Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İŞ YERİNE YENİ ELEMAN GELDİ!

Mithat

Öne çıkan mesajlar

Eleman olayı elbette hani yeni gelen elemanlar çabuk gelişir bende böyle berbat kalmaya devam edersem illa çıkartabilirler işten.

Onun dışında şuan zaten daha hala 2 tane daha eleman ihtiyacımız var.

Bir vardiya da 2 kişi çalışıyo + 1 aracı şeklinde çalışmamız gerekiyor ki , hem telefonlara bakan olsun hem ön tarafta misafirlerle ilgilenen olsun hem aracı gelsin bizi yemeğe falan çevirsin. E 3 vardiya var 2si bu şekilde biri gececi o tek başına çalışıyor. Toplam 7-8 elemana ihtiyaç var yani , bizim işte 4 kişi vardı şimdi 6 oldu , bi 2 tane daha alabiliriz yani.

Ben her türlü inanılmaz rahatladım , kovulmadıktan sonra böyle keyfe devam :D

Bi de yakın zamanda gececi olarak tek bırakacaklar beni , o baya bir güvenmeleri demek , üstüne bi de müdürlere sunum yapılıyor her 3 ayda bir falan , onu da bana yaptırtıcaklar :D O da baya süper bir durum , kovulmam zor ama öyle bir ihtimal var her zaman tabii :D
Sosyal ağlarda paylaş

Daha yeni geldim , yeni dediğim 2 saat olmuş bile asfasdfadsf :D saat 23e kadar çalışıcam , sonra gidip uyurum, sonra yarın öğlen 12 gibi falan kalkarım , ADMİNLERE SESLENİYORUM BIRAKIN BU ARALAR ÇOK MUTLUYUM KOMPLE HER KONUYA CAPS ON YAZİİM BEN.

Bu arada yeni 2 kişi geldi , bizden 1 kişi resepsiyona terfi etti , yani yine +1 olduk ola ola , o bile güzel aslında. Şuan 1 kişinin terfisi daha kesin, o mart ayında gidecek , 1 kişi daha resepsiyona geçecek ama onun zamanı hiç belli değil , 1 kişi istifa edecek gibi.

Toplamda 4.5 ay evvel girdiğim işte en eski eleman olma riskim var . O zaman tabii yine moral bozulur , ama yaklaşık mart ayına kadar böyleyiz ve acaip deli gibi mutluyum.

Yemek aram var yarım saat sonra falan , yemek yedim geldim o yüzden yemem bugün. Giderim sigara içerim , sonra tuvalete gider fönle oynar gelirim.
Sosyal ağlarda paylaş

• 9 ay sonra ...
Bu elemanlar gitti üstüne yenileri geldi onlarda gitti üstüne yenileri geldi ben hala burdayım fakat beklenen sonunda gerçekleşti , müdürün resmen seni s*klemiyorum yeni elemanı daha çok beğendim tavrı başladı sonunda.

15 aydır burada çalışıyorum , burada anlattığım 15 saat 39+ derece ateşle çalışmalardan tut 7 gün 12şer saatten izin kullanmadan haftada 84 saati tutturmamlar 2-3 hafta hiç izin yapmamalar falan bunların hepsi yalan oluverdi , ben düğünümden sonra balayı için izne çıktığımda 17 gün izne gittim , tamamı alacaklı izinlerimden , tamamı fazla mesai çalıştığım günlerden , üstüne daha 6 gün daha alacaklı iznim var ve 14 gün yıllık iznim var. Bu kadar çalışma , bu kadar çabalama , bu kadar uğruna yaptığınız fedakarlık hep boşa.

Şefte terketti gemiyi , şuan 15 aydır bu bölümde çalışan en eski benim. Benden sonra 5 aylık bir arkadaş var en eski olan , ondan sonra gittikçe azalıyor . Ben ki şef yokluğunda vardiyaları hazırlamaktan yeni gelenlere iş öğretmeye , izin kullanmadan g*tümden ter akana kadar çalışmaya özen gösteren ben, bugün haftalık offum dışında 1 gün daha izin istedim. İzni vermeseydi sorun olmazdı daha önce de izin istediğim ama o tarihin iş yoğunluğuna denk geldiği oldu hele pazar izin istediğinde olmama ihtimali yüksektir o yüzden alışığım. Fakat bu sefer bambaşka bişi oldu. Müdürüm bana 'sen direk bana gelme ben vardiyaları yapma görevini o 5 aylık olana verdim git ona sor o gelsin bana söylesin' dedi.

Şuan hala istifa etmemiş olmamın tek gerekçesi kılıbık bir koca olmam , evde geçinebilecek kadar parada var ben işten çıksam kimse nasıl geçincez demez ama eşim niye çıktın diye atar yapar surat yapar bende harbiden hiç çekemem şuan hatun tribini diye resmen istifa etmiyorum , tek gerekçem bu. Aksi takdirde haftada ortalama 60+ saat çalışan bir işte kim niye dursun , resmi olarak çalıştırma hakkı 45 saat adamların , kılıfını bulup 48 saat yapmışlar MİNİMUM çalışma saatimizi , o da hiç mesai yapmayıp saatinde gelip saatinde gidersek , böyle bir ortamda deliyi bağlasan durmaz ve ben dayanıyorum.

Ekşisözlükte dogalgaz faturasını zor ödeyen kıza selam olsun , haftada 6-7 gün çalışıyorum ortalama 60-70 saat arası haftalık çalışmam , müdürüm beni s*klemiyor ve altımda ki elemanı üstüme çıkarıyor , alacaklı iznimi yeni gelenden istiyorum ve eşimden korktuğumdan istifa edemiyorum , intihar falanda edemem valla hayatın geri kalanı çok güzel.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla diyorum ya bir ara 10 gün falan hem gececi hem 12şer saatten çalışıyordum , haftaya vurursan 7 günde 84 saat eder , tamamı gece 11 sabah 11 şeklinde düşün.

edit: Yeni iş arıcamda düzgün iş bulamıyorum , hatta başlık açtıydım bu cv ile hangi iş diye ama çıkmıyor , otel sektörüde genelde bu şekilde oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...