Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

AKP li ve AKP karşıtı ?

mawiman

Öne çıkan mesajlar

Remus said:

Biyik said:

ekonomik olanıysa daha sağ ve muhafazakar politikaya yakındır.

bizdeki sağ partiler liberalim derken; çoğu kez ekonomik anlamıyla anlamalıyız bunu.

Birincisi skala değil üçgen dedim çizemedim.

ikincisi dünyadaki bütün siyasi partiler liberal ekonomiye geçti veya geçiyor. Heryerde gümrük kalkıyor. Devlet elini üretimden çekiyor. Bunun sağı solu liberali kalmadı. Kuzey kore hariç.

liberal değil neoliberal çoğu.
konrolü, sahip olarak değil farklı şekilde hallediyor devletler artık.
ama bu çok uzun bir açıklama gerektiriyor.
istersen öm'den falan açıklarım uzun uzun.
Sosyal ağlarda paylaş

Remus said:

haydari said:

bişe söyliyim mi bu salak tartışmalara girilmemesi için konserler müze gezileri spor müsabakaları falan lazım. eve kapanmış bir toplum hem de kafasında bir arap çöreklenmiş. çok sakat

Adamlar anlamıyorki müzeden, tiyatrodan, baleden. Muz cumhuriyetinde yaşi,yoruz.

en son ne zaman bale izledin?
Sosyal ağlarda paylaş

Biyik said:

Remus said:

haydari said:

bişe söyliyim mi bu salak tartışmalara girilmemesi için konserler müze gezileri spor müsabakaları falan lazım. eve kapanmış bir toplum hem de kafasında bir arap çöreklenmiş. çok sakat

Adamlar anlamıyorki müzeden, tiyatrodan, baleden. Muz cumhuriyetinde yaşi,yoruz.

en son ne zaman bale izledin?

AKM kapanmadan önceydi çok oldu, malesef. Kapanmadan önce gidiyordum hepsine.
Sosyal ağlarda paylaş

Remus said:

En son hangisine gittiğimi hatırlamıyorum. Ben en son 8-10 sene felan önce gittim. O yüzden hatirlamam imkansız. Askerlik yüksek lisans felan girdi araya sonrada zaten kapattılar AKM'yi.

en beğendiğin bale gösterisi hangisiydi peki?
en çok seni etkileyen?
Sosyal ağlarda paylaş

Biyik said:

Remus said:

En son hangisine gittiğimi hatırlamıyorum. Ben en son 8-10 sene felan önce gittim. O yüzden hatirlamam imkansız. Askerlik yüksek lisans felan girdi araya sonrada zaten kapattılar AKM'yi.

en çok seni etkileyen?

Kuğu gölü.
Sosyal ağlarda paylaş

Remus said:

Biyik said:

Remus said:

en çok seni etkileyen?

Kuğu gölü.

neden beğendin? ufak bir eleştiri yapabilir misin? ben anlamıyorum hiç baleden. nasıl sevilir bilmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Biyik said:

Remus said:

Biyik said:

Remus said:

en çok seni etkileyen?

Kuğu gölü.

neden beğendin? ufak bir eleştiri yapabilir misin? ben anlamıyorum hiç baleden. nasıl sevilir bilmiyorum.

Yav he he birde sana cevap veriyorum kabahat bende. Sevmezsen sevme etrafta sevenler var. İzleyenler var. Hatta Türkiyede 10 TL'ye izlediğin gözteriyi 300 Euroya zor izliyorsun Avrupada.

TV, neden iziliyorsun, Sinemaya neden gidiyorsun eleştiri yapabilirmisin. Neden nefes alıyorsun. Sen Yiğit bulutmusun yok yok sen Egemen bağışsın kesin.
Sosyal ağlarda paylaş

niye sinirleniyorsun ki? filmi neden sevdin desem cevap verirdin.
basit bir soru, ben anlamıyorum bu işlerden neden sevdin, hangi ayrıntılar hoşuna gitmişti, bir iki cümle bekledim.

ek: bu arada tabii ki izlediğim, okuduğum şeyler hakkında eleştiri yapabilirim. neden yapamayayım?

ek2: heyecanlanıp baleyle nefes almayı bir tutmuşsun. tamam tamam heyecanlanma, açıklama veya eleştiri yapmak zorunda değilsin. sorun değil.
Sosyal ağlarda paylaş

ben ak partiliyim dedim ne var
size bir şiirle cevab vermek istiyorum

bir tek benim doğrum doğru, iyim iyidir
recep tayyip erdoğan çok namuslu biridir
sağolsun halkımız mağdur olmadı nicedir
durmak yoook yola devaam

yollar yapılır, kentler dikilir
çılgın projelerle ekonomi dirilir
bunu göremeyen ya saftır ya delidir
durmak yoook yola devaam

halkımız kanmaz dış mihraklar bilinir
darbeciler gitsin avrupa birliğine de girilir
adaletin önündeki engel statükocu laiktir
durmak yoook yola devaam

demokrasi getireceğiz derler hep söz verilir
bunların siyasetine ancak saflar güvenir
ak partisiz türkiye orta doğudan silinir
durmak yoook yola devaam
Sosyal ağlarda paylaş

Remus said:

Kuğu gölü bildiğin en klasik bale eseri... Nesinin kritiği yapıcam. Kareografisi desen hatırlamam, konusu zaten belli üstüne filmleri bile ortada. Ne kritiği bekliyorsun.

Bilginin kafasi bağlı AKP'lisin. Konu saptırma, az bilgi bol laf...

baleye çok gitmiş gibi konuştun. balenin olayını anlatacaksın gibi geldi de uyumuşsun hep galiba sen.

bu arada ak parti'li değilim.
Sosyal ağlarda paylaş

Biyik said:

Remus said:

Kuğu gölü bildiğin en klasik bale eseri... Nesinin kritiği yapıcam. Kareografisi desen hatırlamam, konusu zaten belli üstüne filmleri bile ortada. Ne kritiği bekliyorsun.

Bilginin kafasi bağlı AKP'lisin. Konu saptırma, az bilgi bol laf...

baleye çok gitmiş gibi konuştun. balenin olayını anlatacaksın gibi geldi de uyumuşsun hep galiba sen.

bu arada ak parti'li değilim.

Nerden çıkarttın uyuduğumu? Ne öğrenmek istiyorsun kaeografisini anlatmammi istiyorsan hatırlamıyorum. Konusu zaten belli baleye gitmeye gerek yok. Her şeyi bırak performansı hatırlamam mümkün değil. Amacın nedir ki?

Mesela en sevdiğim tiyatro performansı Palto idi 20 sene önce felan izledim. Performansı hiç hatırlamıyorum. Bunun kritiğini nasıl yapıcam? Mona Lisa'yı hiç beğenmedim bunun nasil kritiğini yapıcam...

Herhalde lüks hayatı 3 kere izledim ama konusu bile hayal meyal aklımda.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...