Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yanlışlıkla Amazon Dolandırmaca

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

Sequo said:

Biyik said:

riglous said:

Karşılığını vermediğin, hak etmediğin malı, "Amazon" zarar görmesin diye değil, doğru olduğu için iade etmen gerekiyor. Asıl yaptığın(ız)ın yanın(ız)a kalacağını düşünürsen(iz) enayisin(iz).

Kimin doğrusu? Kapitalistin doğrusu mu? Dinin doğrusu mu? Herhangi bir iktidarın veya devlet tipi hiyerarşik örgütlenmenin belirlediği doğru mu?

Ya ne boş adamsın. Hırsızlık ne zamandan beri kapitalizma açılan savaş oldu.

Mantık çerçevesinde konuşmaya calışın ama gerizekalı gibi hırsızlığı savunmayın ya.

Belki farkında değilsindir. Derdim "hırsızlık" kavramıyla. Bankaların insanlardan kestikleri "hizmet ücreti" oluyorken, bu bahsettiğimiz durum "hırsızlık" oluyorsa bir sorun vardır. Kurumların yapısı, yasalar, normlar tabii güzel bir mizansen yaratabilir bize. Çok normal. Farkındaysan; hırsızlık doğrudur demedim. "Bu "doğru" kimin "doğru"su?" dedim.
Sosyal ağlarda paylaş

Biyik said:

Sequo said:

Biyik said:

riglous said:

Karşılığını vermediğin, hak etmediğin malı, "Amazon" zarar görmesin diye değil, doğru olduğu için iade etmen gerekiyor. Asıl yaptığın(ız)ın yanın(ız)a kalacağını düşünürsen(iz) enayisin(iz).

Kimin doğrusu? Kapitalistin doğrusu mu? Dinin doğrusu mu? Herhangi bir iktidarın veya devlet tipi hiyerarşik örgütlenmenin belirlediği doğru mu?

Ya ne boş adamsın. Hırsızlık ne zamandan beri kapitalizma açılan savaş oldu.

Mantık çerçevesinde konuşmaya calışın ama gerizekalı gibi hırsızlığı savunmayın ya.

Belki farkında değilsindir. Derdim "hırsızlık" kavramıyla. Bankaların insanlardan kestikleri "hizmet ücreti" oluyorken, bu bahsettiğimiz durum "hırsızlık" oluyorsa bir sorun vardır. Kurumların yapısı, yasalar, normlar tabii güzel bir mizansen yaratabilir bize. Çok normal. Farkındaysan; hırsızlık doğrudur demedim. "Bu "doğru" kimin "doğru"su?" dedim.

Yahu banka zorluyor mu seni benimle çalış diye? Bir ton sözleşme imzalatıyor bile bile madem neden lades oluyorsun?

Çalışma bankayla. Bişeye imza atıp daha sonra servisini kullandığında senden para kesiyor diye sende amazonumu dolandıracaksın.

Geçiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

Biyik said:

Çalıştığım işyeri bana maaşımı zorla belirli bir bankının kartından veriyorsa ve o banka her 6 ayda bir benden belli bir meblağ para kesiyorsa?
O zaman da çalışmamam lazım di mi?

20 senedir banka kullanıyorum 1 kere bilmemne ücreti kesmediler. Fatura ödemiyor musun bağla bir tane otomatik ödeme kesmesinler. Sende rahatla.

Ayrıca maaş farklı olay aidat kesemez.
Sosyal ağlarda paylaş

Biyik said:

Emekli maaşını bizden çekmiyorsun diyerek kestikleri paralar?
Bankaların bütün prosedürleri izlediğini mi sanıyorsunuz?

Kusura bakma ama sen hakkını yedirirsen kimsenin suçu yok. Öyle bir uygulamada yok.

Bir dilekçe ile herşey çözülür uğraşmazsın bile. Hiç bişeyden haberin yok ki senin.
Sosyal ağlarda paylaş

DynamicK said:

Amazon hesabina girip

Orders

More Order Actions

Return or Replace Items

tiklayip sonra ilgili secenegi secerek geri gondermek icin kutusune yapistirabilecegin bir onceden odenmis kargo etiketi veriyorlar. onu yazdirip kutuya yapistirip postaya veriyorsun. bu kadar.

Amazon bunun gibi durumlarda hemen yeni paketi gonderiyor. Kayip olan ve teslim edilmeyen urunler icin kargo sirketi ile aralarinda hesaplasiyorlar. Kargo icin onlarca farkli firma kullaniyorlar. Bu firmalarin da yillik belli bir urun kaybetme hakki var bildigim kadari ile. Sen elimize ulasmadi diyorsan o kargo firmasi ve dogrudan o kargoyu ulastiran calisana patliyor kabak.

Yani sen tablet elimde kalsin derken, kargo calisani adami isinden edebilirsin. Zira Amazon bu gibi durumlarda pek etkilenmese de tabi ki zarar ediyorlar onlarda.

Ha Amazon da ayri bir cakal. US disindaki ulkelerde vergiden deli gibi kaciriyorlar. Ingiltere'de ozellikle her ne kadar herkes kullaniyor olsa da bir cok kisi de vergi vermemelerinden dolayi sikayetci.

ingilterede çalışıyorsan ofisin olacak
http://www.nationalturk.com/wp-content/uploads/2013/02/binali-yildirim-barselona.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Sequo said:

Biyik said:

Emekli maaşını bizden çekmiyorsun diyerek kestikleri paralar?
Bankaların bütün prosedürleri izlediğini mi sanıyorsunuz?

Kusura bakma ama sen hakkını yedirirsen kimsenin suçu yok. Öyle bir uygulamada yok.

Bir dilekçe ile herşey çözülür uğraşmazsın bile. Hiç bişeyden haberin yok ki senin.

Öyle bir uygulamaya bizzat şahit oldum. Bankayla olan konuşmalara da şahidim.
Bankaların bu kadar gönüllü avukatları olduğunu bilmiyordum ama.

"gözü açık olmayanlardan" çarptıkları yüzünden ceza yemiş bak seninkiler
Sosyal ağlarda paylaş

lovecraft0Z said:

yav adam "etik" i tartışmak istemiş felsefi anlamıyla, adamın argümanı banka sözleşme imzalatıyo ne varki. lol

Hırsızlığın felsefesimi olur bebe. Milletin anası üstünden felsefemi yapiyoruz misal forum olarak biz.

Yada yapalım mesela sana hoşuna gider mi:D lol
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

Evet, kuzenimin başından geçti.

ABD'de kendisi, İstanbul'dan bir arkadaşı tablet istemiş gelirken getirsin diye işte almış, oradaki adresine yolluyor. Neyse beklemiş kuzen, tablet yok. Çocuk buradan ulaşmış Amazon'a kayıp demiş, araştırılmış kayıp düşülmüş ve yenisi yollanmış.

Yeni tablet gönderiliyor, aynı. Kuzen gidip araştırıyor biz kapının önüne bıraktık diyorlar ikisini de, çalınmıştır vs. diyorlar. Bu da işte arkadaşına söylüyor, çocuk Amazon'la irtibata geçiyor ve sonunda refund ediliyor para.

Para refund edildikten sonra kuzenimin ev sahibi geliyor, paketleri ben almıştım unutmuşum sana vermeyi diyip paketleri veriyor. Elinde 2 tablet ve orjinal kılıfları bulunuyor hiç açılmamış.

Çocuk geri götüreyim dedi, arkadaşı boşver getir ikisini de birini satarız demiş. Beni aradı, dedim için rahat edecekse getir etmeyecekse götür teslim et, ya da tekrar parasını yatırsın çocuk. Sonra durdum dedim, lan ben olsam aynı durumda ne yapardım. Getir lan getir dedim asdfas

Her neyse; çocuk şeyden korkuyor. Çalıntı, kayıp vs. diye seri numaraları vs. sistemlere işlenmiş midir, hava alanında dönerken GG olmayalım diyor. Bende en azından birinden ikinci el fiyatına aldım, bilmiyorum ne bok olduklarını diyip hava alanında bırakır gelirsin dedim.

Diğer yandan ne bileyim, HARAM MAL kafasında rahatsızlık veriyor durum ama söz verdim. Ne yapsın çocuk, sistem nedir. Bu tabletlerin peşinde midir halen Amazon yoksa benim dediğim şekilde en kötü getirsin mi sadfs

Amazon vurdurmasın çocuğu

tablet neydi ki ? bi de hangi kargo şirketi yapıyo teslimatı da imza filan almadan kapının önüne bırakıp gidiyor kafasına göre ?
Sosyal ağlarda paylaş

Sequo said:

lovecraft0Z said:

yav adam "etik" i tartışmak istemiş felsefi anlamıyla, adamın argümanı banka sözleşme imzalatıyo ne varki. lol

Hırsızlığın felsefesimi olur bebe. Milletin anası üstünden felsefemi yapiyoruz misal forum olarak biz.

sığır mısın yavrum sen iki cümlenden biri hakaret. olm biraz okuyun la bilgisayar başında trollükle ömrünüz geçti, ha fikrin varsa mantık kırıntısı da içerse kabulümüz.
Sosyal ağlarda paylaş

lovecraft0Z said:

Sequo said:

lovecraft0Z said:

sığır mısın yavrum sen iki cümlenden biri hakaret. olm biraz okuyun la bilgisayar başında trollükle ömrünüz geçti, ha fikrin varsa mantık kırıntısı da içerse kabulümüz.

Yaw he he
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...