Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Türk kimliği

Feamer

Öne çıkan mesajlar

cidden yeter ama güncele bakmaya gelince denk geliyor ve dayanamıyorum :(

boş muhabbet oluyor, hayır, işin abc sini ben anlatmak zorunda değilim ki kimseye, bilmiyorsan neyine güvenip iddia ediyorsun? dalgada geçerim, geyikte yaparım

üstelik, 10+ kere belirtiğim gibi, ben burada bir şeyde iddia etmiyorum, bir paylaşım yaptım o kadar iddia ve açıklama makamı ben değilim, karşı tezi ortaya koyan

bu basit etik bilgiden yoksunluğa ayar oluyorum

ama yeni-türkiye işte naparsın, tv de böyle oluyor bu işler..
Sosyal ağlarda paylaş

yumy said:

Ben söyledim abi konu hakkındaki bilgisizliğimi. Objektif okuyoruz işte neymiş diye öğrenmek için.. Tartışmanın gidişatı çirkinleşti ve çirkinleştiren taraf nigger değildi ben bunu söylüyorum sadece.

işin öncesi var diyorum bende

önceki sayfalarda dediğim gibi nigger o kadar temek kavramlara o kadar saçmaca saldırıyor ki, habertürkün yandaş gazetecileri gibi, düzgün bir şekilde savunma yapmak için bir saat yakın tarih dersi vermek gerekiyor...

bu yüzden ne oluyor? avam halk "bak gördün mü chp zihniyeti" diyor

bu güzel bir durum mu, veya bu vaziyette olmak?

son kelt konusu zira, verdiğim linkler 60+ sayfa, bunların senin analyacağın şekilde tasnifi falan en az 5-10 sayfa olması lazım ve en az 2-3 saat harcanması gerek

kusura bakmayın ama öyle bir zamanın olsa gider tarih doktorası yaparım patiye niye makale yazayım?

kaynakları veriyorum işte açarsın okursun
aksi kaynak bulursan verirsin

tartışma böyle sağlıklı gider

mesai için kullanılan forumdan bundan daha fazlasını beklemek aşırı istek olur
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

Genetik bilimci akademisyenlerde diyor ki, dünyada sarışınlığın sebebi 2 mutasyon olmak zorunda değil.
Farklı koşullarda, farklı lokasyonlarda daha önce oluşmuş, dolayısıyla farklı koşullarda ve farklı lokasyonlarda farklı şekillerde oluşabilir.

"Canlilarin hepsi dunyali olmak zorunda degil, dunyada hayat meydana gelebildigine hore baska gezegenlerde de gelebilir."

Ee bu durumda her canlinin teker teker dunyali oldugunu ispatlayacak miyiz?

Su an Melanezya disinda sarisinlik icin ayri bir mutasyon bulunabilmis degil, hakkinda konustugumuz tarihi halklar uzerinde yapilan genetik calismalar da dahil buna.

Dunyadaki sarisinligin 2 mutasyondan fazla nedeni teorik olarak olabilir, bu bir assumption degil ama. Elinda data yok. Kit aklina girene kadar tekrarlanacak bu. Ha uslup diye de aglama, daha once de dedigim gibi ayak ustu arastirmalardan cesaret bulup benim yazdiklarima cop diyerek kendin sardin beni basina. Adam gibi konusacaktin o zaman ilk basta, sorun varsa da duzgun soracaktin.

Defalarca soylemene ragmen hala bana wikipedia profesoru diyorsun yussuz insan. Bu attigin camur bana yapismayacak, 50 kere de soylesen 50sinde de duzeltecegim seni. Alintilarla gosterdik kim wikipediadan, ayak ustu aramalardan cesaret alarak artistlik yapiyormus. Azicik yuzun varsa bir daha ugramazsin bu topige.
Sosyal ağlarda paylaş

Konudan konuya mi atliyorum? Konuyu degistirdigim bir ana dair bir ornek ver, bir sonraki mesajinda gorecegim bu alintiyi.

Alintiladigin kaynaklarda tarim mumyalarinin, orta asyanin Avrupai gorunumlu halkinin BATIDAN geldigini soyluyor, BATIDAN DOGUYA GOCLER oldugunu soyluyor bre gafil?

Sen iki sayfa once bunlara "Avrupali safsatasi" diyordun bunlara. Simdi gelmis Avrupali kaynaklardan karsi ciktigin Kurgan hipotezini anlatiyorsun bana.

Alintiladigin kaynaklar Keltler disaridan gelmistir demiyor, Keltlik Avrupa'da ortaya cikmistir diyor. Avrupa'ya gelen Hint-Avrupa kulturu dogudan geliyor evet. Ama Kelt olarak gelmiyorlar, Keltler'in cok onceki atalari geliyor. Herkesin atasinin biryerden geldigi gibi. Bu zaten benim savundugum seyle uyusuyor.

Keltler Avrupa'ya geldiginde bir suru sarisin vardi diyoruz. Hint-Avrupa gocleri basladiginda dunyada sarisinlik 6000 belki daha fazla yildir var. bu insanlar direkt ya da dolayli olark karismis olabilir. PIE halklari, Avrupa'ya geldikten sonra da sarisinlasmis olabilir, Avrupa'ya goc edenlerden bazilari tekrar doguya da gitmis olabilir, baska birsey de olabilir. Sonucta generik analizler ortadaki baglantiyi ortaya koyuyor. Farkli bir sarisinlik geni de yok ortada.

11000 yil oncesine kadar goturmusler iste sarisinlik mutasyonunu. "Avrupali yalani" dedin, onu da Japonlar yapmis zaten. Sen de Japon olsaymissin keske, bu kadar utancin ustune harakiri yapardin en azindan.

Feamer said:

konundan konuya atladığın için oldukça normal bir durum bu nigger

sarışınlık avrupada çıktı demekle kalmıyorsun, oradan yayılmış tezini ortaya atarak must olarak iddia ediyorsun. bunun üzerine bende diyorum bu iddiayı keltler ile nasıl bağlayacaksın avrupaya dışarıdan gelmişler sonuçta. sen diyorsun "bak hala dışarıdan gelmişler diyor" diyorsun. kaynak koyunca bu sefer ayrı telden çalıyorsun. o mumyalar falan bu ispat için konuluyor zaten zira ortada diğer iddiların aksine fiziki bir kanıt olmuş oluyor...

kurgan hipotezine ben niye karşı çıkayım ? hint avrupa göçleri farklı bir şey, bu göçleri aryancılık için modifiye etmek ayrı birşey, karşı durulan ve bu kanallardan yapılan yayınlara şüpheci yaklaşılmasının nedeni de bu. konu hakkında bir haber olduğun için anlamıyor olman doğal tabi. üstelik, önceki saçmalaman sırasında "slavlar" ile karışmıştır diye bir iddia atanda sensin.

niye tamamen cahillik! hayır kimse bu konuları bilmek zorunda değil ama bu kadar çıkıntı yapılınca insan sinir oluyor.

halbuki bilsen konuyu, diyeceksin bu adamlar türk değil iskit-kimmer kalıntıları falandır. bu tasnif ayrı yanlış ama en azından tutar tarafı var. sen ne yapıyorsun moğollar slavlarlar ile karışmış diyorsun

bunların dışında başka bir konu var mı?

diğer antenler takip edebiliyor mu konuyu?

ek bilgi olsun buda,
https://galeri7.uludagsozluk.com/263/turkiye-de-turk-yok-yalani_387978.jpg

son not: verdiğim programda karışma, göç, genetik vs. gibi mö. 10k-20k zaman aralıklarını veya daha öncesini, -giritte bulunan ayak izleri eğer gerçekse- anlatan son güncel çalışmalardan kısa notlarda var
Sosyal ağlarda paylaş

anti-tez ve tartışma ahlakı hakkında bir örnek daha vereyim, güncel bir örnek olsun

bildiğiniz gibi, bizim freddie mercury nin davulcusu geçen bir laf etti: "sihalar sivilleri vurdu"

ilk duyduğumda anlamadım lan siha nedir? meğer insansız hava araçlarından bahsediyormuş... sivil dediği de kırsalda intikal yapan militan.

şimdi iddia sahibi sicili temiz bir olsa ve iddia şu şekilde yapılsa,

"terörle mücadele kapsamında yapılan operasyonlarda siviller de zarar görmüştür, elimizde şikayetler var, şu şu şu isimlerin başına gelenler için ilgililerden açıklama bekliyoruz."

zira mühim olan "insansa" insana dair hesap sormak lazım gelir

böyle bir yaklaşıma karşı düzgünce anlata bilirsin, kamera kayıtlarını koyarsın vs. vs.

ama nasıl hesap soruluyor, "siha"lar vurgusu yapılarak. niye böyle bir şey yapılıyor? çünkü dağdan emir gelmiş siha ların kullanılmasına karşı kamuoyu oluşturmak lazım. tüfekler sivil vuruyor, tanklar sivil vuruyor diye bir açılama ne kadar saçma ise siha hakkında yapılan açıklamada o kadar saçma.
Sosyal ağlarda paylaş

yan nigger bi dur ya, al misketlerinide git ötede oyna,

http://www.kolektomani.com/wp-content/uploads/2013/04/misket.jpg

hala ispatladım diyor, olabilir diyor. öyle olabiliyorsa diğer türlüde olabilir o zaman ne olacak? 20 sayfa + zaman israfı niye yapıyorsun?

ve bir kanıt ver, okunacak bir şey ver
Sosyal ağlarda paylaş

Neyi ispatladim diyorum?

Sarisinligin nerede basladigini biliyoruz, gerisi de Occam'in Usturasi. Sen "Sarisinligi Misirlilar yaymistir" desen ben mi ispatlayacagim aksini? Elimizde guclu bir hipotez var, ayni zamanda sarisinlik ve mavi gozun nasil yayildigini aciklamakta da guclu bir ipucu sunuyor. Sen kendi tezini ayni donanimlarla destekleme zahmetini gostermeden "neden olamazmis" diyorsun. Sen olaganustu kanitlarini sun, ben de olaganustu iddialarina inanayim. Bir teoriye inaniyorum diye seninkine de inanmaya mecbur muyum?
Sosyal ağlarda paylaş

ya bana NE, kime ne? konumuz ile bunun ne alakası var?

ortaya bir şey atıyorsun, sonra milleti de içine çekmeye çalışıyorsun.

hala diyor olağan üstü kanıt sundun, lan kanıt dediğin şeyi bile dinlemedin daha neyine itiraz ediyorsun belki senin tezlerini destekliyor.ayrıca daha ortada kanıtta yok, japonlar genetik araştırma yapmış mö. 20k da avrupada sarışınlar varmış. bak! metin yok tabi...

birde diyor olağan üstü iddialar varmış

kaç kere söyleniyor, alkol veya madde kullanırken forum kullanmayın diye
Sosyal ağlarda paylaş

çok tartışmak istiyorsan, yeni konu aç var aşağıda, oraya basıyorsun, başlık olarak "sarışınlık" falan diyorsun artık neyse fantazin, içine yazı yazıyorsun, kaynağa maynağa da gerek yok sen yaz yeter ki, dipnot aka s.23 fala yazarsın kim bilecek

hooppp yeni konu açılmış oluyor
Sosyal ağlarda paylaş

Yazdiklarini okuyorum, ama videolari izlemiyorum evet. Zira sadece videolarda aciklanabilecek bir konudan bahsetmiyoruz ve video iyi, ya da izlemesi eglenceli, harcadigin vakte degen bir okuma kaynagi degil. Okurken kontrolu bende ama videodaki insanlari ben kontrol edemiyorum, bir sonraki cumlede ne soyleyeceklerini bilmiyorum. Yazili kaynaklarini ve fikirlerini okuyorum sonuc olarak. Sen elindeki o cok donanimli kaynaklarini tartismaya entegre edemiyorsan senin kabahatin.

Sarisinlikla ilgili, ekrandan zor okuyorum fazla goremedim ama Buz Cagi'nin sonunda Avrupa'da ciktigindan bahsetmis. Arastirmacilarin kim oldugunu anlayamadim, eve gidince daha iyi bir kaynak bulmaya calisirim.
https://www.google.com.tr/amp/www.independent.co.uk/news/science/how-women-evolved-blond-hair-to-win-cavemens-hearts-5335562.html%3famp

Bir de 70 yasinda misin birader, nedir bu donup donup soylenmeler?

Feamer said:

ya bana NE, kime ne? konumuz ile bunun ne alakası var?

ortaya bir şey atıyorsun, sonra milleti de içine çekmeye çalışıyorsun.

hala diyor olağan üstü kanıt sundun, lan kanıt dediğin şeyi bile dinlemedin daha neyine itiraz ediyorsun belki senin tezlerini destekliyor.ayrıca daha ortada kanıtta yok, japonlar genetik araştırma yapmış mö. 20k da avrupada sarışınlar varmış. bak! metin yok tabi...

birde diyor olağan üstü iddialar varmış

kaç kere söyleniyor, alkol veya madde kullanırken forum kullanmayın diye
Sosyal ağlarda paylaş

yumy said:

Yine sayfalar dolusu suark ve feamer yetersizliği öff kustum 3 sayfa sonra. Asla anlamıyorsunuz karşı tarafı wotlarla savaşa giriyorsunuz bir de..

@Suark ÖZEL MUTASYONDAN kasıt farklı tür bir mutasyon değil, o topluluğa ait kendi içlerinde olan bir mutasyona "özel" diyor adam. Ve dünyada sarışınlığın sebebi olarak 2 mutasyon kabul gördüğünü söylüyor. Sen hala o halk kendi içinde sarışınlık için mutasyona uğramış olabilir diyorsun. Böyle özel bir mutasyon yok diyor yani o da. Cidden afakanlar bastı şunu anlamak 4 sayfa sürmemeli ya

Femaer yorumsuz zaten ne dediği belli değil o kadar post, yazık.

Nigger sabrına sağlık da cidden uğraşmamalısın ya. Ateşim çıktı karşı tarafın idrak problemini okumaya çalışırken.

Olayın doğrusunu yanlışını bilmiyorum gerçekten okuyarak anlamaya çalıştım nedir doğrusu diye ama gördüğüm nigger'ın sunduğu argümanlara 0 cevap, aynı kısır döngü içerisinde anlama kıtlığı...

aynı şeyi bi daha anlatınca anlayacağı kanısına nerden vardın
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

bu "türkçü" sıfatı zaten ayrı ukalalık ve basit tabiat göstergesi

niye türkçü?

tarih konusunda bilgi paylaşımı yapıldığı için

süper, paha biçilmez bir beyin,

seviyenin gramere kadar düşmesi ise ayrıca ibret vesikası olarak duruyor

alın taharet yaparsınız

tek yazdığın başlık bura mı feamer atma şimdi
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

benimle olan diyaloglarını kastediyorum ben. Baya ukala kendisi.

Neyse konuyu çok derail ettik başkan, ayrı topik açabiliriz bu tartışma için, orda dalaşırsınız birbirinize.

ya abicim buna da dikkat ettim seni sevdiğimden o da. adama senin argümanların çöp stanfordludan iyi mi bilcen diyene kadar kibar yazıyodu. ki feamerle sayfalardır tartışan biri hala nasıl kibarlığını koruyabiliyor ben de hayretle okuyorum. sonra bozdu onu ben de görüyorum
edit: sana kariı üslubunu diyorum feamere nerde bozuldu falan takip etmedim
Sosyal ağlarda paylaş

baya art niyetli olmak lazım şöyle bir şey yazabilmek için

tiLi kimdir mesela bilmen, bulunduğu ortamı da hatırlamıyorum her hangi yazdığı bir şeyi ne duydum ne hatırlıyorum, şu konuda niggere hak verenler nigger gibi düşünüyor demektir, "türçülük" vurgusu ile bunun yapılması ise ayrı bir bayalık

hadi hepsini geçtim, başka bir konuda zorunuza giden bir şey olmuş ise o konu içinde cevap verebilirsiniz, sırtlan gibi pusuda beklemeye, alakasız ve bilmediğiniz konuda çıkıntı olmaya gerek yok

sözün bittiği yer gerçekten

tam arda turan adamlığına örnek olabilecek hareketler
Sosyal ağlarda paylaş

abi o kadar fazla mesajın var ki ve o kadar ağdalı yazıyosun ki inan sana kanıtlayacam diye mesaj bulmak saatlerimi alabilir. ki mesaj bulup koysam da bir şey değişmez dodgelarsın. yorulduğuma değmeyecek diye korkuyorum

editlemişsin. mesela hangi konularda hangi mesajımda türkçülük vardı sorusuna cevaptı bu
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

baya art niyetli olmak lazım şöyle bir şey yazabilmek için

tiLi kimdir mesela bilmen, bulunduğu ortamı da hatırlamıyorum her hangi yazdığı bir şeyi ne duydum ne hatırlıyorum, şu konuda niggere hak verenler nigger gibi düşünüyor demektir, "türçülük" vurgusu ile bunun yapılması ise ayrı bir bayalık

hadi hepsini geçtim, başka bir konuda zorunuza giden bir şey olmuş ise o konu içinde cevap verebilirsiniz, sırtlan gibi pusuda beklemeye, alakasız ve bilmediğiniz konuda çıkıntı olmaya gerek yok

sözün bittiği yer gerçekten

tam arda turan adamlığına örnek olabilecek hareketler

zoruma neden gitsin türkçülük. sadece başkalarına ermeni, kürtçü veya türk düşmanı ithamlarını sık sık yapan biri için fazla alıngansın türkçü lafına. sen türkçü değilsen kim türkçü. belki tanımda anlaşamıyoruz cCc demedim
Sosyal ağlarda paylaş

o yüzden şöyle yapalım, fransızlar şöyle güzel bir çalıma gelsin,
https://www.youtube.com/watch?v=Erqgl-ttdPE
https://www.youtube.com/watch?v=Bc8eNOU94aA
https://www.youtube.com/watch?v=dGcZHBq2phc
https://www.youtube.com/watch?v=FmfaaEWg0cA
https://www.youtube.com/watch?v=PJU5shfORwU&t=159s
https://www.youtube.com/watch?v=rgTC-86kGRs
https://www.youtube.com/watch?v=09JgNzbtqDc
https://www.youtube.com/watch?v=z9ONkplGMqU
https://www.youtube.com/watch?v=x5ZULJYnuqU
https://www.youtube.com/watch?v=BgI7AYFzC-A
https://www.youtube.com/watch?v=8-cUmkvnSys
https://www.youtube.com/watch?v=MMRTs-JMAz4
Sosyal ağlarda paylaş

tiLi said:

zoruma neden gitsin türkçülük. sadece başkalarına ermeni, kürtçü veya türk düşmanı ithamlarını sık sık yapan biri için fazla alıngansın türkçü lafına. sen türkçü değilsen kim türkçü. belki tanımda anlaşamıyoruz cCc demedim

başkaları kim? bir tek nigger, onunla zaten kaç sene oldu 2 mi 3 mü buradan atışıyoruz biliyorum yani kimdir

anlamadığınız husus da bu zaten, adamın argümanını bastırmak için söylenmiyor, adam bu dürtü ile iddia ediyor zaten, kaç kere tartıştık adamla

diğer taraftan, türkçü olup olmama konu ile alakalı değil, burada yapılan iş türkçülük değil

veya şöyle diyelim, etnik milliyetçilik yapan birinin kendi çıkarları dışında olan herkese ırkçı demesi gibi

burada yaptığım şey, tarihi bir bulguyu paylaşmak

niggerin iddia ettiği gibi, türkleri sarı gösterek white supremacy yapmaya çalışmak falan değil. dünya üzerinde böyle bir akım yok.yaptığı araştırmaları tam yayınlayanlar veya kırpıp yayınlayanlar var

şimdi soruyorum, böyle bir saldırı yapan bir kafaya karşı ne gibi davranmak lazım? bir değil beş değil mesele

yani özetle, tarihi bir konuda, karşı tez olarak türkçülük kartının alkasız olarak oynaması etik değil

ha dediğin gibi ben niye kullanıyorum? çünkü karşı taraf açıkça belitiyor

anlaşıldığını umuyorum

siyasi konuda türkçülük yapılabilir ama o ayrı bir durum ve ayrı argümanları var. ama forumda öyle bir avrasya muhabetinin geçtiği fazla yer yok.

tarih bölümü ise ayrı. türkçülük kafası ile tarih yapılmaz, tarih bilinci ile türkçü olursun veya olmazsın. feodal kafanın anlamdığı bir durumda bu, kendileri tersini yaptıkları için herkesi kendiler gibi görüyorlar
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

tiLi said:

başkaları kim? bir tek nigger, onunla zaten kaç sene oldu 2 mi 3 mü buradan atışıyoruz biliyorum yani kimdir

anlamadığınız husus da bu zaten, adamın argümanını bastırmak için söylenmiyor, adam bu dürtü ile iddia ediyor zaten, kaç kere tartıştık adamla

diğer taraftan, türkçü olup olmama konu ile alakalı değil, burada yapılan iş türkçülük değil

veya şöyle diyelim, etnik milliyetçilik yapan birinin kendi çıkarları dışında olan herkese ırkçı demesi gibi

burada yaptığım şey, tarihi bir bulguyu paylaşmak

niggerin iddia ettiği gibi, türkleri sarı gösterek white supremacy yapmaya çalışmak falan değil. dünya üzerinde böyle bir akım yok.yaptığı araştırmaları tam yayınlayanlar veya kırpıp yayınlayanlar var

şimdi soruyorum, böyle bir saldırı yapan bir kafaya karşı ne gibi davranmak lazım? bir değil beş değil mesele

yani özetle, tarihi bir konuda, karşı tez olarak türkçülük kartının alkasız olarak oynaması etik değil

ha dediğin gibi ben niye kullanıyorum? çünkü karşı taraf açıkça belitiyor

anlaşıldığını umuyorum

siyasi konuda türkçülük yapılabilir ama o ayrı bir durum ve ayrı argümanları var. ama forumda öyle bir avrasya muhabetinin geçtiği fazla yer yok.

tarih bölümü ise ayrı. türkçülük kafası ile tarih yapılmaz, tarih bilinci ile türkçü olursun veya olmazsın. feodal kafanın anlamdığı bir durumda bu, kendileri tersini yaptıkları için herkesi kendiler gibi görüyorlar

sen 2 senedir en başından beri antitürk ajandası ithamında bulunuyosun adama. dalga mı geçiyosun? herif sonradan türküm diyince kürt ithamını bıraktın. (kürt ithamı nedir sdf)

benim aklımda kalan mesajlar muhtemelen siyasi konulardandır. buraya bulduğun bilgileri koymandan türkçülük çıkarması yapmıyorum. tartışırken göze batan duygusal yönünden biraz çıkarım yapılabiliyor anca ama sorun diil. alınma öyle diyince
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...