Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

nası yapiyosunuz

Dynun

Öne çıkan mesajlar

mutluluk veya mutsuzluk sürekli devam eden duygular değil abi
anlık olan duygular, o yüzden keyif alacağın vs. şeyleri iyi düşün onlara zaman ayırmaya bak, spor yap hormonların biraz hareketlensin.

http://www.youtube.com/watch?v=lH7XCghlH7M

http://www.youtube.com/watch?v=qOtRnb7dThQ&feature=kp
Sosyal ağlarda paylaş

Ben döğüşe başladım, ondan önce ahşap mücevher kutuları yapıyordum desenli mesenli, ondan önce baya bir yoğundum hobi için vaktim olmadı hiç. Kendimi bildim bileli depreşiğim, kendime yardım edemediğim için başkalarına ediyorum öyle vakit geçiriyorum galiba.

Psikoloğa git, dediği/verdiği her şeyi yap.

Tatile git bir de yeni gibi olursun ^_^
Sosyal ağlarda paylaş

Yaşamının büyük çoğunluğunu bilgisayar başında geçiren bir insan olarak ben de çok mutsuzdum bir aralar. Hala da mutsuz zamanlar geçiyorum ama bu ataklar son iki yılda çok azaldı. Çok sevdiğim bir kız arkadaşımı trafik kazasında kaybettim, yine kardeşim gibi sevdiğim bi herif te durup dururken böbrek nakil listesine kaydoldu en üst sıradan. Her hafta görüşıyorum o adamla. Haftada 4-5 gün diyalize giriyor, böbrek nakli çıksın diye bekliyor sürekli. Her hafta kardeşim dediğim adamı bir daha göremeyecekmiş gibi muhabbet ediyorum ama ona da sezdirmemeye çalışıyorum.

Böyle şeyleri görene kadar ben de çok mutsuzdum. Sonra bi çıkar yol aramaya başladım işte. Oyunun sonunda geberip gidiyorsunuz. Sonu çok çok yakın bir anda olabiliyor. Birkaç milivoltluk elektriksel bi atışmaya bağlı boktan hayatın. Birazdan ölmeyeceğimizin garantisi yok. gerçekten düşündükçe kafayı yiyecek gibi oluyorum ve fark ettiğimden beri gecemi gündüzümü deli gibi yaşayarak geçiriyorum, fark ettiiğimden beri aldığım her nefese şükrediyorum amk.

M.utlu olmak kolay değil ama birkaç güzel trick var, gerçekten çok basit şeyler, ve insanlar bunları söylediğinde hadi lan oradan entel deyip geçiyordum, ama çok haklılarmış:

1) hayat düzeni. işe girin abi. en boktan iş bile evde oturmaktan iyi. benim gibi evde oturdukça düşünen ve okuyan bi adamsanız gerçekten bunu bırakın, yapmayın. zaten min 20+ senedir yapıyorsunuz bunu. yeterince entelektüel zımbırtı biriktirdiniz, yeter. kariyer kasın. kafayı meşgul edin bi şekilde. kendi kafanız ve hayatınız dışında bir şeyleri düşünecek druma gelin. kastırın.

2) spor. mutlaka spora gidin. akşama doğru olsun. hayvanlar gibi abanın. eve gidince yüzünüzü yıkayacak haliniz kalmasın. performansınızı raporlayın (bugün u kadar koşabidim, yarın k kadar koşarım gibi) gelişimi izleyin.

3) iyi yemek. hamburgeri, otu boku çıkarın demiyorum, ama azaltın abi. Burger King Steakhouse çıktığında haftada 2 gün yiyen bi adamdım, şu an ağzıma süremiyorum. Bu bokun içinde ne kimyasal varsa bağımlılık yapıyor (bkz. msg), güzel bir şey gibi geliyor, güzel değil. Gidin iskender yiyin, adana yiyin, beyti yiyin, ama hamburger yemeyin. Keza pide gibi ekmek ağırlıklı şeyler de öyle. Abanmayın yapaya. Doğal gömün.

4) Düzenli uyku. Kur telefonuna sleep tracker'lardan birini, her gün ne kadar uyuyorsun, kaçta kalkıyorsun takip et. sleep note'ları ayarla, bira içtiğinde uyku kaliten artıyor mu, spor yaptığında mı artıyor otur tespit et. sonuçlara bayaa şaşıracaksın.

Aha bu dördünü yaptığında ne olursa olsun kendini iyi hissetmeye başlıyorsun. Bu duygusal falan değil kimyasal bir şey. Seve seve olacak yani, sen kasları çalıştırdıkça o endorfin artacak. Laktik asit biriktikçe uykun gelecek 10'da uyuyacaksın. İyi uyuyunca ertesi günü iyi hissedeceksin, işe kastırdıkça ilerleyecek, ilerledikçe egonu tatmin edeceksin. Sonra o egonu nereye, kime satarsan sat, kitap mı yazarsın, hatunlara mı yürürsün sana kalmış.

Böyle yapıyorum. Umarım bozulmaz. Ve abi unutmayın, İNANILMAZ derecede şımarıksınız. Şükretmek için şii mültecilere falan bakmanıza gerek yok. Fanusunuzdan bi çıkın sokağa inin. Minibüse binin bi gezin istanbul'da. Sırça köşkünüzden çıkın. İnsanların dertleri o kadar GERÇEK ki psikolojiniz alt üst olabiliyor iki hikayeyle.

Bayadır wot atmıyordum. typolar için sori. byyle.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Dynun patlayasım varmış demek sana denk geldi. Yine de çok uzatmıyorum
http://images.scribblelive.com/2014/6/16/e48a94df-9f72-4602-b235-500c94859c5a.jpg

IŞİD tarafından öldürülmemek için musuldan kaçan şii bir aile. Bu zamana kadar büyük ihtimalle ellerinde avuçlarında yokmuş zaten, de artık çadırlarda sürünüyorlar. Benzer görüntüleri suriyeden kaçıp türkiyeye sığınan savaş mağdurlarında da görmek mümkün.

Soruna cevap vereyim, aç değilim açıkta değilim, yediğim içtiğim her an her dakika bana kardır diyerek yapıyoruz. Herkes bişeylere üzülüyor da karı gibi hayat niye çok kötü demenin hiç bi anlamı yok, keza hayat bizler için BAYA iyi.

Önce bu, ardından roketin post(tu)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...