Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hukuk bilen insanlardan tavsiye istiyorum

bliksem

Öne çıkan mesajlar

blackhavvk said:

tambjk said:

Yok daha neler örf adetmiş.

abi hiç mi sülalende hacı dede yok,hiç mi sen küçükken cebinden bi çakı çıkartıp böyle bi sopa bilemedi sana?

Bizim oralarda hacı dedeler bıçak, çakı taşımazlar, tesbih taşırlar, saat taşırlar, mendil taşırlardı. Dedelerimizden bize bunlar yadigar kaldı.

Bıçak, çakı taşıyanlar mahalle serserileri, berduşlar, zorbalar ve mafya bozuntularıydı.

Evde silah bulundurmayı geçtim, sahip almak, tutmak ayıplanır, bıçağı bile kimse elden ele vermezdi bir kaza çıkar diye, masaya konur oradan alınırdı.

Bizim oralarda beyefendilik, centilmenlik, nezaket prim yapardı, örf adet var, örf adet var işte.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben açıkladım durumu zaten ehah:

Rewendor said:

Gavurlarda "compensation for something" diye bi kavram var ya, ondan işte :D

Küçük pipililer ve pipisi kalkmayanlar kendilerini erkeklikte eksik hissettiğinden kendini kanıtlamak için böyle şeylerle teselli buluyolar. Ya gidip şehir içinde kullanmaya ayı gibi 4x4 alıyolar, ya telefonla veya sürekli şöyle hatun götürdüm bunu böyle duvara çaldım diye hikayelerle falan hava atmaya kalkıyolar, ya da çakı taşımayı, hatta bazıları silah taşımayı falan erkeklikle bağdaştırıp "bakın ben de erkeğim, erkek dediğin böyle olur, en çok ben erkeğim" diyolar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...