Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Lütfen Okuyun ve Uygulayın...

Dionysus

Öne çıkan mesajlar

Ya arkadaşlar şebeleklik yapmaya fırsat bulunca değerlendirmeyen pek az sanıyorum ki...
Orada ölen insanlar japonlar ya da abd liler değil farkettiyseniz. O adamlar orada dalga geldi diye ölmüyor. Fukaralıktan, sefaletten, açlıktan,yokluktan ölüyor. Eğer fotoğraflara bakacak olursanız adamlar çadırdan bozma kulübelerde sefalet içinde yaşıyorlar. Batı ülkelerinde helikopterler dört dönüyor yaralıları kurtarmak için bir afet olduğunda, uçaklar uçuyor sağdan sola, itfaiye arabalarının ve içindeki teknolojinin haddi hesabı yok. Hastanelerde onbinlerce kişilik boş yer var, hastahane odalarında en pahalı yiyeceklerle besleniyorlar, kan yetmedi mi dünya kadar buluyorlar, bu küçük ülkelerden ithal ediyorlar.. Bir de bu afetin görüntülerine bakın.. İnsanlar kan revan içinde çırpınıyor, akrabalarını kurtarmaya çalışıyor. Ölmekte olan çocuklarının başında çaresizce bekliyorlar. Helikopterleri değil motorsikletleri bile yok hastaneye gidecek. Bu size hiçbir şey hatırlatmıyor mu? Yaşadığımız depremlerde aynı duruma biz düşmedik mi? Biz bu insanlarla bir şey paylaşıyoruz arkadaşlar..
Ve bu nedenle onlara destek verilmeli diye düşünüyorum. Böyle flamer modunda "20 miz bi araya geliriz önümüze gelene bir tekme" diye dolaşacaksanız gidin kurtadam forumlarına. Eğer ki beğenmiyorsan ben yapmıyorum dersin efendice yapanlara saygı gösterirsin. Ben ismimin başına kalp de koyarım penis de koyarım.[signature][hline]Yaşamın ALTIN kuralı: Altını Olan,Kuralı Koyar.
Hordish Manner
I kill two dwarves before i kill two dwarves
And then i kill two more..

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Pirvan, 31 Aralık 2004 01:31 tarihinde demiş ki:
Ben ismimin başına kalp de koyarım penis de koyarım.

bunu demen, bu işi sadece gösteriş olsun diye yaptığını iifade ediyor.

internetçi gençlikte, bir forward hastalığı var. cep telefonunda ve e-mailine gelen her mesajı ufak bir göz gezdirip direk listesindeki herkese forwardlama alışkanlığı bu.
"ben lösemiyim, bunu bilmemkaç kişiye gönderin, benim hayatım kurtulsun" tarzı şeyleri "ah canım ne kadar yazık vah vah, dur hemen yollayım" diye hiç düşünmeden spam yapan kişiler mevcut.

"yarı kıyamet denilen olayda ölen kardeslerimizi bi sekilde analim.. bu kalp olayi 14 saat önce Afrika da basladi ve Japonyaya kadar gitmesi lazim.. Şimdiden Çok Tesekkürler..."

mesela herkes fix olarak bu mesajı forwardlıyor.
peki.
Yarı kıyamet lafı sadece gösteriş icabı bir deyiş. 40 yılın en büyük depremi olabilir ama bu kadar abartmak da anlamsız. Örneğin Afrika'da böyle bir akımı başlatan kim? Yani ne alaka bu iş? Hadi mektup gönderilecek birşey olsa anlıycam. Ama zaten afrikada başlamış olsa, direk japonyaya gönderebilirlerdi, önce Türkiye'ye yollayıp ordan transit japonyaya geçmekle ne uğraşıyorlar?
Terrörizm olsa anlarım ve desteklerim. Ama deprem sonuçta doğanın bir olayı. Ölenleri anmak için msn'de akım başlatmakla sadece boşa kürek çekmiş oluruz.
Ha orda ölenleri bu kadar önemsiyorsanız, Asya'daki insanlara yardım edersiniz, belki paranızla, belki elinizdeki yetenekleri kullanarak. Bu deprem felaketi korkunç birşey, evet. Üzücü birşey, evet. Başıma gelmesini ister miydim, hayır. Ancak MSN'de önünüze gelen mesajı millete forward edip, sadece bir logo koyarak hiçbir fayda sağlamassınız. Afrikadan Japonyaya olayı ise sadece geyik.

Bir de tanıdığım birçok kişi sadece kız arkadaşından geldiği için ve ona yalakalık olsun diye bu (L) işaretini koymuş. Dediğim gibi forwardlarla veya temsili işaretlerle birşey yapamazsınız, gerçekten üzülüyorsanız bu işe, kalan sağlara yardım eli uzatırsınız.[signature][hline]Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bonecrusher, 31 Aralık 2004 01:52 tarihinde demiş ki:

bunu demen, bu işi sadece gösteriş olsun diye yaptığını iifade ediyor.

Evet ben bu işi gösteriş için yapıyorum. Birilerine göstermek için bazı şeyleri.. Msn den bir arkadaşa yazdım uzun uzun az önce biraz bir kısmını olsun buraya yazayım. Sembol dili ile ilgili biraz uğraştım. Arkadaşlar insan beyni bilgisayar değildir. Bu nedenle word dosyası olarak kaydetmez bazı şeyleri. Yani demek istiyorum ki birçok şeyi sembollerle amınsarsınız. O semmboller size çağrıştırır bazı şeyleri.. Demirel diyince aklınıza ne geliyor? Şapka mı yoksa? Ecevit deyince aklınıza güvercin mi geliyor? Nadide sultan diyince göğüsleri mi yoksa? Siz bu kişileri bu sembollerle anımsıyorsunuz değil mi? Oysa ecevit kimbilir kaç milyon söz söylemiştir. Neden bunlar hatırlanmıyor? Çünkü sembollerin önemli bir çağrışım gücü vardır. Nasıl ki karanlık devlete karşı ışık söndürme eylemi geliyorsa aklınıza, sefaletten ölen yüzbinlerce insan için de bir gün kalp gelebilir aklınıza.. Ya da bir kalp gördüğünüzde bu gelebilir. Ve bir gün o kalple hatırlanırsınız bir asyalı tarafından.

said:
internetçi gençlikte, bir forward hastalığı var. cep telefonunda ve e-mailine gelen her mesajı ufak bir göz gezdirip direk listesindeki herkese forwardlama alışkanlığı bu.
"ben lösemiyim, bunu bilmemkaç kişiye gönderin, benim hayatım kurtulsun" tarzı şeyleri "ah canım ne kadar yazık vah vah, dur hemen yollayım" diye hiç düşünmeden spam yapan kişiler mevcut.

Bende beyin denilen, düşünmemi sorgulamamı ve karar vermemi sağlayan bir organ var. Ve bu sebeple ben neyi forwardlayıp neyi forwardlamayacağımı, neyi sembol olarak kullanıp neyi kullanmayacağımı ayırt edebilecek yetiye sahibim. Bahsettiğin kişiler gibi "oo buna da katılayım" ya da sizin gibi "hiçbirşeye katılmıyorum banane böhü" demem. duyarlı davranırım, mantığım çerçevesinde.

said:
"yarı kıyamet denilen olayda ölen kardeslerimizi bi sekilde analim.. bu kalp olayi 14 saat önce Afrika da basladi ve Japonyaya kadar gitmesi lazim.. Şimdiden Çok Tesekkürler..."

mesela herkes fix olarak bu mesajı forwardlıyor.
peki.
Yarı kıyamet lafı sadece gösteriş icabı bir deyiş. 40 yılın en büyük depremi olabilir ama bu kadar abartmak da anlamsız. Örneğin Afrika'da böyle bir akımı başlatan kim? Yani ne alaka bu iş? Hadi mektup gönderilecek birşey olsa anlıycam. Ama zaten afrikada başlamış olsa, direk japonyaya gönderebilirlerdi, önce Türkiye'ye yollayıp ordan transit japonyaya geçmekle ne uğraşıyorlar?

Japonya ya 5 kişinin bu olayı geçirmesi farklı, msn de herkesin bunu yapması farklı.. Yaratacağı etki de tepki de farklı. Bu insanların yanında olduğumuzu gösteriyoruz. sadece türkiye değil bir çok yere yollamak istiyorlar bu hareketi. Yani "Fix" olarak bir kamuoyu oluşturmak istiyorlar. Kimin yaptığı umrumda değil. Doğru mu,doğru. O zaman bitmiştir.

said:
Terrörizm olsa anlarım ve desteklerim. Ama deprem sonuçta doğanın bir olayı. Ölenleri anmak için msn'de akım başlatmakla sadece boşa kürek çekmiş oluruz.

Terörizm mi :) ABD nin ırak taki katliamı da doğa afetidir diyebilir miyiz yoksa ? Arkadaşlar anlamadığınız en önemli nokta bu. BU ADAMLAR DEPREMDEN YA DA DALGADAN ÖLMÜYORLAR. Bu adamlar sefaletten ölüyorlar perişanlıktan ölüyorlar. Kalkındırılmadıkları için ölüyorlar. Hiçbiriniz bununla ilgili görüntüleri izledi mi? Bu insanlar çırpına çırpına sokaklarda ölüyorlar. Çünkü ABD ya da Avrupadaki gibi helikopterleri yok bu insanların. 10 şiddetinde depreme dayanıklı evlerde oturmuyorlar. Bu insanlar enkazı elleriyle deşeliyorlar çocuklarını bulmak için. Bu size hiçbir şey hatırlatmıyor mu? Bu kadar mı balık hafızalıyız? Aynı şeyleri bizler yaşamadık mı? Arkadaşlar bu insanlarla biz birşeyi paylaşıyoruz. Biz de sefaletten öldük, cehaletten öldük, onlar da... Büyük devletlerse ancak taziyelerini bildirmekle yetiniyorlar. Çünkü kaybedecek paraları yok allahın garibanları için.

said:
Ha orda ölenleri bu kadar önemsiyorsanız, Asya'daki insanlara yardım edersiniz, belki paranızla, belki elinizdeki yetenekleri kullanarak. Bu deprem felaketi korkunç birşey, evet. Üzücü birşey, evet. Başıma gelmesini ister miydim, hayır. Ancak MSN'de önünüze gelen mesajı millete forward edip, sadece bir logo koyarak hiçbir fayda sağlamassınız. Afrikadan Japonyaya olayı ise sadece geyik.Bir de tanıdığım birçok kişi sadece kız arkadaşından geldiği için ve ona yalakalık olsun diye bu (L) işaretini koymuş. Dediğim gibi forwardlarla veya temsili işaretlerle birşey yapamazsınız, gerçekten üzülüyorsanız bu işe, kalan sağlara yardım eli uzatırsınız.

Baştan beri anlattım. Bu insanlara ben buradan yardım gönderecek güce sahip değilim. Ancak msnden şimdiye kadar en az 20 kişi sordu neden koydun kalp diye ve kendileri de koydular. Bu şekilde gücü olanlar duyarsa, çölde kum kadar faydamız olmuş olur bu insanlara. Bazı şeyler duyarsızlıkla olmuyor. Bu semboller önemli akılda kalabilmesi ve bir birliktelik yaratabilmesi
Sosyal ağlarda paylaş

sembollerle "ışık söndürme eylemi"ni birbirine bağdaştırmışsın biraz komik olmuş.
şiirlerdeki semboller, politikada kullanılan imgeler, bunlar bir eylemle alakalı şeyler değildir.
bahsettiğin, "aydınlık bir devlet için bir dakika karanlık" eylemi, halkın birlik olup devlette karşı tepkisiydi. sembollerle alakası yoktu.
örneğin bir meydana gidip amerika bayrağı yakmak, amerikaya karşı tepkidir,
bir konsolosa gidip siyah çelenk koymak, o konsolosun ülkesine tepkidir,
aynen aydınlık bir devlet için bir dakika boyunca ışık yapıp kapamak ve tavaları vurup ses çıkarmak gibi...
bu tepkiler sırasında belirli objeler, belirli simgeler, belirli semboller aracılığıyla tepki gösteriliyor. ancak asıl amacı sembolizm değildir. sembolizm ve protesto farklı şeylerdir.

burda yapılan şeyin protesto ile uzaktan yakından alakası yoktur.
bir deprem oldu, birçok can ve mal kaybı oldu. ancak öküz altında buzağı arayacağımız için yine amerikayı suçluyoruz. Zaten adet oldu, sokakta köpek öldürülse Amerika'yı suçluycaz.

Yakalarımıza siyah kurdele takmamız, sokağa çıkıp hep birlikte yürümemiz, hala "birlik" olduğumuzu gösteren tepkilerdir.
Örneğin terrörist faaliyetler, can veya mal kaybı yapmaktan çok, o devlette kaos ve karmaşa çıkarmak içindir. Böylece o can ve mal kaybından daha büyük yaralar açabilir halk ve devlette. Halkın bir bütün olması, bu terrörist eylemlerin başarısız olduğunu göstermek içindir.

Ancak bu (L) olayı çok daha farklıdır. Bir ülkede her şehirde insanların akşam 9da ortaklaşa bir eylem yapması, geniş bir yankı uyandırır. Hem birlik olduklarını hem de ülkeye zarar vermek isteyenlere "hey biz burdayız" demek için iyi bir tepkidir. Ancak bir grup Türk interne kullanıcısının MSN'de nickinin başına basit bir işaret koyması, topluma yansıyan bir eylem değildir.

Topluma yansıyıp yansımadığını geçeyim, asıl amacının zengin kapitalist ülkelere tepki olduğunu söylüyorsunuz. E bu durumda depremde ölen insanların üzerinden antikapitalist bir propoganda yapmış oluyorsunuz. Ki bu bence çok yanlış. Ölen insanların üstünden çıkar sağlanmasını doğru bulmuyorum, ister kapitalist olsun ister antikapitalist. "Kimin yaptığı umrumda değil. Doğru mu,doğru. O zaman bitmiştir."

Bizim yapmamız gereken, ABD gibi güçlü ülkelere olan kinimizi bu deprem üzerinden kusmak değildir. Ya da basit yöntemlerle ucuz gösterişlere başvurmak olmamalıdır. Eğer depremde ölenleri gerçekten önemsiyorsak, üç beş kuruş da olsa para toplayıp depremzedelere yardım etmektir. Deprem bölgesindeki insanların "bak görüyormusun ABD oturuyor zengin evlerinde, bu adamlar sefalet çekiyor, vah vah" denmesine ihtiyacı yoktur. Çünkü bu karın doyurmuycaktır. Deprem bölgesi hakkında pek bir bilgim yok. Sağlık ve kurtarma işleri ne durumda, hiç bir fikrim yok. Ancak Akut gibi gönüllü organizasyonların deprem bölgelerine gittiğini düşünmekteyim.
Deprem bölgesindeki insanların MSN'deki bir sembole ihtiyacı yok. Depremden sorumlu olan o zengin devletler veya karanlık insanlar değil çünkü.
Bundan dolayı bizim en büyük yardımımız, elimizdeki imkanları kullanmak. Sağlık/inşaat gibi konularda yeteneğimiz olmasa bile, para yardımı yapabiliriz. Ülkemizde 70 milyon insan var. En azından 10 milyonu, 10-15 milyon bile olsa bağış yapsa azımsanmıycak bir miktar para çıkacaktır. Ki daha çok katılımcı ve daha çok para yardımı elbette çok daha iyi olacaktır.
İhtiyacı olan bu ülkelere para, yiyecek veya giyecek yardımı yapmamız elbette en büyük yardım olacaktır.

Benim fikrim budur. Bu yüzden MSN'de nickimizin başına basit bir (L) işaretini koymayı gereksiz görmekteyim. "işte ABD yüzünden sefalet çekiyorlar, ve sefalet yüzünden öldüler, kahrolsun kendini birşey sanan zengin devletler" diyerek bir yere varamayız. Hem bahsedilen ülkeleri sefil görüyorsak, eminim yardım eli uzatmak, hem vicdanımızı daha çok rahatlatacaktır, hem de depremzedelere daha çok yardım etmiş oluruz.
Sosyal ağlarda paylaş

Ohoo hocam nabtın ya. O kadar da açıkladım şimdi tekrar mı yazayım. Tutarlı değil söylediklerin.

said:
sembollerle "ışık söndürme eylemi"ni birbirine bağdaştırmışsın biraz komik olmuş.
şiirlerdeki semboller, politikada kullanılan imgeler, bunlar bir eylemle alakalı şeyler değildir.
bahsettiğin, "aydınlık bir devlet için bir dakika karanlık" eylemi, halkın birlik olup devlette karşı tepkisiydi. sembollerle alakası yoktu.
aynen aydınlık bir devlet için bir dakika boyunca ışık yapıp kapamak ve tavaları vurup ses çıkarmak gibi...
bu tepkiler sırasında belirli objeler, belirli simgeler, belirli semboller aracılığıyla tepki gösteriliyor. ancak asıl amacı sembolizm değildir. sembolizm ve protesto farklı şeylerdir.

Karanlık eyleminin sembolik bir manası yoktur demişsin. Tarihe geçersin bence bu sözle. Çünkü olayın kendisi sembolik.
Kullanılan semboller:
-Karanlık: Kirli çıkar ilişkileri. Kamuoyuna açıklanmayan gerçekler...
-Aydınlık: Bilgi, aydınlanma, öğrenme..
-İnsan: Toplumu sembolize ediyor. Işığı yakan ve aydınlığı getiren halk gücü.
Gördüğün gibi, olay sembolden ibaret ve bu sembolik davranış bir tepkiyi dile getiriyor. Maddiyat olarak bir yaptırımı yok. Yani; kalp koymaktan farklı bir yönü yok. Ama sonuç olarak değişen bir çok şey var..
"Sembolizm ve protesto farklı şeylerdir" BoneCrusher,31 Aralık 2004.
Ya zaten aynı şey demedim ki. Sembollerin insan zihninde kalıcı olduğunu söyledim. Ve protestolarda bu sembolleri kullanırsak daha kalıcı olur protestomuz dedim. dedim de dedim. ABD bayrağı yakmakta sembolik bir protestodur.Bush kuklası da öyle.
Kullanılan semboller:
-ABD bayrağı: ABD yi ve dünya üzerindeki gücünü temsil ediyor.
-Ateş,alev : Kızgınlığı ve yok oluşu temsil ediyor.
-İnsan: Çakmağı çakan insan ABD iktidarını yok edeceğini söylemek istiyor.

said:
bir deprem oldu, birçok can ve mal kaybı oldu. ancak öküz altında buzağı arayacağımız için yine amerikayı suçluyoruz. Zaten adet oldu, sokakta köpek öldürülse Amerika'yı suçluycaz.

Amerika mı dedim bütün büyük devletler mi dedim. Yazıyı oku. Oku,oku,oku. Japonyanın da adını verdim bak orda. ABD yi suçlamamızın nedeni açık.. ABD ırak savaşında attığı bombanın, kurşunun maddi değeri kadar bir yardımı insanlık lehine kullansaydı bu ülkeler şimdiye ilk yardım helikopteri satın almış olurdu. Hem de herkese yetecek kadar.

said:
Yakalarımıza siyah kurdele takmamız, sokağa çıkıp hep birlikte yürümemiz, hala "birlik" olduğumuzu gösteren tepkilerdir.
Örneğin terrörist faaliyetler, can veya mal kaybı yapmaktan çok, o devlette kaos ve karmaşa çıkarmak içindir. Böylece o can ve mal kaybından daha büyük yaralar açabilir halk ve devlette. Halkın bir bütün olması, bu terrörist eylemlerin başarısız olduğunu göstermek içindir.

İlla seni direk kurşunla ya da bıçakla mı öldürmeleri gerekiyor. Adamın sorumsuzluğu ihmalkarlığı yüzünden sen ölürsen adam suçsuz mu sayılmış oluyor.. Dünya devletleri her kim olursa olsun aynı biçimde Rusya da dahil, silaha harcadıkları parayı insanlığın lehine kullansalardı şu anda dünyadaki en fakir adam hepimizden 3 kat zengin olurdu.

said:
Bizim yapmamız gereken, ABD gibi güçlü ülkelere olan kinimizi bu deprem üzerinden kusmak değildir. Ya da basit yöntemlerle ucuz gösterişlere başvurmak olmamalıdır. Eğer depremde ölenleri gerçekten önemsiyorsak, üç beş kuruş da olsa para toplayıp depremzedelere yardım etmektir. Deprem bölgesindeki insanların "bak görüyormusun ABD oturuyor zengin evlerinde, bu adamlar sefalet çekiyor, vah vah" denmesine ihtiyacı yoktur. Çünkü bu karın doyurmuycaktır. Deprem bölgesi hakkında pek bir bilgim yok. Sağlık ve kurtarma işleri ne durumda, hiç bir fikrim yok. Ancak Akut gibi gönüllü organizasyonların deprem bölgelerine gittiğini düşünmekteyim.
Deprem bölgesindeki insanların MSN'deki bir sembole ihtiyacı yok. Depremden sorumlu olan o zengin devletler veya karanlık insanlar değil çünkü.
Bundan dolayı bizim en büyük yardımımız, elimizdeki imkanları kullanmak. Sağlık/inşaat gibi konularda yeteneğimiz olmasa bile, para yardımı yapabiliriz. Ülkemizde 70 milyon insan var. En azından 10 milyonu, 10-15 milyon bile olsa bağış yapsa azımsanmıycak bir miktar para çıkacaktır. Ki daha çok katılımcı ve daha çok para yardımı elbette çok daha iyi olacaktır.
İhtiyacı olan bu ülkelere para, yiyecek veya giyecek yardımı yapmamız elbette en büyük yardım olacaktır.

tam 3 tane tuşa basacaksın 1. ( / 2. L / 3. )
(L) Yani bu tuşlara basınca artık yardım hakkını doldurmuş mu oluyorsun? para da yolla, ha zahmet edersen 3 tane tuşa da bas ve gerekirse hepimiz yakamızda birer siyah kalple gezelim.
Bizim bu sorunlardan bahsetmemiz bu insanların karnını doyurmaz çünkü bu insanlar çırpına çırpına öldüler sokaklarda artık geçmiş olsun. Kalan
Sosyal ağlarda paylaş

said:
tunch, 31 Aralık 2004 16:38 tarihinde demiş ki:
nickin başına kalbi koyunca, seninde bir kalbin olduğunu ve herhangi bir olaya ""banane"" demediğini anlatıyorsun insanlara. yarın öbür gün kişisel veya toplumsal bir sıkıntıya düştüğümüzde etrafında kaç tane insanın "kalbi" olduğunu öğreniyorsun arkadaşının nicki başında kalp görünce. '99 da ölen 40.000 kişinin acısını hala unutmadığımızı gösteriyoruz kalbi olan arkadaşlarımızla beraber. daha sayıyım mı sevgili "kalpsiz" arkadaşlarım? belki siz o dalgaları görünce " oha ne güzel surf yapılır" demişsinizdir ha?

ve birde şu var. burda bu kadar "bikbik" yapmaktan çok daha kolay nick başına kalp koymak.
[signature][hline] MSN : [email protected]
---
Sözlükte Ben :D
---
2005 teki en kötü gününüzün 2004 teki en iyi gününüzden çoook daha mutlu , sağlıklı , sevinçli vesaire vesaire geçmesi dileğiyle.

[b] 1. Geleneksel Paticik İstanbul Lan Party 28 Ocak 2005'te!
Sosyal ağlarda paylaş

Bu tip spamlerin birkaç kisilik bi arkadas grubu tarafindan yayildigini ve bunu egolarini tatmin etmek için kullandiklarini düsünüyorum. Bi dönemde insanlari korkutarak bunu yapmak modaydi. Gelen posta da, bu mesaji bes kisiye yollamassaniz bi çöle bahtsiz bedevi olarak atanacaksiniz tarzi notlara kanan bir guruh sayesinde hotmail hesabimi kapatmak zorunda kalmistim.

-lan olm bak izle bi zincir baslatacam kullanicilarin %40i isimlerinin basina kalp koyacak.
+ehauh hade len
-görürsün lan !

Insanlar yardim etmek istiyor dogal olarak. Bunu unicefe para göndererek yapmak lazim. Besyüzbin yada birmilyon lira bile yeterli olacaktir.

p.s: yazilanlari okumadim kusura bakmayin benim listemdede var isminin basina kalp koymus dört bes kisi. Rahatsizligimi belirteyim dedim.[signature][hline]The future isn't sacred, but its speaker is.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bonecrusher, 31 Aralık 2004 04:06 tarihinde demiş ki:

Ancak bu (L) olayı çok daha farklıdır. Bir ülkede her şehirde insanların akşam 9da ortaklaşa bir eylem yapması, geniş bir yankı uyandırır. Hem birlik olduklarını hem de ülkeye zarar vermek isteyenlere "hey biz burdayız" demek için iyi bir tepkidir. Ancak bir grup Türk interne kullanıcısının MSN'de nickinin başına basit bir işaret koyması, topluma yansıyan bir eylem değildir.

Topluma yansıyıp yansımadığını geçeyim, asıl amacının zengin kapitalist ülkelere tepki olduğunu söylüyorsunuz. E bu durumda depremde ölen insanların üzerinden antikapitalist bir propoganda yapmış oluyorsunuz. Ki bu bence çok yanlış. Ölen insanların üstünden çıkar sağlanmasını doğru bulmuyorum, ister kapitalist olsun ister antikapitalist. "Kimin yaptığı umrumda değil. Doğru mu,doğru. O zaman bitmiştir."

Benim fikrim budur. Bu yüzden MSN'de nickimizin başına basit bir (L) işaretini koymayı gereksiz görmekteyim. "işte ABD yüzünden sefalet çekiyorlar, ve sefalet yüzünden öldüler, kahrolsun kendini birşey sanan zengin devletler" diyerek bir yere varamayız. Hem bahsedilen ülkeleri sefil görüyorsak, eminim yardım eli uzatmak, hem vicdanımızı daha çok rahatlatacaktır, hem de depremzedelere daha çok yardım etmiş oluruz.

bone çok ayrıntıya girmişin benim demek istediğim nokta sembolizm değil doğru ışık söndürme eylemine bir anlam veremeyen insan kalp olayınada bir anlam veremez dimi? Maddiyat bi yere kadar senin annen baban ölmüş paranın olmasıda onları geri getirmiyecektir ama televizyonda gördüğün bone başın sağolsun baban ölmüş annen ölmüş başın sağolsun acını paylaşıyoruz olayımı seni teselli eder yoksa paramı? açlık ve sefalet bizim ülkemizdede var sadece orda deil.Ama kimse Türkiye'de aniden 11 çocuğunu birden kaybetmio ama orda bu oluo.Yani kadının düşüncesi ne olur çocuklarım ölüncemi bana yardım etmek akıllarına geldi demezmi?[signature][hline]"Sanal Dünyada paylaştıkça çoğalan 2 şey vardır biri hırs diğeri lagtır"
:hrr: Patavatsızlık yapmayın :hrr:
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...