Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elite: Dangerous

Exodous

Öne çıkan mesajlar

kara davut :

ustteki gemilerden birini al muhim olan jump range ve bir kerede atladigi mesafe.. simdilik cargo pek muhim degil cunku alacagin gorevler 2-6 adet tasimaya 600.000-800.000 credit verecek, reputasyonun arttikca bu rakamlar biraz daha artar.

tum herseyi cikaracaksin gemiden sadece fsd ve cargolar kalacak birde fuel tank tabii.

savas mavas yok anca o asp vs alirsan ben ornegin asp de dahi sadece shield ile geziyorum ama bu aralar pythondayim anca onunla bana saldiran mal npc ler olursa tum silahlar turret zaten oyle sinek gibi olup gidiyorlar ama asp daha iyi mesele en kisa surede en uzun mesafeyi gitmek.

e npc sana saldirirsa ne olacak hic bir sey olmayacak boost boost boost, fsd acildigi anda jump..

eger ki range yetersizse fuel scoop sart.

type 6 alabilirsin gibi duruyor sanki. bir ona bak su ship builder sitelerinden.

en onemli nokta:

oyunun izin verdigi bir olay var, ornegin online oyundasin ve gorevleri aldin salliyorum 1 tane gorev cikti dedigim cinsten, oyundan cikiyorsun ana menuye, sonra solo oyun aciyorsun tekrar gorevlere bakiyorsun varsa aliyorsun yoksa tekrar private oyuna ya da online a geciyorsun. bu sekilde cargon dolana kadar ya da bana bu kadar yeter diyene kadar gorev resetleyip aliyorsun. ilk geldigin istasyonda rep arttiran donate gorevleri var onlarida alip friendly vs olabilirsin. cunku gorevlerin bazilari rep istiyor.

not : simdi bakayim dedim su gemilere ne alabilirsin de malesef alamiyorsun ve dedigim seyi yapamiyorsun. yaparsin fuel scoop ile falan da iskence olur.

neyse aklinda dursun yazdiklarim.

ikinci onerim de slave ticareti ben bunu cok yaptim gene online solo private yaparak gorev alma ile.

soyle yazmisim 1 sene once..

ngaliba > sumel arasinda saatte baslangic geminizle 80-100k kazanabilirsiniz.

ngaliba it gibi slave ariyor sumelde de var. oradan aliyorsunuz satiyorsunuz. 1 saat falan suruyor gidis gelis. cargoyu 8 e yukseltip fuel scoop takiyorsunuz. ngaliba sistemindeki iki istasyon arasinda slave tasima geliyor bazen o da isin bonusu. 45 k falan. 10k slave alimi 2 slave e gorevler 40-45k veriyor. solo mode ve open mode arasinda gecis yaparak questleri resetliyorsunuz ve 2-3 dakika da 4 gorev alinca zaten 8 cargoluk slave isiniz doluyor.

anarchy den anarchy bolgesine tasima oldugu icin arama tarama vs de yok.

bunu denedim bugun sikintidan oldu. gunesten fuel cekerken dikkat acele etmeyin patlarsiniz.

10 saatte 600-800k rahat olur.

yani 2-3 haftaya max gemiyi almaniz olasi cunku para kazandikca geminin cargosu artacak ve saatlik 80k limiti 400k lari falan cok rahat bulur.

ngalibaya gidis rahat ancak sumeldeki christian prospecte gidis baya uzun suruyor bayiyor hafif. uzundan kastim 5 dakka falandir..

test ettim 50-60 dk suruyor bu olay.
Sosyal ağlarda paylaş

nienna said:

şimdi bugün açılınca storedan launcher mı indiricez. steamin indirdiği launcherdan mı giricez steam olmadan?

steam i actim oyunun masa ustundeki steamin yarattigi ikona bastim her zaman yaptigim gibi, eski dedi yeni launcher download etti. steamdeki kullanilamaz hale geldi nedense, sacma sapan bos launcher window cikti karsima tekrar oradan deneyince, uninstall ettim steamden, yeni launcher install ediyor tekrar oyunu.
Sosyal ağlarda paylaş

nice

sen horizons aldin mi ?

aldiysan suna bir goz at derim

Will Elite Dangerous: Horizons be coming to Steam?
Elite Dangerous: Horizons will initially be available through the Frontier Store. To play first, please head to the Frontier Store to pre-order now!

If you currently own the Steam version of Elite Dangerous, you will be able to play Elite Dangerous: Horizons by downloading an updated launcher from the Frontier Store.

Much like we did with Elite: Dangerous: if you don't want to wait for Horizons on Steam and purchase Elite Dangerous: Horizons from the Frontier Store, you will have the option to generate a Steam code when Horizons arrives on Steam at a later date.
Sosyal ağlarda paylaş

abi oha. cok ama cok iyi.

crash oldu oyunum ama ilk planetime inmek uzereydim ancak o gecis oyunun hic durmadan o isi halletmesi muthis.

ne guzel iniyordum bir is basarmis gibi hissettiriyor oyun, daha dogrusu 1:1 galaxy yapmis koymus adam ne yapsan sinek kadar etkisi var ama kisisel doyum cok iyi.

bu arada indigim nesne explore edilmis ama yuzeyi edilmemis. exploration heaven olmus bu sekilde oyun.

tebrik ederim cok guzel bir eklenti begendim, inemesem bile o etki guzeldi :D

tekrar deniyim.
Sosyal ağlarda paylaş

ilk denemede indim ama yuzey aracini unutmusum geri donup aldim, sonra tekrar ineyim derken carptim patlattim python u, sonraki denememde basardim ciktim disari ama bombos hersey.. ordan kalktim baska topa indim orasida ayni ama scannerim var, malzeme toparlayabiliyorum basidinden craft yapabiliyorum gorunuyor, inmeden once scan ediyor gemi acaba orada mi gosterecek malzemeleri vs. bir arastirmam lazim. mantiklisi o aslinda gemi scan edip bana ne nerede gosterirse guzel olur.

burasida kanuninin elite dangerous blogu gibi oldu yavastan :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...