Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ahanda!Ateş tilkimiz türkçe konuşuyor!

Lancelion

Öne çıkan mesajlar

huun: işletim sisteminin içine uninstall edilemeyen, kullanıcıları illaki onu kullanmaya zorlayan bir browser koymanın yanlış olduğunun neresini anlayamadın?

resmen zorla ie kullandırıyolar adamlar. ikisi farklı üründür. windows ve ie. bunu alana bundan da veriyom ben demek iyilik güzellik değildir, diğerlerini kullanmak için uğraşmayın bile demektir. hatta bi de işletim sisteminin içine gömülü kodlardan da faydalansın, daha hızlı çalışsın, kimse de bilmesin, en kral ben olıyım diyolar ki ona hiç girmiyorum bile. buraya kadar krallığı tabi. 0.8 versiyonundan beri firefox kullanıyorum, bi kere olsun "ya şurası da şöyle olsaydı keşke" demedim. eksik bişey varsa extensionlarda aradığımı buldum. bir kere çakılmadı daha.

yine diyeceksiniz ms düşmanlığı vs. adam gibi bi iş yapsınlar gözümü yesinler. ne bu yahu, her yapılan işin altından da bi dominasyon çabası çıkmaz ki.

yine birisi çıkıp diyecek ms düşmanlığı yapmayın, ms yaraları saracaktır, beğenmiyosanız başka şey kullanın diye. tamam, ben başka sistem kullanıcam. ama bi şartla: önce ms diğer firmalara programlarını sadece windows için yapmaları için para vermesin, tehdit etmesin, o gün ben de söz açılış sistemimi değiştiricem.
Sosyal ağlarda paylaş

sharky: standartları desteklemeleri sadece sözde. ben de para veriyim benim de adım çıksın oraya.

kimin standartları ne kadar desteklediğini görmek isteyen web standartlarını belirleyen (ve ms'nin platinum sponsor olduğu) www.w3.org'da önce microsoft.com ve sonra mozilla.org sayfalarını validate etsin, öyle karar versin lütfen. kimin özen gösterdiği açıkça belli.

ben de gidip engelliler yaşam vakfına bağışta bulunayım, sonra yolda görme özürlü birisi görünce çelme takayım. olmaz öyle.

edit: hatta yorulmayın:
http://validator.w3.org/check?uri=www.microsoft.com
http://validator.w3.org/check?uri=www.mozilla.org

[Bu mesaj Gazanfer tarafından 05 Aralık 2004 20:40 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Gazanfer, 05 Aralık 2004 19:52 tarihinde demiş ki:
lütfen artık şunu anlayın: açılmayan ya da yanlış gösterilen sayfalar firefox'un değil, ie'nin suçudur. kendileri standartlara uymayıp salak salak şeyler çıkarmışlar, sonra da suçu diğerlerine atıyolar aaa bunlar gösteremiyo diye.

düşünün ben şimdi kendim kıçımdan yeni bi nota sistemi uyduruyorum, ve sonra bu yeni sistemle yazılmış bi parçayı ünlü ve başarılı bi müzisyene götürüyorum, çal diyorum. adam bön bön bakıyo doğal olarak, çalamam ben bunu diyo. şimdi nedir? o adam kötü ya da başarısız bi müzisyen midir?

o uydurdugun nota sistemi butun dunyada 88.9% oraninda kullaniliyorsa, o adam kotu yada basarisiz bir muzisyendir!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
UnKnownTR, 05 Aralık 2004 22:17 tarihinde demiş ki:
o uydurdugun nota sistemi butun dunyada 88.9% oraninda kullaniliyorsa, o adam kotu yada basarisiz bir muzisyendir!

zorla kullandırılıyor -du. aradaki farkı iyi bilelim. kimseye başka alternatif sunulmadı. (netscape vardı adam gibi bi aralar, ki neredeyse 50-50 eşittiler ie ile). artık iyi bir alternatif var, ki ie'nin kullanım oranı da yavaş yavaş düşüyo.

[Bu mesaj Gazanfer tarafından 05 Aralık 2004 23:33 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Gazanfer unistall edilemeyen ie demişsin.
Afferim microsofta nasıl da zorla kullanacaksın diyor bayılıyorum :). işte işletme buna derim ben adamlar herşeyleriyle para kazanmaya bakıyor kazanıyorda. helal olsun.
Gill Bates* bigün demişki
"Kardeşim ister sev ister sevme KUL-LA-NA-CAK-SIIIIIIIIN okadar"

*İsim tamamen uydurmadır[signature][hline]There's someone who needs you.
Sosyal ağlarda paylaş

abi zorlama diye birsey yok. ms sana baska web tarayicisi kurdurmuyor mu yada kurmani engelliyor mu? Hayir. Adam en stabil sekilde bir tarayici koymus ve istersen kullan diyor.Ben bunu oneriyorum diyor.
iyide diyor, bende winxp de sp2 kurulu sekilde ie oneriyorum. :)
Not: bu soylediklerim winxp icin gecerlidir ve ms ile bir alakam yoktur. :-P
Sosyal ağlarda paylaş

said:
fizban, 05 Aralık 2004 20:01 tarihinde demiş ki:
ie'm hiç çökmedi.
google search barım var.
tabbed browsing sucks.
sp2 sağolsun spyware yemez, popup blocklar.

yani sırf microsoft düşmanı olacam diye yazmayın :)

ie hiç çökmediyse helal olsun abi ver elini öpeyim.
işin sırrı ne, onu da söylersen çok sevinirim.
iq ile alakalı birşey değil
klikleme sanatı mı, nedir işin sırrı?

valla ben microsoft düşmanı birisi değilim.
sırf iki dakkada bir ie çöküp hata verdiği için mozillaya geçmiştim ve memnun kalmıştım.
burda bir kaç kişi ie'nin hiç hatasız çalıştığını söyleyince herhalde sanşsız birisi olduğumu düşünmeye başladım.

bir de fizban sp2'siz ie'den bahsedelim.
sp2 direk windowsu değiştiren birşey ama onu yüklemediğin sürece ie'nin kendi pop-up blocking özelliği yok.
ayrıca sp2 ile bile google search, wikipedia search gibi özellikleri de yok, tema özelliği felan da yok. illa ekstra programlar yüklemen gerekiyor ki bunlar ie'yi bozabiliyor, windowsa spy yükleyebiliyor...
sp2 tabii ki bir takım güvenlik özellikleri ekledi,
ancak bu sefer de bazı saçma hatalar başladı windowsumda[signature][hline]Okuyun okutturun (Paticik FAQ)
http://forum.paticik.com/view.php?id=100154
Sosyal ağlarda paylaş

bone, bende senin sansiz oldugunu dusunuyorum. winxp trye geldiginden beri kullaniyorum ve cok da memnunum. sp2 gelmeden once bile bilincli bir kullanici ne spy yer ne de trojan.
diger konuya gelirsek, ie tabiki google'i kendi programinda butunlesik sekilde yer vermez, cunku zaten ms'in bir arama motoru var.
birde bu sp2 icin sanki unoffical bir patch gozuyle bakmissin. sonucta bu offical bir patch ve yeni vindowslarda otomatikman olacak zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

trojanı anladık da.. spyware 'e istediğin kadar bilinçli ol. Yapamıorsun bişi..

Bir aralar devamlı Windows kullanmak durumunda kalmıştım. Ne zaman kız arkadaşım gelip IE ile bir yerlere girse ( ki bu hotmail, google dan farklı yerler değil ), ben Adaware ile birsürü şey buluyordum.. Hem de IE Cache tadında olmayan şeyler..

SP2 falan yüklü değil ama.. Service Pack gibi saçma bir şeyi de yüklemem zaten. O ne be.. Hem yap, hem sıva..

"Ee biz çok lüks bir ev yaptık ama, ehm, kapı kilidine pek kasmadık. Ama zaten merak etmeyin, hangi hırsız kapı kilidini zorlar ki..."

la havle.. imana getirecek ms beni.[signature][hline]>Ever heard of .cshrc?
That's a city in Bosnia. Right?
-- Discussion in comp.os.linux.misc on the intuitiveness of commands
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...