Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Prince Of Persia 2 (Serinin 5nci oyunu) - Önizlenim

Vampire

Öne çıkan mesajlar

yanlız sitedeki intro muhteşem olmuş cidden :) bide bildiin Drizzt la bu :) ama olsun yakışmış drizztin oyunu yok bunla idare edicez
:)[signature][hline]Fii tarihinde Saruman demiş ki:
ph34r my army of uruk hai! Go outz0r, find teh hobbitz and pwnz0r them!
--------------------
Ariakan the YIILLAAANNN Merc..(RIP)(tss)
Ariakan the KELEBEEEEK Zerker..
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
PRINCE OF PERSIA : WARRIOR WITHIN

Evet uzun zamandan beri bekledigim POP serisinin en yeni bölümü cikti...

1 saat önce yükledim, basindan kalkilcak gibi degil...Oldukca kanli ve kimi yerlerde sexual content iceren, yüksek derece klavye ve mouse kontrolü gerektiren ve DELICESINE AKSIYON iceren bir oyun....

OYunda kilic kullanimi oldukca komplike, elinizin alismasi ve combolari ezberlemek baya zaman alicak gibi (yaklasik 40-50) belki daha fazla combo var, yani oyunda kombolari ezberlemek yerine combo tuslarinin ne anlamda oldugunu bilik kendi kombolarinizi örmek mümkün...

Grafiklere zaten diycek birsey bulamiyorum, oldukca güzel... Muzikler SAHANE ve cok gaz verici...Ben bu oyuna hic düsünmeden 10 üzerinden 9.5 veririm, oynadigim en güzel oyunlar listesinde ilk 5 te yer aliyor ki oyunun ilersinde dallanan budaklanan derin bi hikaye ve oyunu ilginc kilan ayni alan icinde zaman yolculuklari oyunu zamanla daha ilginc yapicak...

Dip not...Kamera kontrolleri cok büyük problemler yaratabilir, zaten kirilan puanda burdan geliyor, options kismini incelemeden ve oyunla ilgili gerekli ayarlari yapmadan (mouse ibvertion) cok zorluk cekebilirsiniz

Ve oyunu NORMAL de oynasaniz bile 10 dakka sonra "hass bu nasil geciliyor" sorusunu kendinize sorucaksiniz...

Iyi oyunlar...[signature][hline] EVIL
When we are in its power is not felt as evil
But as a necessity
Or even a duty

[Bu mesaj Vampire tarafından 04 Aralık 2004 00:59 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Ne yapmış abi bu adamlar?
Drizztin Underdark'ta barbarlaştığı ruh haline sokmuşlar zavallım gariban prenside. Tabi önceki oyunlarda her önüne geleni kestirirsen öyle olur herif cık cık...[signature][hline][b]''Nindyn vel'uss malar xuil phindaren zhal'la lor ulu uk uktan 'udtila naut doera natha phindar. Ka dos l'inya verve wund l' rendan l' rendan mziln l'inyan wund dos.''
Sosyal ağlarda paylaş

ilk oyunu ele alalımda ordaki şişman adamları görünce bir kere durupta konuşmayı denedi mi hı? sorarım size, belki adam ahçı elindekide spatula? ama direk dalarsa ilk gördüğünde öyle olur tabi ben demiştim.[signature][hline][b]''Nindyn vel'uss malar xuil phindaren zhal'la lor ulu uk uktan 'udtila naut doera natha phindar. Ka dos l'inya verve wund l' rendan l' rendan mziln l'inyan wund dos.''
Sosyal ağlarda paylaş

Evet...Oyunu bitirdim korkmayin Spoiler yok asagida okuycaginiz yazida..

2 gündür oyunun basindan kalkamadim, süper harika, tek kelimeyle dahice hazirlanmis bir oyun...

Konu özellikle alip götürüyor oyuncuyu, acaba simdi ne olcak bunu yapinca ne olcak, derken saatlerce basindan kalkilmiyor oyun ici demolar (hem oyun ici hemde movie demolari) oyuna dahada bagliyor, hep senaryoyu etkinlestiricek olaylar oluyor ve tuzaklar ve combatlarin olasi sikilganligi oyundan atip tamamen sizi bi süre sonra senaryoya bagliyor...

Yukarda combatin sikilganligi dedim gerci yanlis bir tanim, 40-50 tane kombo olunca her dövüs apayri bir zevk katiyor oyuna...

Oyunun 2 ayri bitisi varmis POP:WW forumlarinda okuduguma göre ama nasil benim bitirdigimden farkli bi sekilde bitiriliyor hicbir fikrim yok ama sanirim oyunun gectigi alanda daha degisik yollar izlenmesi mümkün...

2 gün beni 6 sar bilgisayar basina baglamayi basaran ender oyunlardan biri...

Oyun zor, hatta bazi yerleri cok cok zor ve cildirtiyor, POP:Sands Of Time gibi kolay bir oyun degil ve oyunu ögrenmek alismak icin en asagi 1-2 saat gerekicek...

Spoiler icericek diyek daha fazla yazmak istemiyorum, konunun hic icine etmiyim alin kendiniz görün oynayin...Normalde bitirmistim kan geldi bu hafta icinde bide hardta (cildira cildira) oynayip diger sonu görmeye calisicam...

Iyi oyunlar[signature][hline] EVIL
But as a necessity
Or even a duty
Sosyal ağlarda paylaş

Hangi ne turkce ne ingilizce bilmez, sılahtan kılıçtan anlamaz cevirdi bilmiyorum drizt cıbırının kıtaplarını ama boyle eşşeklik yapılmaz kardeşim.

Pala demek kalın kılıç demektir. kim yumurtladı palanın scimitar olduğunu? Acın sözlüğe bakın, öğrendiler iki drizt kıtabı okuyup palayı orda burda gladius'a pala diyince atlıyolar hemen "pala kıvrık olur scimitar paladır" diye. kaynak: turk dil kurumu turkçe sözlüğü.

Scimitar arapca kokenli bir kelimedir birkez, ve turkceyede arapcada okunduğu şekilde geçmiştir, ha kullanılmamıştır, cunki bizde kargı ve scimitardan başta kılıç yoktur dolayısıyla scimitar'a kılınç deyip geçmişizdir.[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Cuce, 06 Aralık 2004 20:50 tarihinde demiş ki:
Hangi ne turkce ne ingilizce bilmez, sılahtan kılıçtan anlamaz cevirdi bilmiyorum drizt cıbırının kıtaplarını ama boyle eşşeklik yapılmaz kardeşim.

Pala demek kalın kılıç demektir. kim yumurtladı palanın scimitar olduğunu? Acın sözlüğe bakın, öğrendiler iki drizt kıtabı okuyup palayı orda burda gladius'a pala diyince atlıyolar hemen "pala kıvrık olur scimitar paladır" diye. kaynak: turk dil kurumu turkçe sözlüğü.

Scimitar arapca kokenli bir kelimedir birkez, ve turkceyede arapcada okunduğu şekilde geçmiştir, ha kullanılmamıştır, cunki bizde kargı ve scimitardan başta kılıç yoktur dolayısıyla scimitar'a kılınç deyip geçmişizdir.

Kargı => lance TDK: Ucu sivri ve demirli, uzun mızrak
Pala=> scimitar TDK: Kavisli kısa uç bölümü geniş kabzasına doğru daralan kılıç.

Cüce naaaptın?[signature][hline][b]''Nindyn vel'uss malar xuil phindaren zhal'la lor ulu uk uktan 'udtila naut doera natha phindar. Ka dos l'inya verve wund l' rendan l' rendan mziln l'inyan wund dos.''
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Vampire, 06 Aralık 2004 01:46 tarihinde demiş ki:
Oyun zor, hatta bazi yerleri cok cok zor ve cildirtiyor, POP:Sands Of Time gibi kolay bir oyun degil ve oyunu ögrenmek alismak icin en asagi 1-2 saat gerekicek...

kamera kontrolu mü?
komboları yapma zorluğu mu?
klavye + mouse yerine gamepad gerektirmesi mi?

çünkü legacy of kain defiance almıştım eski günlerin anısına.
oyun çok güzel. Kain aşırı karizma.
vs vs.
Ancak oyun direk konsoldan port olduğundan
Klavye + mouse ile oynamak aşırı zor. Kamera açıları dandik ötesi.
Bir yerden bir yere zıplamak için 1 saat uğraştım.
Sonra sıkıldım bıraktım oyunu.

Prince of Persia 2 (argh ne ikisi lan, 5 işte..) de böyleyse hiç elleşmiycem. Konsol port oyunları çok zevkli ama PC'de oynanmaz oluyor.
zaten adında bile hayır yok, peeh![signature][hline]Did you know that 4 out of every 5 people have the potential to be a zombie?

[Bu mesaj Bonecrusher tarafından 08 Aralık 2004 17:40 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bonecrusher, 08 Aralık 2004 17:39 tarihinde demiş ki:
said:
Vampire, 06 Aralık 2004 01:46 tarihinde demiş ki:

kamera kontrolu mü?
komboları yapma zorluğu mu?
klavye + mouse yerine gamepad gerektirmesi mi?

çünkü legacy of kain defiance almıştım eski günlerin anısına.
oyun çok güzel. Kain aşırı karizma.
vs vs.
Ancak oyun direk konsoldan port olduğundan
Klavye + mouse ile oynamak aşırı zor. Kamera açıları dandik ötesi.
Bir yerden bir yere zıplamak için 1 saat uğraştım.
Sonra sıkıldım bıraktım oyunu.

Prince of Persia 2 (argh ne ikisi lan, 5 işte..) de böyleyse hiç elleşmiycem. Konsol port oyunları çok zevkli ama PC'de oynanmaz oluyor.
zaten adında bile hayır yok, peeh!

Dediklerinin hicbiri bone...Eger oyuna baslamadan önce hemen options a girip "NAVIGATION ---> Inverted" yapmazsaniz kamera rezil olur ama oyunun kendisi zor, kamera görünüsleri ve combolara 1-2 saatte alisiliyor oyun zor, tuzaklar ve bazi yerlerdeki dövüsler oldukca zorluyor...[signature][hline] EVIL
But as a necessity
Or even a duty
Sosyal ağlarda paylaş

pöff çok kastırmışlar.. başlar başlamaz bi süre patron var, baydım çıktım yani.. ilkini öldürmek için kastık, 10 dk'da anca öldürdüm, diğeri çıktı baktım olacak gibi değil çıktım.. Sevmedim yani.. Belkide normalde falan oynamalıyız ya ben pop:sot gibin olsun isterdim böhü[signature][hline]Meshcharakou -ElitE-
Sosyal ağlarda paylaş

"Hınngghh garizma yapmalıyımm! Ahanda pelerin, ahanda çift gılınc! Hah şöyle pelerinin altından tek gözle evil grin çekeyim.. Ohh. Önce kaçtık, başka çare kalmayınca 'godumun yaratıhkları!' diye Dzzzt'tan bozma tavrımızı koyup kılıçları çektik, pozumuzu da verdik şahane oldu valla.."

Karanlık atmosfer hede hödö derken özellikle ilk demoda bir tek "lavanta renkli gözler" ve "girdap gibi dönen palalar" eksik.
Zorlamayın kardeşim karizma yapmak için, nedir bu ya? Şimdi sen pelerinin altından bakıp içinden küfürleri saydırıp kılıçları çekip de Dzzzt pozu verdin diye karizma mı oldu?

Dövüş sistemi güzel ama "höydeleeeeee" diye tuşlara abanmaya çok müsait.

SoT daha güzeldi bence.
Önceden yakışmış özentilik demişim ama, oyuna "yakından" bakıyorum ve, yakışmamış.
Gemi savaşındaki "Hem Aragorn'um, önce bağırarak emirler veririm, sonra da elimi birinin omzuna koyup sessizce ona da emirler veririm. Hem de ahanda Sinbad'ım, bakın gemim bilem var!" da pek yakışmamış. :)[signature][hline]Ee nolcak şimdi?

[Bu mesaj Eraq tarafından 09 Aralık 2004 23:04 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...