Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Google Glass bu eksilerine ragmen tutabilir mi..?

xetraynex

Öne çıkan mesajlar

Vidar said:

xetraynex microsoft amcanin oglu mu?

Uzaktan amcamin oglu aslen, dedemin kardesinin soyundan.

Yeni Microsoft'u cok begeniyorum ben. Ben Linuxcu bir adamdim. Yillarca Linux system adminlik yaptim. Ne optimizasyonlar yaptim Linux serverlarda. Mysqllerle ne kadar cok ugrastim.

Sonra Microsoft yazilim dunyasinda pay kaybetmeye basladi ve mukemmel su an tekrar atak yapmaya basladilar. Bir startup gibi innovative olarak ilerliyorlar. Ozellikle yeni CEO Satya Nadella'yi cok begeniyorum. Adam zaten muhendis, oyle isletmeci birisi gelip yonetmiyor. Open-source ve innovationlari cok destekliyor.

Peki Google, Oracle, Apple ne yapiyor? Apple'a elini ver kolunu kurtaramazsin. Istiyor ki apple kullanan herkes apple'a full bagli olsun. Adamlar flash'a, java'ya, herseye savas acti resmen.

Google? Google bir yazilim firmasi degil zaten, internet marketing firmasi. Gmail'in source code'unu verir mi? Vermez. Calendar? Drive'i on-premises install'a izin verir mi? Vermez.

Ne yapar Google? Milleti Google Plus'a zorlamak icin Search'un icine zorla entegre eder. Hep severek kullandigim Google Reader'i kapatir ki Google Plus kullansinlar.

API'larina dogru duzgun dokumantasyon koymaz. Dokunmantasyonu olmadigi gibi API'larini kullaninca olusan sorunlarda ne bir email atacak adres ne bir telefon verir.

GWT gibi sacma sapan frameworkler yapar. Daha 1 kisinin bile kullandigini gormedigim Go language'i yapar. Milletin her turlu bilgisini otunu bokunu zorla toplar.
http://www.scroogle.org/

Google'i cok sevenler Google Chromebook kullansa ya. Mac bile kullananlarin her zaman Windows'u olur bir makinada.

Why do people hate Windows?
https://www.quora.com/Microsoft-Windows/Why-do-people-hate-Windows/answer/Balaji-Viswanathan-2

"Windows is required to support every darn hardware you have got."
Bana bunu yapan bir firma soyleyin. Ne Apple ne Google (Android icin) hicbirisi hardware'lari destekleyelim diye kasmiyor. Windows'ta ise bilgisayara hangi parcayi takarsan tak calisacagini biliyorsun onun arkadas.

Iste ondan Android'de bir rom yukleyince telefon sapitmaya basliyor. Rom yuklemeyince Samsungun LG'nin kagni gibi opulmus Androidlerine kaliyoruz.

Oracle ne yapar? Java 8'a lamba koyacam der, security vulnerabilityleri patlar, 2013'teki guncellemeyi 2014'e atar. Birsuru acik cikmasi ayri durum, lambdalarin gelmemesi ayri durum.

Oracle'in javaya yaptigi bir katkiyi soyleyin bana? Oracle zaten hangi yazilim dilini yapmis da katkida bulunmus ki? Adamlarin tek olayi Database & SQL. Java'yi aldilar icine etmekle mesguller. Cok cok geride biraktilar dili. Eskiden kullanirdim, o kadar ogrendim zaman harcadim, baktim Oracle icine ediyor dilin biraktim.

Kisaca, Microsoft'u artik cok cok sevmeye basladim. Bana cok kolaylik sunuyor. Tum kalbimle basarili olmasini istiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

SenariouS said:

abi seyi yapsalar ya google translate ile
iki dili bilmeyen adam konusurken real time olarak ceviri yapsa

google translate ve diger translateler tamamen grameri dogru cumleleri bile zor ceviriyor, gunluk konusma dilini ses'ten natural language processing yaparak anlik tercume mi sunacak?

50 yil sonra o isler.

dotcom boom gibi patlar o olay su anda. 30-40 yil sonra yine atesleniro zaman yaparlar.
Sosyal ağlarda paylaş

lazerbulbul said:

Windows 8 ve Xbone o övdüğün "inovatif" Microsoft'tan çıktı.

Windows 8'in sorunu ney?

Windows 7'den hizli ve lightweight calisiyor.

Ne bekliyorsunuz yil olmus 2014, operating systeminizin sizi uzaya cikarmanisini mi? Bu olay budur iste, operating system budur %3 %5 iyilestirmelerle devam edecek bu olay.

Windows 8 ayrica Metro UI'i ekleyerek ileride Windows tablet, Windows Phone ve desktoplari birlestirme yolunda cok guzel bir adim atti.

Baslat butonu yok diye mi laf ediyonuz anlamiyorum. 8.1'de buton geri geldi zaten, bise de farketmedi.
Sosyal ağlarda paylaş

cep telefonu nedir abi, hicbir kullanim alani yok. sokakta yasamiyoruz ki sonucta, biryerden biryere gidiyoruz, heryerde de telefon var. gittigimiz yerden arariz istedigimiz yeri konusuruz.
hem kablo olmayinca cekiyo mu cekmiyo mu problemi olur, bi de pili biter falan hic kullanisli degil.

of konu nereye gelmis
Sosyal ağlarda paylaş

xetraynex said:

lazerbulbul said:

Windows 8 ve Xbone o övdüğün "inovatif" Microsoft'tan çıktı.

Windows 8'in sorunu ney?
Windows 7'den hizli ve lightweight calisiyor.
Ne bekliyorsunuz yil olmus 2014, operating systeminizin sizi uzaya cikarmanisini mi? Bu olay budur iste, operating system budur %3 %5 iyilestirmelerle devam edecek bu olay.
Windows 8 ayrica Metro UI'i ekleyerek ileride Windows tablet, Windows Phone ve desktoplari birlestirme yolunda cok guzel bir adim atti.
Baslat butonu yok diye mi laf ediyonuz anlamiyorum. 8.1'de buton geri geldi zaten, bise de farketmedi.

3.1-95-98-Me-XP-Vista-Win7-Win8-??
Kutsal sıraya göre win8 kötü olmalı
Sosyal ağlarda paylaş

reampage said:

windows xp den beri yüzde 2 yüzde 3 geri gidiyior windows

alakasi yok. 8gb ramli 2 bilgisayar koy birisi Windows birisi ister Linux ister Mac olsun Windows'un uzerindeki uygulamlar daha hizli calisiyor.

Mukemmel caching teknikleri geldi XP'den beri. XP'de memory bosta duruyordu. Android icin denilen "kullanilmayan memory olu memorydir" olayi Windows 7 ve sonrasinda hakikaten oyle, Androidde ise sozde oyle.

Windows zaten bir operating system degil, bir Application Server. Windows o kadar guzel tooling ve sistemler sunuyor ki uzerinde yazilim yapmak adeta bir keyif oluyor.

Linux uzerinde yazilim yapacaksiniz, arayuzde ne kullanacaksiniz mesela? 10+ uzeri secenekten 2 tane kaliyor geriye onlar da ikisi de birbirinden kotu hakkaten.

Mac? Mac kullaniyorum ben, var Macbookum. Arayuz guzel duruyor ama usability cok daha dusuk. Daha dosyalari cut/paste bile yapamiyorsunuz, surukle birak yapacaniz.

Windows ve Windows Server operating systemleri o kadar buyuk esnekliklerle gelir ki birkac tik ile bilgisayarinizi bir email server'a, web servera, file servera, dns servera, ... cevirebilirsiniz.

Mac'imden ağdaki Windows'a baglaniyorum, film izliyorum. Wifi'dan HD filmleri kasilarak izliyorum dk'da bir filan 15-20 sn bekliyor.

Windows'ta boot ediyorum Mac'i, degil beklemek cat cat navigate ediyorum HD videolarda sanki harddiskten izliyorum.

Microsoft milyonlarca yazilimi en iyi sekilde calistiran bir environment. Linux yazilimlarinin cogu bile canavar gibi calisiyor Windows'ta, iste bu kadar esnek. Bkz MinGW.

Windows Presentation Foundation ile HTML web sitesi yapar gibi neredeyse Windows uzerine mukemmel Desktop App UI'lari yapabiliyorsunuz. Benzeri hicbir environmentta yok.

.NET sayesinde developerlar cok cok basit sekilde app yazabiliyorlar.

Isletim sisteminin herseyi hook atilabilir. Her ozelligi degistirilebilir.

Mesela Windows'ta fontlar kotu gozukur Mac'te guzel gozukur olayi var. Font renderingi bile degistirilebilen bir isletim sisteminden bahsediyoruz burada!

https://code.google.com/p/mactype/
https://code.google.com/p/gdipp/

Windows'a bok atmaktan vazgecin. Daha iyi bir alternatifiniz yok. Macboy olun 3 ay sonra mecburen Windows'a ihtiyac duyup bir bilgisayara yukleyeceksiniz. Hic farketmez.

Su Windows-fobinizi yenin artik. Bilip bilmeden bok atmayalim lutfen.
Sosyal ağlarda paylaş

"Tatar Ramazan" said:

3.1-95-98-Me-XP-Vista-Win7-Win8-??
Kutsal sıraya göre win8 kötü olmalı

Windows 2000 filan var, sira oyle degil. O olay da uydurmaca.

Ki ben Vista kullandim ilk ciktiginden Windows 7'ye kadar. Ben hicbir sorun gormedim. 4gb rami caktim canavar gibi calsti.

Millet 1gb ramli XP'li bilgisayarlarina yuklemeye calisti ondan "yavaaas" diye agladi.
Sosyal ağlarda paylaş

reampage said:

Son kullanıcı için yaratıcı tasarım programlarının çoğu mac osde daha iyi çalışıyor. daha stabil çalışıyor özellikle.

Adobe Mac'e gore optimize ediyor da ondan. Ilk hedef kitlesi Mac.

Niye? Cunku Windowscular crackli kullaniyo. Mac'e $679546789 veren son kullanicilarin Adobe'a da aynen $54906854 verecegini biliyorlar.

Ama Windows'ta da daha cok alternatif var.
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

kaçın lan
ms fanboyu var topicte

Yillarca Linuxla ugrastim. Gunlerce ayarlar yaptim. Config dosyalarinda boguldum.

Micorosft'a gectim, next next dedim, sonra yazilimimi yaptim, parami aldim.

Bu kadar.

Ben Mac'e Linux'a laf etmiyorum. Gunluk Linux da kullaniyorum. Bilip bilmeden Windows'a ve Microsoft'a laf edenleri cekemiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...