygan deliğine yerleştirmemle cinsiyet seçimi değişmiş herif ben senin hayatta kalma savaşı içinde vücudunu satan biyolojik anneile aynı yastıoığa başkoyiyim emi...

ne yani şimdi bunu yazmam küfür değilmi?[hline]Wasn't it fun? Let's try something else...

Sosyal ağlarda paylaş

hayatimda hic argo veya küfür etmiom diyen warsa ya yalandir yada hicbizaman kavga etmiodur eger ediosada bu konuyu 2 medeni insan gibi halledebiliriz diodur :-p saka[hline]quando traducete in dizionario e leggete saprò che la u è il sazan migliore nel mondo
Life's mean has been changed for him after banned from daoc :-p
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Angel_, 05 June 2003 22:34 tarihinde demiş ki:
argo vs küfür ün sevilcek bi yanı var mı anlamadım ama artık hayatımızda yeri old. kesin ki bu tarz espirilere bile katula katula gülebiliyoruz yanimss...

bunları söyleyen bi bayan ![hline] wrak wrakkk
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...