Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Paticik forumunun global bazda dünyadaki iş hayatına verdiği zarar hakkında bir öngörü

chrome

Öne çıkan mesajlar

abi hep çetintaş yaptı bunları size.
burada eskiden böyle şeyler eser miktarda konuşulurdu. o geldiğinden beri bu hale geldi.

genel kültür falan da değil ayrıca. kahve muhabbeti tier. içeriğinde ne ekonomi var ne siyaset bilimi ögeleri ne sosyoloji. barzo barzo konuşuyorsunuz baktım ben.
Sosyal ağlarda paylaş

genel kültür olması için içinde bilim/ekonomi/sosyoloji falan olmasına gerek yok ama var
kaldı ki insanların siyaset hakkında tartistiklarında o insanların özgürlük sınırlarını, hak eşitlik adalet anlayislarini, yasam tarzlarındaki benimsedikleri seyleri, nasıl bir hayat istediklerin, gelecek planlarını falan bunların hepsini öğrenip kendi kafanda değerlendirip, ölçüp biçebiliyorsun.
tüm bunların çıkarımı sonucu senin dedigin "gidin biraz araştırın" "bi alet alın robot yapın" falan dediklerin şeyler çıkıyor zaten
diğeri senin yapın dediklerin temeli yanı anlayacagin.
Sosyal ağlarda paylaş

amerikan baskanı belirliyor
amerikan baskanı oraya nasıl cıkıyor
siyaset yaparak
siyaset nasıl yapılıyor
insanlara fikirlerini anlatarak
insanlar ne yapıyor
bu fikirleri baska fikirlerle karsilastiriyor
kendi aralarında tartisiyor
herkes arasından kendine göre iyisini seciyor
siyaset ile ilgilenmeyenler bu fikirleri karsilastirmadan yoksun kalır
Sosyal ağlarda paylaş

örnek verdiğin amerikada şu an her seçim öncesi insanlar niye oy verelim ki 2 tane dallamadan birini seçelim bize ne dediği için 2008 den beri aşırı yoğun bir biçimde oy vermeliyiz çünkü propagandaları yapılıyor.

insanlar konuşuyor ve bunlar sayesinde karara varıyorlar demişsin. doğru. iletişim etkileşimi sağlıyor. etkileşim de dünyayı şekillendiriyor. benim bununla problemim yok. ben sadece sizin tavuk olduğunuzu, ördek olduğunuzu, süzülen insanlar olduğunuzu düşünüyorum. size ne gösterilirse ona inanıyorsunuz. neyi tartışmanız isteniyorsa onu tartışıyorsunuz. alternatif kaynaklarınız bile bağımsız, berrak değil. 10.000 yıllık bir bilim dalı olan sosyolojinin, 10.000 yıldır sizi nasıl gütmesi gerektiğini neden sonuç ilişkileri ile, tarihten aldığı tecrübeler ile kümülatif olarak irdeleyip bu konuda uzmanlaşmış bir bilim dalının oyuncağı olmuşsunuz. bir de iletişip etkileşip şekillendirdiğinizi zannediyorsunuz.
simulasyon kuramı diye bir kuram var aga. simulasyon ötesi var. ilerleyen trend var.

çok farklı bir paradigmadan bir şey sorayım sana mesela. neden bilim elektronik merkezli aşırı hızlı ilerliyor hiç düşündün mü? neden biyolojide, insan tanlı biyoloji olan tıpta, biyoelektronikte, uzay keşiflerinde o kadar aceleci ve tutkulu değiliz?

açıkçası özgür dünyanın 1800 lerde son bulduğunu düşünenlerle hemfikirim ben de.

salaksınız diyorum çünkü. konuşarak bir yere vardığınızı düşünüyorsunuz. tepki göstererek sesinizi duyurduğunuzu bazı şeyleri yaptırdığınızı, engel olabildiğinizi falan sanıyorsunuz. pasif olmaktan korkuyorsunuz, pasifleşirsek yok oluruz sanıyorsunuz. biri böyle konuşunca da ee naapacadık yaprağım diyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

en azından onaylamadıklarını, yapılandan hoşnut olmadıklarını belirtiyor insanlar. bi şekilde de olsa tepki gösteriyorlar? sen ne yapıyorsun? cari açığı mı kapatıyorsun? iki kitap daha okuyup sınavlara mı giriyorsun? gezi olaylarında da aynısını yaptın bunda da. ilk mesajımda söylediğim gibi iki dakika dik dur ve sen de tasvip etmediğini söyle en azından gerçekten öyle düşünüyorsan. korkma bişey olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

en azından onaylamadıklarını, yapılandan hoşnut olmadıklarını belirtiyor insanlar. bi şekilde de olsa tepki gösteriyorlar? sen ne yapıyorsun? cari açığı mı kapatıyorsun? iki kitap daha okuyup sınavlara mı giriyorsun? gezi olaylarında da aynısını yaptın bunda da. ilk mesajımda söylediğim gibi iki dakika dik dur ve sen de tasvip etmediğini söyle en azından gerçekten öyle düşünüyorsan. korkma bişey olmaz.

sen ne işte çalışıyosun.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...