Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tablet önerisi lazim

Nekro

Öne çıkan mesajlar

Hem intuos hem samsung 11" tablet var, ikisini karşılaştırmak gülünç olur diyorum. Intuos o kadar hassas ki elinin titremesinden düz çizgi çizemiyorsun.. Ha samsung skeç için ideal çok da mobil ama ötesi için kesinlikle wacom...

Bi heves aldıydım intuosu, bayaa bi PS kastım lvl atladım adam akıllı bişeyler çıkıyodu ortaya sonra bişeyler oldu vakit bulamamaya başladım , aylardır da duruyo köşede...

2. el piyasası varsa satayım bari intuos5 medyumcağzımı :(

edit: Nib wear olayını da tablet üzerine çizim kağıdı koyunca bitiriyosun.. yoksa oldukça sert ve aşındırıcı bi yüzeyi var intuosun bikaç saatte yersin ucunu...
Sosyal ağlarda paylaş

iki ay oldu iste alali intous s yi. nib in ucu biraz asindi duzlesti kenarlari biraz ama kesinlikle kullanilmayacak seviyede birsey degil. Tabi bazi modellerin yuzeyi kotu deniyor bilmiyorum ozellikle eski intous 4 icin cok asindiriyor falan deniyordu.

@longhanks baslangic icin benim aldigima bak istersen en ucuzu o. Yada ikinci ellere bak.

Para bok dersen cintiq 24'' hd super birsey tabi
Sosyal ağlarda paylaş

Nekro said:

abi nib tuketimi nasil sizde. Millet essek gibi harciyorum haftada bir eriyor falan demis.

adamlarda paketi 5 dolar birde. wacom tr sitesinde 5'li paket 100 lira etiketi var lan komedi.

cim bicme aletlerinin misinalari uyuyormus. onlardan kesip uc yapanlar falan var hahah.

Amazonda falan yok mu abi oradan alsanız?
Sosyal ağlarda paylaş

Ekran üzerine çizmek kağıt hissini vermiyor ama... intuosun avantajı o deneyimi vermesi..

Bir de çizimin üzerinde koskoca bir el olmuyor görüşünü kapatan, o da büyük rahatlık :p

Son olarak da kalem ucu ile pointerın aynı nokta olmaması sinir bozucu olabiliyor...

INTUOS BITMEEZZ ;)
Sosyal ağlarda paylaş

Civcivhead said:

Nekro said:

abi nib tuketimi nasil sizde. Millet essek gibi harciyorum haftada bir eriyor falan demis.

adamlarda paketi 5 dolar birde. wacom tr sitesinde 5'li paket 100 lira etiketi var lan komedi.

cim bicme aletlerinin misinalari uyuyormus. onlardan kesip uc yapanlar falan var hahah.

Amazonda falan yok mu abi oradan alsanız?

varsa shipping pahali oluyor. Tr de 5 tanesi 50 lira gibi komik bir rakama satiliyor. disarda 5 dolar sanirsam. Yaninda 3 4 tane falan yedek veriyorlar zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Nekro said:

iki ay oldu iste alali intous s yi. nib in ucu biraz asindi duzlesti kenarlari biraz ama kesinlikle kullanilmayacak seviyede birsey degil. Tabi bazi modellerin yuzeyi kotu deniyor bilmiyorum ozellikle eski intous 4 icin cok asindiriyor falan deniyordu.

@longhanks baslangic icin benim aldigima bak istersen en ucuzu o. Yada ikinci ellere bak.

Para bok dersen cintiq 24'' hd super birsey tabi

wacom intios5 mu hocam şimdi seninki?
Sosyal ağlarda paylaş

Longshanks said:

bumidur
http://www.bimeks.com.tr/urun/139419/wacom-intuos-ctl-480s-pen-grafik-tablet.aspx#specs

aynen bundan. Firma cok sacma bir sekilde tum urun bandinin ismini degistirmis. Artık intous 4 falan diye yok onlar intous pro line diye geciyor galiba. Digerleri "intous" direk.

Tilt algilama pro line da var sadece sanirim opsiyonlu olarak. Kullanani gormedim hic ama pek lazim birsey degil sanirim
Sosyal ağlarda paylaş

Longshanks said:

tilt ne abi

kalemi acili tuttugunda algilimasi iste.

bazi brushlar var 3d gibi kullaniyorsun yeni PS lerde gormussundur.

Cuce sanada sorayim. Coral in brush engine i PS den daha smooth deniyor nasil ?

Lineart icin SAI paint tool u baya iyi buldum sahsen coral denemedim hic
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...