Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yanlışlıkla Amazon Dolandırmaca

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

gönderdiğiniz pad yavruladı de, hemde iki tane. nasıl olur öyle şey derlersede kaybolduğuna inanıyosunuzda yavruladığına niye inanmıyosunuz de.

sonra şaka lan şaka bizim bi nasrettin hoca var de tanıt onlara. sonra gerçeği anlat. hoşlarına gider belki tamam kalsın derler.
Sosyal ağlarda paylaş

aquila said:

Zep said:

zaten çok düşük profit marginleri var sattıkları o ürünlerden çook az kar ediyorlar üstüne inanılmaz hizmet veriyorlar.

amazon kazandigi parayi harcicak yer bulamiyo, sen ne diyon.

abi nasıl sallıyosun belli değil

bu yılın ikinci çeyreğinde 7 million dolar zarar açılardılar 0.05 cent share başına.

15 milyar dolarlık satışları var çok ta hızlı bir şekiklde artıyor ancak operating cost çok yüksek online retail olmasına rağmen.

ne kadar satış yaptığı değil yaptığı satıştan ne kadar kar sağladıgı önemli bir şirketin. proift marginleri yüzde 1 bile değil 0.05 gibi birşeydi.

oyuzden daha çok digital ürünlere yatırm yapıyorlar cloud olsun, digital content olsuın benim kindle'ıda oyuzden yolladılar işte 2 defa sdfs
Sosyal ağlarda paylaş

tabletin değerinden daha fazla bir zarara uğrayacaksanız (hukuki işlem, ceza vs.) geri verin. bir şey olmayacaksa boşa enayilik etmeyin. büyük şirketler için bu tarz kayıplar hiç bir şeydir. şirketler kar marjlarını artırmak için çalıştırdıkları elemanların sırtında boza pişiriyorlar, siz tabletleri gönderseniz de göndermeseniz de onların düzeninde zerre bir değişiklik olmayacak ama sizin, amazonun sahibinin ve üst düzey yöneticilerinin yemek parası bile olmayacak parasal değere sahip iki tane tabletiniz olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

riglous said:

Karşılığını vermediğin, hak etmediğin malı, "Amazon" zarar görmesin diye değil, doğru olduğu için iade etmen gerekiyor. Asıl yaptığın(ız)ın yanın(ız)a kalacağını düşünürsen(iz) enayisin(iz).

Kimin doğrusu? Kapitalistin doğrusu mu? Dinin doğrusu mu? Herhangi bir iktidarın veya devlet tipi hiyerarşik örgütlenmenin belirlediği doğru mu?
Sosyal ağlarda paylaş

"Hırsızlık" kavramını müktedirlerin belirlediği yasalarla birlikte insanlara dayatılan normlar üzerinden kavrarsak bu sonuç çıkar. Peki emeğini satmak zorunda kalanların üzerinden yapılan hırsızlığı hangi yasalar denetliyor? Yüzyıllardır sermaye biriktirenlerin yaptıkları ticaret, endüstriyel gelişme vs. diye adlandırılırken neden bu tip şeyler "hırsızlık" olsun. Bir insanın malını zorla ve hileyle ele geçirirsen hırsızlık yapmış olursun. Ağaçtan önüne düşen elmayı yersen, o senin zaten hakkındır.
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

Evet, kuzenimin başından geçti.

ABD'de kendisi, İstanbul'dan bir arkadaşı tablet istemiş gelirken getirsin diye işte almış, oradaki adresine yolluyor. Neyse beklemiş kuzen, tablet yok. Çocuk buradan ulaşmış Amazon'a kayıp demiş, araştırılmış kayıp düşülmüş ve yenisi yollanmış.

Yeni tablet gönderiliyor, aynı. Kuzen gidip araştırıyor biz kapının önüne bıraktık diyorlar ikisini de, çalınmıştır vs. diyorlar. Bu da işte arkadaşına söylüyor, çocuk Amazon'la irtibata geçiyor ve sonunda refund ediliyor para.

Para refund edildikten sonra kuzenimin ev sahibi geliyor, paketleri ben almıştım unutmuşum sana vermeyi diyip paketleri veriyor. Elinde 2 tablet ve orjinal kılıfları bulunuyor hiç açılmamış.

Çocuk geri götüreyim dedi, arkadaşı boşver getir ikisini de birini satarız demiş. Beni aradı, dedim için rahat edecekse getir etmeyecekse götür teslim et, ya da tekrar parasını yatırsın çocuk. Sonra durdum dedim, lan ben olsam aynı durumda ne yapardım. Getir lan getir dedim asdfas

Her neyse; çocuk şeyden korkuyor. Çalıntı, kayıp vs. diye seri numaraları vs. sistemlere işlenmiş midir, hava alanında dönerken GG olmayalım diyor. Bende en azından birinden ikinci el fiyatına aldım, bilmiyorum ne bok olduklarını diyip hava alanında bırakır gelirsin dedim.

Diğer yandan ne bileyim, HARAM MAL kafasında rahatsızlık veriyor durum ama söz verdim. Ne yapsın çocuk, sistem nedir. Bu tabletlerin peşinde midir halen Amazon yoksa benim dediğim şekilde en kötü getirsin mi sadfs

Amazon vurdurmasın çocuğu

Amazon'a mail atın, biraz başkasının suçuymuş da, siz olayı çözmüşsünüz gibi anlatın hani aslında sormayı unutmuşuz sorunca ortaya çıktı tüh şeklinde anlatmayın. ne istiyorlarsa yapın, tekinin parasını isteyip, öbürünü geri yollayın kargoyu veririz vs derler muhtemelen, discount yapabilirler
Sosyal ağlarda paylaş

hepsiburada gibi yavşak ve kazıkçı, bozuk ürün kakalamaya satan türk firması olsa yesin tabletleri derdim de amazonun bi yamuğunu görmedim bilmiyorum, herifler 2. ürünü yolllamış lan yiyorsa bizim fırmalara yollat verdikleri bozuk ürünü bile geri almıyor kazıkçı jherifler
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...