Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Japonya

Oski

Öne çıkan mesajlar

• 1 yıl sonra ...
haci araba kiralari biraz pahalliydi sanki, ben bi ara bakip araba kullanmamin cok mantikli olmayacagina karar vermisim. niye tam animsamiyorum...

toyota'nin kendi araba kiralamasi varmis. onlarin fiyatlari iyimis diye hatirliyorum. trafik kurallarinda manasizliklar var diye bahsetmis expatlar diye bisiler de animsiyorum.. bir bakacagim externallardan birisine mi kaydettim diye ben bunlari.
Sosyal ağlarda paylaş

Hazır konu hortlamış benimde soracaklarım var.

Japonyada oteller aşırı pahalı hostel gibi amelelikte yapasım yok.İkisinin ortası bir durum yok mu milletin evinde oda kiralamaca yada hatır gönül beleşe kalmaca gibi durumlar?

ekstra olarak 10günlük bir program yapmayı düşünüyorum tokyo etrafından çok uzaklaşmadan nasıl bir rota izlememi önerirsiniz
Sosyal ağlarda paylaş

airbnb'den bakmisim ben. 70usd gibi bi fiyat cikiyor galiba daily olarak

otobus hatlari ile fuji dagi yakinindaki koy (adini hatirlamiyorum amk. bunlari bile hayal gibi animsiyorum su anda sfsdfs) ve normal tren ile kyoto olarak baktigimda ortalama boyle cikmis.. sanirim bi de osaka yazmisim. (kyotoya yakin olan yer.) osaka'ya tren ile gidis yazmisim ama normal tren hizli degil
Sosyal ağlarda paylaş

araba kiralama icin ehliyetin cevirisi falan lazim haberin olsun

benim EU driving license im var ingilizce onu bile kabul etmediler. japonca ceviri istiyolardi

bence de Shinkansen den sasma.

arabaya verecegin parayla takyubin yapabilirsin oteller arasinda. misal tokyo daki resepsiyona birakiyosun bavulu, kyoto daki otelinde ustelik odana birakiyolar. sabah birak aksam al bile yapabilirsin hokkaido dan kyushu ya gitmiyosan

Shinkansen + takyubin gogo
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
Selamlar bu ayın 21 inde Japonya'ya yolculuğa çıkıyorum. Gitmeden önce neler var neler yok araştırdım biraz ve Tokyo için ilginç noktaları işaretledim haritada.Önerileriniz varsa ekleyebilirim.

Harita

Edit: Şu an sadece Tokyo'daki mekanları ekledim ileriki günlerde Kyoto ve Osaka 'yıda eklemeyi düşünüyorum
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Aldım biletleri. 4 gece Hong kong + Macau (4 gün çok ama yol yorgunluğu geçsin) 8 gün Japonya ana kıta, 4 gün okinawa (Batıklarına dalacağım, o yüzden gitmem lazım, birde ünlü akvaryumlarını illa görmeli)

Japonya'da illa gidilmesi görülmesi yerleri önerirseniz sevinirim.
Sosyal ağlarda paylaş

Trias said:

Aldım biletleri. 4 gece Hong kong + Macau (4 gün çok ama yol yorgunluğu geçsin) 8 gün Japonya ana kıta, 4 gün okinawa (Batıklarına dalacağım, o yüzden gitmem lazım, birde ünlü akvaryumlarını illa görmeli)

Japonya'da illa gidilmesi görülmesi yerleri önerirseniz sevinirim.

Tokyo

Tapınaklar:
- Senso-Ji Temple
- Meiji Temple

Gezilecek yerler:
- Tokyo Skytree

- Imperial Palace: İçeri almıyolar bahçesini gezebilirsin)

- Ueno Park :Burada doğa müzesini görmeni tavsiye ederim

- Yoyogi Parkı

- Tokyo Tower : Metroyla gidersen metronun hemen yanında çok güzel bir zen bahçesi var görmeni tavsiye ederim. One Piece seviyosan kocaman bir mağaza var Tokyo Tower'ın içinde. Ayrıca Tokyo Tower'ın hemen yanındaki parkı ve tapınağı'da gezmeni tavsiye ederim.

- Odaiba Island :Burada Asimonun'da bulunduğu Miraikan Science Museum var kesinlikle gitmelisin. Aqua World isimli bir su parkı da var. Genel olarak eğlence üzerine kurulu bir ada yarım gününü alır. Akşam gün batışı ve özgürlük anıtı eşliğinde rainbow bridge manzarası var.
- Zamanın varsa Tokyo Station'dan Fuji dağı'na Shinkansen kalkıyor.

Alışveriş ve Gece Hayatı

- Akihabara : Söylemeye gerek paticikte herkes biliyordur burayı. Açıkcası bir anime sever olarak çok birşey görememek beni hayal kırıklığına uğrattı. Yine de gezip görülmesi gerekiyor tabi. Teknoloji alışverişi için 8 katlı bir teknoloji mağazası olan Yodobashi Camera var.

- Shibuya : Bu bölge Tokyo'nun Kızılay'ı yani Tokyo'da görebileceğin en kalabalık yer. İstasyonun hemen çıkışında Shibuya crossing, dünyanın en kalabalık yaya geçidi var. Genel olarak mağazalarla dolu kalabalık bir bölge.

- Harajuku : Daha çok japon gençlerinin takıldığı bir bölge. Yemek yenebilecek güzel restaurantları var.

- Shinjuku : Gece hayatının aktif olduğu bir bölge. Ayrıca Tokyo'nun Red Light District'i burası sayılabilir. Old Gai isimli savaştan kurtulmuş eski Japon Barlarına ev sahipliği yapan bir bölgesi var, gitmeni tavsiye ederim.

- Shibuya - Harajuku - Shinjuku şeklinde yürüyerek bir gününü bu 3 bölgeye ayırabilirsin.

- Ginza : Tüm markaların bulunduğu, daha çok zengin insanların alışveriş yaptığı bir semt.

- Roppongi Hills: Pahalı gece hayatına ve kaliteli restaurantlara sahip bir semt.

Geniş geniş yazdım hepsini görmek zorunda değilsin tabi. Japonya'nın yaşam tarzını görmek istiyosan bu şekilde gezmeni öneririm. Kültür gezisi için Kyoto'ya daha çok zaman ayırman lazım.

Kyoto:
Kyoto Tokyo'nun aksine sakin, düzenli ve elit bir şehir. Savaştan zarar görmeyerek kurtulmuş tek şehir olduğundan Japon Kültürü tamamen korunmuş.

Tapınaklar
Kyoto'da 1 ay kalsan bile gezemeyeceğin kadar tapınak var ben en ünlülerini yazdım.

- Kiyomizu-Dera : Japonya'daki en ünlü tapınak
- Sanjusangen do
- Ginkaku-ji
- Tenryu-ji : Arashiyamada her türlü bitkinin bulunduğu bir zen bahçesi
- Fushimi İnari
- Kinkaku-ji : Altından yapılma bir tapınak. Gün batımına doğru gitmeni öneririm.
- Myoshin-Ji

Gezilecek yerler:

- Arashiyama : Bamboo Forest ve Monkey Park
- Nijo Castle

Alışveriş ve Gece Hayatı

- Gion : Nehirin kenarında olan bu bölge Kyoto da alışveriş ve gece hayatının en yoğun olduğu bölge. Akşam buradan alışveriş yapıp nehir kenarında yemek yemeni öneririm.

Ek Bilgiler

- Onsen yani Japon Hamamlarına gitmeyi düşünürsen Kyoto'dan günü birlik turlar var. Tokyo'da gitmeni önermem.

- Osaka'da tarihi açıdan gezilecek çok bir yer yok ama turistik amaçlı gidebileceğin birkaç yer var; Universal Studios, Umeda Sky Building, Den Den Town (anime,figür v.s.) , Dotonbori (Japonya'da gördüğüm en renkli ve güzel gece hayatına sahip bölge)

- Zaman bulabilirsen Osaka'ya yarım saat uzaklıkta olan Kobe'ye uğramanı tavsiye ederim. Dünyaca ünlü Kobe Bifteğini yerinde yeme şansını kaçırma. Fiyat olarak baya pahalı ama fiyatını kesinlikle hakediyor.

- Ben gidemedim ama orada tanıştığım Japonlar Hokkaido'yu çok övdüler.

- 8 gün gezmeyi planlıyorsan ve birden çok şehir gezeceksen Japan Railpass almanı kesinlikle tavsiye ederim. 7 günlük pass 750 TL fakat Japonya'nın ulaşımı çok pahalı olduğundan dolayı baya kazançlı çıkıyorsun. Mesela sadece Tokyo-Kyoto arası Shinkansen'in bile 350 lira olduğunu düşünürsen hesabı sen yap.

- Japonya'da Wi-Fi rahatça bulunuyor. Ama kafam rahat olsun diyorsan pocket Wi-Fi kiralamanı tavsiye ederim.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar sorun olursa sorabilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Trias said:

Oski said:

Fuji ye tırmandın mı? kaç saat sürüyor?
okinawaya gittin mi ? değer mi?
Okinawadan başka deniz kıyısı önerebileceğin neresi var?

fuji evet.

gece 10 da basladik. saat 3.45 gibi falan tepedeydik. bi saat ramen green tea falan takildik donmamak icin. gunes dogunca izleyip indik asagi. inis de 2 saat falan suruyo.

gece karanlikken gelip yine karanlikta tirmaninca gunes dogdugunda kafayi yiyosun. bu nasi bi manzara ben nasi ciktim buraya diye. muazzam bi duygu

agustosta bile inanilmaz soguk tepe yalniz. bildigin hardcore north face montla geziyo millet. ben bi ara sinir krizi geciriyodum sort ve kazak ile soguktan

deniz kiyisi icin Aoshima
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...