Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Win 8 App Development Mülakat Soruları

nameless

Öne çıkan mesajlar

selams,

küçük bir şirketimiz var dört arkadaş kurduğumuz. şirkete ms stajyerlerinden bir tane alacağız win 8 app geliştirmesi için. teknoloji tarafından sorumlu olduğumdan dolayı ihale bana kaldı. google'ladım ama adam soru bulamadım. neler sormalıyım? win 8 ile ilgili aklıma gelen tek soru layoutawarepage ve mvvm üzerine olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Win 8 App Development su ana kadar bildigim kadari ile

1- html5+ javascript + css ile yapilabiliyor ancak js tarafinda microsoft library lerini falan kullanmak gerek

2+ xaml + C# ile yapiliyor.

3- oyun yapmak istiyosan XNA.

en nihayetinde bu teknolojileri bilen adamlar zaten %60-80 isin teori kismini bilmis oluyo, geriye kalan OS uzerindeki spesifikasyonlari bilip ona gore arastirma yaparlarsa app yapabilirler.

Bende hic app gelistirmedim win8 uzerinde ama windows phone applerini port edebildigini bildigim icin ordan feyz aldim :)
Sosyal ağlarda paylaş

reyou said:

Win 8 App Development su ana kadar bildigim kadari ile

1- html5+ javascript + css ile yapilabiliyor ancak js tarafinda microsoft library lerini falan kullanmak gerek

2+ xaml + C# ile yapiliyor.

3- oyun yapmak istiyosan XNA.

http://gamasutra.com/view/news/185894/Its_official_XNA_is_dead.php#.UREwnmResyF

oha XNA olmus ya la.. yasasin yeni kral!
Sosyal ağlarda paylaş

seele'cim, bebeğim, bir tanecim, ben win8 development ile sadece developer preview'da uğraştım. tecrübem yok kuzucum. gelip burada neler sorabilirim diye insanca yardım istiyorum. stajyerler microsoft tarafından uygulama geliştirmemiz için bize yönlendirildi. adamlar, bunlar yapar dert değil dedi. ben yine de tecrübeliler varsa önemli bir kaç yeri sormamda yardım eder diye düşündüm. microsoft amerikan firması bu arada.
Sosyal ağlarda paylaş

Seele said:

Kaliteli bir firma appyi stajere kodlatmaz.

Oha ne kadar sacma ahahah. Tam aksine kaliteli firma en kaliteli stajyerleri almaya calisir. Bunun da yolu ilk olarak o kaliteli adamlara gercek is yaptirmaktan gecer. Stajyere yazdirilan kod da review'den gecirilir. Boylece hem sirket kendine adam yetistirmis olur, hem de kodun kalitesinden emin olur.

Yazilim sektorunde calismak isteyen adam stajda kod yazmicak da ne yapcak?
Sosyal ağlarda paylaş

JS agirlikli giderdim ben olsam zira app standalone calisacagi ve tek kisiye hizmet verecegi icin HTML ve CSS kisminin ne kadar valid, ne kadar semantik oldugunun bi onemi yok.

JS de ne sorardin dersen de;

* Prototype nedir ? Ne ise yarar ?
* Closue nedir ? Ne ise yarar ? Nasil kullanirsin ?
* Propagation nedir ?
* Diyelimki elinde sadece touch start ve touch stop event'lerinden aldigin coordinatlar varken, content'i user'in slide hizina gore kaydirmak icin nasil bir yol izlersin ?

Bi tane daha vardi aklimda da unuttum onu. Velhasil cok da junior'lik sorular degil ama 2 tanesini bilse yeter zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

bi kac baslik vereyim oralardan soru cikartabilirsin

1- Code re-use ( portable class libraries etc. )
2- MVVM ( XAML kullanacaksaniz ozellikle)
3- XAML icin; data binding, animations, commands, resources etc.
4- UX: farkli cozunurlukler icin dizayn; adaptive vs fixed layout, semantic zoom, image scaling etc.
5- Win 8 Store App specific features; contracts, charms, appbar, snapped view, tiles, notifications, data roaming, app state management( suspend, resume - terminated olunca ya da suspend olunca nasil bir onceki state'i koruruz vs )

spesifik soru istersen yardimci olurum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...