Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Daire satın almak veya kirada oturmak

monoscope

Öne çıkan mesajlar

abi bide şey var,
mütiş bi koruma kalkanı var bizim ülkede

mesela çek kesiosun dimi?
kesinlikle sana bişi olmuo, kes çekleri uza git.

ondan daha beteri,
iflas ettin dimi,
iflas erteleme al
5 sene falan uzatıo kimse tahsilat yapamıo zaten.
sonra git başka isimle başka şirket kur

vur geç anasını satim.
Sosyal ağlarda paylaş

100-150K'nın üstünde para vermeyin eve. Maliyeti 70-80K zaten evlerin. Bence ciddi ev almak için 2015'i bekleyin. Hatta 2016, 1 senede pay bırakin.

Kriz olucağını düşündüğüm için böyle diyorum. Sonra krizde işinizden olursanız 3000-4000 Tl'lik morgage taksitlerini nasil ödüyeceğinizin garantisi yok. Muhtemel krizde ev kadınlari dahil işsizlik %70'lere vurucak. (Şimdi %40 lar seviyesinde)

Mesela, ABD bugün 10 milyon doralarlik evleri 500-600K ya satıyorlar. (Salladım fiyatları bu arada örnek olsun diye yazdım)

Tabi kelepir ev bulursanız almak her zaman mantıklı.
Sosyal ağlarda paylaş

:) Emlakçılar yırtınıyo ev almanın tam zamanı diye. Bir ara devamlı haber bültenlerine emlakçı çıkıyordu.

Ben Babamı ikna edebilsem satıcam bütün evleri dolara felan yatırıcamda, dolarada güvenemiyorum. Zaten altın dikey düşüşte. Euro muhtemelen biz krize girersek düşücek.

Varsa iyi bir yatırım aracı bilen, söylesinde elimdeki 20-30K paramı yatırayım.
Sosyal ağlarda paylaş

abim iki sene sıktı kemeri 90k ev aldı geçen ay.
şimdi 130 k peşin verene satmıyo
150 k ya satıp şuan kirada oturduğu yerin yan tarafında ki arsayı alacak.

bu arsa ev işlerinde iyi para var hakkaten.

mesela ben 15 k ya iki parsel aldım yan yana. satanların birbirinden haberi yoktu. parselin bir tanesi 21e satıldı. diğeri de satılınca komple kar.

ufak paralar da olsa katlanınca güzel oluyo
Sosyal ağlarda paylaş

Geçende bir amcanın kafasını ütülüyodum gezi, AKP felan. Konu döndü dolaştı inşaat işine geldi. Amcanın Ankarada bir arazisi varmış mütahitler adamın peşini bırakmıyormuş. İşte ver arsayı al 50 villa felan modunda geziyorlarmış. Adam sadece evlerin vergilerini ödüyemeceği için vermiyormuş arsaları. :)
Sosyal ağlarda paylaş

Remus said:

Ayfon said:

Istanbul gibi bir sehirde ev/daire fiyatlarinin ucuzlayacagi zor bir ihtimal gibi.

Krizden sonra 1-2 sene para etmiyor evler. Mesela Ağustos depreminden sonrada feci ucuzlamıştı bir çok yer.

Çok paran yoksa fırsat kolluyucaksın. 4-5 milyonun yoksa gidipte ağaoğlundan ev almanın pek mantığı yok.

akbabalık?
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bundan 5 yıl önce Cerrahpaşa dan 1+1 47 metrekare daire aldım, zeminin altında yarısı. 50k nin tamamını kredi aldım 60 ayda 1100 tl ödüyorum (Son 3 ay) evin kirası 550 tl suan,ev hiç boş kalmıyor okul yüzünden. Sizede bunun gibi kesin kira getirisi olan bir yerde dairemsi bir yer almanızi tavsiye ederim, cok karlı bir yatırım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...