Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Japonya

Oski

Öne çıkan mesajlar

@Chastor ve Oski
Çok sağolun , daha başka bir şey bilmeme gerek yok herhalde :)

Deniz kıyısı, Okinawaya gitmem lazım, USS Emmons a dalmayı ve akvaryumu görmeyi çok istiyorum.

Chastor said:

1- 2 yerde kalayım (Tokyo, Osaka/kyto) diyorum, Osaka mu kyto mu? arası çok yakın gözüküyor. günü birlik gidip gelsem arasında? Japan Railpass bu iki şehir arası geçerli mi?

2- Japan Railpass Japonyadan alamam mı? illa ki gitmeden önce mi almam lazım?

3- Japan Railpass gerçek sitesi hangisi? bir sürü başka başka site var.

teşekkür
Sosyal ağlarda paylaş

ben cevapliyim:

1) Kyoto'da kal. Osaka cok industrial. ha Tokyo ha Osaka.

Kyoto'da Nagomi visit yap (japon aile evinde yemek yediriyo: https://www.nagomivisit.com/

2) railpass i japonya disinda almak zorundasin. bileti sonra havaalaninda degistiriyorsun

3) tek bi sitede satilmiyor. ben burdan almistim: https://www.japan-rail-pass.com//?currency-code=GBP&ap=b6021as&gclid=CKSq2-z848wCFUWNGwoddyAO0g
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
geç mi kaldım bilmiyorum ama

tokyo'da ghibli museum var, mitaka'da (haritada merkezden batıda görebilirsin, trenle 40 dakika). yalnız kapıdan bilet alınmıyor, internetten rezervasyon yapıp saatinde gidebilirsin. ve git bence, baya harika.

bi de kyoto'ya gideceksin madem, ayı kadar manga müzesi var orda, şöyle bir baktım kimse bahsetmemiş, şaşırdım. baya güzel 2-3 saat geçirtir tapınak gezeceğine ;)

bir de harajuku'da ota museum of art diye bi ugiyo e müzesi var, geleneksel baskı sanatı müzesi. o bölgeye 3 gün ayrılacaksa bir-bir buçuk saatini kafadan hakeder bence ;)

yoyogi park'a mutlaka git ve mümkünse pazar günü git. girişinde rockabillyler oluyor, japone elvisler dans filan ediyorlar, gayet eğlenceli. ordan iki adımda harajuku'ya geçersin, bir krep içinde dondurma filan yersin, cosplaylere bakarsın vs.

bi de akihabara'da maid cafe bul git, baya acayip kafalar, el çırpıp şarkı söylersin maidlerle :)
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...