Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Su filtresi, arıtma cihazı falan

jatha

Öne çıkan mesajlar

Evdeki damacana trafiğinden çok sıkıldığımızdan ötürü bir su filtresi taktırıp musluktan içelim diyoruz. Gözüme şu hoş gözüktü alkali malkali de yapıyormuş ama kesin bu konudan anlayan tavsiye verebilecek bir pati vardır diye sormak istedim.

Var mı tavsiyeniz? Sağlıklı ve güvenli olması tek şartımız, temiz su içeceğiz diye oramızdan buramızdan olmayalım.
Sosyal ağlarda paylaş

Musluk suyu içmeye kararverdiyseniz filtre veya arıtma cihazı takmayın. Önce Steril idrar kabına 100ml kadar su alıp en yakın halksagligi laboratuvarında analiz ettirin. Bakteriyolojik yönden sıkıntı yoksa ve serbest klor 0.1 ppm ve yukarisindaysa gönül rahatlığıyla kullanın. Filtre aldiginizda ;filtre her türlü bakteriyel ve kimyasal yükü suyunuzun kalitesine göre maksimum üç ay tutar daha sonra suyu kirletici unsur olur. En ucuz ikili filtreyi 200tl ye taktiriyorsunuz suan. Ters osmos kullanacaksaniz üretim baya yavaş, sadece icme amaçlı kullanabileceksiniz demektir.
İlla arıtım yapacaksınız ikili filtre kartuşu alın sadece ve üç ayda bir mutlaka değisin,uzun süreli tatillerde mutlaka değisin. Depo kullaniyorsaniz yazlikta falan, en iyi çözüm klor tablet ile depoyu klonlamak bir tablet 20 Ton suya 0.5 ppm klor katar. 400 tablet lik kutu 80tl dir. Artan tabletleri bölerek evde sebze-meyve temizliginde kullanabilirsiniz. Sebze meyve için bir tablet 300litre su üzerinden hesap yapın.
Bu arada kendi suyunuzun Bakteriyolojik analiz yapmak isterseniz:dipslides alın medikalcilerden(tanesi iki dolar, 10 luk pakette satılır, 6ay raf ömrü var) ve suyunuzla islatip oda ısısında iki gün bekletin, üreme görürseniz kirli diyebilirsiniz. Ama en doğru sonuç laboratuvar analizi.
Not:gıda laboratuvarında 9 yıl su analizi yaptım,yazdiklarimin hepsi tecrübe.
Sosyal ağlarda paylaş

biz ihlas'tan almıştık yaklaşık 10 yıl kadar önce, markası vs. bilmiyorum da bayağı iyi.

Seagle'ın saydığı filtrelerden sadece UV yok yanılmıyorsam. Yani varsa da tankın vs. içinde bilmiyorum. Onun dışında halen 4 ya da 5 ayda bir onlar arayıp "filtre değişim zamanınız gelmiş, müsait bir zaman dilimi söylerseniz geleceğiz" vs. diyorlar. 50TL falan değiştiriyorlar işte başka sorunu vs. varsa da ilgileniyorlar.

aha buldum hatta, şu yanılmıyorsam.

http://www.cebilon.com.tr/cebilon/cebilon-nedir_17.html

Yani tanktı, musluğuydu vs. bizimkiyle birebir aynı asdfasd

gayet memnunuz. bir kez sorun yaşadık onda da onlarda hata olmuş işte bakım zamanı aramadılar. biz de unutmuşuz vs. Filtreler tabii dola dola artık adam gibi arıtmamaya başlamış. Rahmetli babaannem bize kalmaya gelmişti o dönem işte kadın bu suyun tadı bozuk diyip dışarıdan kendi suyunu alıyordu. Yaşlılık, huysuzluk vs. diye dalga geçiyorduk biz yavaş yavaş alıştığımız içinde en son karışıklık olmuş diye onlar aradı yine. 2 ay kadar geç gelip taktılar lel

Başka tek bir sorun yok 10 yıla yakındır.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...