Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ne yersek o muyuz?

Exodous

Öne çıkan mesajlar

Zep said:

Abi hayvan o diyodum dogasi o icguduleriyle hareket ediyor, yeri geliyor nesli tukeniyor degisen kosullara kendini ayarlayamadigi icin

Ayrica sordugun soruda bambaska bir sacmalik

Hayvanlar baska havlari olduruyor diye biz o havlanlari oldurmeli miyiz?

Zeka akiyor gercekten

insanlar doğası gereği otoburdur ama bir gün canları sıkılmış etobur olmuşlar mı diyorsun?

bizim de doğamız gereği sadece otobur veya etobur değiliz işte. dişlerimiz bile eti kesecek şekilde evrilmiş.

doğama karşı çıkmayı istemiyorum arkadaş. niye ot yemek zorunda olayım ki?

öküzü doğada kurt öldürünce doğanın dengesi, insan öldürünce vahşet

ok gg
Sosyal ağlarda paylaş

Vingthor said:

Exodous said:

noyancığım ben de söylüyorum aynı şeyleri ama dinlemiyor. zamana bıraktık artık. büyüyünce geçer.

bir erkeğe büyüyünce geçer demek sen iktidarsızsın demektir. kalkmıyor demektir. seni şikayet edeceğim.

Aahahaha. Bu iyiydi.

Ama daha çok çalışmalısın. çünkü büyüyünce tam tersi oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Exodous said:

Black-ice said:

Exodous said:

Bu arada, Black-ice'a beni yobaz müslümanlardan ayırıp modern müslüman seviyesine yükselttiği için teşekkürü bir borç bilirim.

Ama keşke kendisi de, müslümanlığın aslında bir tek anlamı olduğunu, modern ve yobaz diye ayrılamayacağını, onun dünya görüşüne göre yobaz diye adlandırılanların aslında müslümanlıkla çok da alakaları olmadığını bir bilse.

benim dünya ve hayat görüşümün ufak bir panik haliyle yok olacak kadar önemsiz olduğunu düşündüğün sürece yobaz bir insan olacaksın.

TDK said:

2. Bir düşünceye, bir inanca aşırı ölçüde bağlı olan (kimse)

aşırı bağlısın yani yobazsın. öyle bağlısın ki başkalarının düşüncesini düşük görüyorsun. kendi düşüncene saygı istemeden önce sen başkalarına aynı duyarlılığı gösterecek buraya öyle geleceksin.

Anaa ben bunu nasıl atlamışım ya.

1- Eminim hayatın boyunca müslümanlıkla ilgili hiç şaka yapmamışsındır, değil mi? Hatta ne şakası, hakaret ölçüsünde, kendince şaka olan şeyler de yapmamışsındır. Hem feministler, komunistler alınmadılar bir tek ateist olarak sen alındın.

2- Ozaman sen de yobazsın. Çünkü ateizme aşırı ölçüde bağlısın.

3- ben orada yobaz derken ne kastettiğimi de çok iyi biliyorsun ama işine gelmiyor.

1- Evet ben alındım. Bir tek benim alınmış olmam birşeyi değiştirmez sen benim düşünce tarzıma hakaret etmeden önce sana herhangi bir hakaretim de olmadığı için 1 numaralı madden tamamen iptal olmuş oluyor.

"Sanki daha önce hiç müslümanlarla dalga geçmedin" şeklinde kendini savunmaya geçmek de bir tip "fallacy"'dir. yani mantık hatası. bilemezsin, öğrenemezsin, seninle ve konumuzla alakası yoktur üstelik yapmamış da olabilirim. Bunu bana karşı sunman konuyu saptırmaktan başka bir amaç gütmez.

Fallacy'ler genelde argümanlar kaybedilmeye yakın başvurulan çarelerdir, politikacılar çok yapar. Yaptığının hatalı olduğu biliyorsun, büyük bir hayat görüşünü "uçak sallanana kadar" şeklinde küçümsemek. Ama geri adım atmayacağım diye bu tarz mantıksal hatalara başvuruyorsun seni anlayışla karşılıyorum.

En azından hatanı bil diye açıkladım.

2- Ateizme herhangi bir aşırı bağlılık belirteci göstermedim.

3- Yobaz derken ne kastettiğini biliyorum ama benim düşünceme saygısızlık yaptığın için sana bu şekilde hakaret ederek sinir uçlarını oynatmaktan zevk alıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Tamam ateist kardeşim, haklısın. Öpüşüp barışalım. Ben onu geyik olsun diye yazdım ama bukadar incineceğini (inciteceğimi) düşünemedim.

Senden ve senin nezdinde tüm ateistlerden özür dilerim.

Ama, Allah ateistleri bile affedebilir ama şirk koşanları affetmez diye de gönlünüzü almaya çalışmıştım bir iki başlık sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

Zep said:

Dworgian said:

Zep said:

Dworgian said:

3. alıntı

Dworgian said:

Noyzura cevap ltfn;

Dworgian said:

Ayrıca et yiyen insana karşı olan onaylamayışınız etobur hayvanlar için de geçerli mi? Mesela bir kedi alıp paso bitkiyle beslemeye çalışıyor veya et yedikleri için aslanların vs öldürülmesi gerektiğini düşünüyor musunuz? Onlar öyle yaratılmışlar da diyemeyeceğinizi zira yaratan bir varlığa inanmadığınızı düşünürsek, etobur hayvanların yok edilmesi gerekmez mi?

Lel.

Abi dusunebilen varliklar oldugunuzu çok çabuk unutuyorsunuz ya

dimi abi. aslında aslan düşünebilse gidip ot yiyecek de o kadar salak ki et yiyor

Abi hayvan o diyodum dogasi o icguduleriyle hareket ediyor, yeri geliyor nesli tukeniyor degisen kosullara kendini ayarlayamadigi icin

Zeka akiyor gercekten

hayvanlarda düsünüyo ediyo, sadece ic güdüleriyle harekt etmiyoalr. gecelim orayı zaten.

deki öle olsun, düşünebilince bi anda sinir sistemin mi değişiyo? vucudunun ihtiyaclarımı değişiyo?
Sosyal ağlarda paylaş

Evet abi insanlarda zeka var. Zeka olmasa alet edevat yapamazdık, gelişemezdik, ha belki kalın bir derimiz olur veya tırnaklarımız jilet gibi keskin olur veya bacaklarımız çita hızına ulaşacak kadar kaslanırdı fln (e survival sonuçta. Sen şu an insanı aletsiz çıplak bırak bakayım doğaya afrika fln kaç gün dayanıyor), ya da türümüz tükenirdi. Zekamız var bu sayede geliştik ve hayatta kaldık. Böyle de devam edip üstünlük sağladık. Ha dünyanın dengesini alt üst ettik buna da ok ama bu sadece hayvan öldürmek ile yapılmadı.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

Zep said:

Dworgian said:

Zep said:

Dworgian said:

3. alıntı

Dworgian said:

Noyzura cevap ltfn;

Dworgian said:

Ayrıca et yiyen insana karşı olan onaylamayışınız etobur hayvanlar için de geçerli mi? Mesela bir kedi alıp paso bitkiyle beslemeye çalışıyor veya et yedikleri için aslanların vs öldürülmesi gerektiğini düşünüyor musunuz? Onlar öyle yaratılmışlar da diyemeyeceğinizi zira yaratan bir varlığa inanmadığınızı düşünürsek, etobur hayvanların yok edilmesi gerekmez mi?

Lel.

Abi dusunebilen varliklar oldugunuzu çok çabuk unutuyorsunuz ya

dimi abi. aslında aslan düşünebilse gidip ot yiyecek de o kadar salak ki et yiyor

Zeka akiyor gercekten

hayvanlarda düsünüyo ediyo, sadece ic güdüleriyle harekt etmiyoalr. gecelim orayı zaten.

deki öle olsun, düşünebilince bi anda sinir sistemin mi değişiyo? vucudunun ihtiyaclarımı değişiyo?

Cuce çok yanlis yerden girmissin

Adam dediki hayvanlarda diger hayvanlar olduruyor oyuzden biz onlari oldurup diger hayvanlar kurtarmali miyiz?

Hayvan dusunuyor dedigin, heralde ya çok et yiyorum daha bitki agirlikli bir diyete gecsem mi acaba diye dusunmuyor.

Benim anlatmak istedigim nokta et yiyip yememek bizim için bir tercih meselesi onlari için degil.

Oyuzden evrime Selam cakip bu hale et yiyerek geldik bundan Sonrada et yemeliyiz bizim dogamiz bu demek ve vejeteryanligi ya da veganligi reddetmek pek mantikli degil.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...