Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Türkiye'de Online Oyun Magazincilik

pattisliborek

Öne çıkan mesajlar

arcane said:

"150bin lira kapitalimiz var, arkadaşlarla oyun sitesi açıcaz yerli kotaku, eurogamer olacağız" diyen adamı ciddiye alıp 7 sayfa tartışan patatolar, siz de olmasanız bu bölümde eğlence yok :)

sanki oyun sitesi açmak için 150 bin lira şart. hiç paran olmadan iki üç kişiysen kaliteli içerik üreterek wordpress üzerinden bile açarsın bu dediğin türde siteleri. yerli kotaku yerli eurogamer olucaz falan onları ciddiye alan yok zaten.

öyle bir konuşuyorsunuz ki ne sektörden haberiniz var ne işten anlıyorsunuz sadece oyun oynamakla geçen ömrünüz olaylara ilginç bir bakış açısı oluyor cidden.

yüzde 1'lik kesimde yer alıp yüzde 99'u görmezden geldiğinizi anladığınızda zaten kafa yapınız da değişecek ama sanmıyorum bu tarz bir duruma gelebileceğinizi şu konuşma tarzıyla falan.

paticik böyle bir soruyu sormak için gelinebilecek aslında en son yer. arada konuyla ilgili fikri olan maksimum 2 kişi falan var, gerisi sırf troll konuşuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

başta darkrider olmak üzere uzaktan bakıp da sektörden anladığını sanmalarla dolu saçma bir topik haline gelmiş.

neyse op için cevap verilecek olursa gayet de 150k ile yapılır. ne kadar kazanacağın ne kadar kaliteli içerikle aktif olacağına bağlı. 15 yaşındaki çocuk 0 bütçe ile sadece youtube üzerinden 200k adam topluyorsa sen 150k'yı yöneterek fazlası olursun. hangi mecraya kimlere ulaşacağını belirleyip düzgün bir plan yapman gerek işte.
Sosyal ağlarda paylaş

monoscope said:

ya vakti zamanında hearthstone keyleri deli gibi aranırken bu işe girip subscribe karşılığında çekilişe katılma hakkı verseydiniz, blizzardla iletişime geçip hs fan clubumuz var bize key yollayın pls dağıtcaz deseydiniz en azından bi şekilde bi kitle edinmiş olurdunuz hemen

olmazdı ben baltalardım, az mı dagıttık key :D
Sosyal ağlarda paylaş

pontipati said:
arcane cd oyun editörü değil miydi yaw

hayır. benim bildiğim burada oyun basınında olan sadece eski Level yazarı Burak Akmenek vardı. burada Dominus diye geçerdi. bu bölümün ilk moduydu. muhtemelen 10 senedir foruma girmemiştir. dergi dönemi bittikten sonra çıkan, bağlaç olan de'yi ayrı yazamayanların yayımlarını, sitelerini saymıyorum yoksa mutlaka vardır onlardan da 2-3 tane.

ama maksat kar etmek ise o artık pek de önemli olmayan bir vasıf zaten.

neyse, buradaki sektörü çok iyi bilen arkadaşlar bu özgüven ile online oyun magazincilikten kar oksimoronunun da üstesinden gelirler. devam ;)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...