Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

UFO:Aftermath Oyun Izlenimleri - Rezillik

Vampire

Öne çıkan mesajlar

bi dakka bi dakka şimdi binaların içine girip alien deşemiyomuyuz?

eee s.kmisler direk combati de?
nerde kaldı TFTD deki 4 katlı binalar veya o kulelerin tepesine sharshooter çıkarmalar?
skkip and retreat ha
ahaha dandik baracudaları yolla bakaım battleshiplere defaultla sonic osc. olmadan ne oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

evet abi yok oyle seyler.

guzel seyler de var. Mesela binanin kosesine getirdiginde, adam lean ederek ates ediyor kendini cover falan alarak.. Collapsible silahlar var. Adamlarini Robocop gibi yukleyip, abartiyorsun olayi. Herif Turret kuruyor oraya flan filan.

Ama gel gor ki TFTD nin tadi yok :)

Yigidi oldur hakkini ver, en guzel senaryo bunda.[signature][hline]There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't..
.. Sys. Adm. of Paticik(s), Ethernass, Ekohost, and many individual servers ..
Sosyal ağlarda paylaş

ya şimdi eski oyunların tadı genel strateji bölümündeydi...ekononmi,research, yeni üsler tasarlama/finanse etme filan ama bu oyunda onlar yok ama bunun açıklaması var: birincisi oyunun konusu zuzaylılar tüm dünyayı istila ettikten sonra geçiyor...bir nevi survivor olarak oynuyoruz oyunu.o yüzden ekonomi filan olmaması çok normal.birde bu oyunda taktik stratejiye daha fazla önem verilmiş savaş alanında çok daha çeşitli olaylar var...ama oyundaki üs çeşitlemesinin saçmalığına katılıyorum.araştırma üssü nedir ya dünya yıkılmış üstünde envai çeşit yaratık dolaşıyor sen sadece bilim adamlarından-mühendislerden üs kuruyosun...yinede hiç olmazsa eski oyunların hatırına oynanıp bitirilir bence[signature][hline]Yukarda yazılan tüm saçmalıkların telif hakları yazan salağa aittir.Yazardan izin alınmadan quote edilmesi, editlenmesi veya silinmesi halinde bu eylemleri gerçekleştiren kişiye yazar çok pis Beddualar edecektir.Bedduaların işlememesi olasılığına karşı yazarın bu eylemi gerçekleştiren kişiyi h3kl3m3 hakkı saklıdır.Copyright @ 2001, PUMA.

[Bu mesaj PUMA tarafından 02 Haziran 2004 00:38 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

bence dedıgın sey sacma PUMA ...
R&D yapmadan nasıl alien tech leri ele gecirdigin zaman cozeceksin ?
yada kendin tech ureteceksin ...
oyun survival ama belli bi yere kadar gelince kontrolu ele alıyosun ...
bence hayatında X-COM oynamamıs herkesin oynayabilecegi ,X-COM oynayanlarında oynamamıs farzedip oynaması gereken bir oyun ...
*** OYUNUN KONTROLUNU OYUNA BIRAKMAYIN ***
Real tıme combata gırıp 6-7 adamın zıv zıv senin mudehalen dısında ates acarak oyun oynamasına ızın vermeyın , adam gibi turn based halledın ısınızı oyundan zevk almak ıstıyorsanız ...
Char ların level atlaması ozellıklerı vsvs bıle gayet hos bir + bence ...
devam oyun yapıldıgı zaman "benım bekledıgım gıbı cıkmadı tu kaka" demeyelım ,sankı devam oyunu degılmıs gıbı sans verelım oynayalım ...[signature][hline]Vampire Hunter Delucian ...
Türküm Doğruyum Calışkanım ...
Sosyal ağlarda paylaş

ya tamam R&D önemli ben önemli değil mi dedim?sadece içinde sadece mühendisler veya araştırmacılar olan bir üssün saçma olduğunu söyledim.dünya yıkılmış, neredeyse hiç insan kalmamış, envai çeşit yaratık dolşayor, falloutumsu bir dünya çıkmış ortaya ve sen HİÇBİR SAVUNMASI OLMAYAN bir araştırma üssü kuruyorsun...ama bu üssün hiç olmazsa bir takım nöbetçisi olsa, gerçekçiliği artardı oyunun.ulan ben zuzaylı olsam direk oraya iner, bi tabancayla bütün adamları öldürür, üssüde yıkardım...[signature][hline]Yukarda yazılan tüm saçmalıkların telif hakları yazan salağa aittir.Yazardan izin alınmadan quote edilmesi, editlenmesi veya silinmesi halinde bu eylemleri gerçekleştiren kişiye yazar çok pis Beddualar edecektir.Bedduaların işlememesi olasılığına karşı yazarın bu eylemi gerçekleştiren kişiyi h3kl3m3 hakkı saklıdır.Copyright @ 2001, PUMA.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
The_Delucian, 01 Haziran 2004 22:57 tarihinde demiş ki:
unıty ekran kartın ney ?

asus geforce 4 mx 440 64 ddr. nvidia nforce2 anakart ve amd 2500 + ile birlikte, star wars galaxies gibi cilgin bir oyunda 8 aydir karti degistiriyim mi demedim ne performans ne gorsellik acisindan tatminkar.[signature][hline].~:&:* Let the sunshine in *:&:~.
Sosyal ağlarda paylaş

abi neyi tartisiyosunuz ki ?

niyet denilen sey sonucu belirler.

sene 2004, ufo defence dustu simdi publice, bi grup cakal atik davrandi onun mirasi uzerine bisey cikarip para kaldirmak icin.

amacin bu oldugu her acidan belli, sonuc da boyle olacak tabi.

girdim baktim oyuna combata, sehire baktim 3 adamim ve spastik bir alien cikti, baktim binalara, dortgen 3d modeller, ben textureyim diyen textureler yapistirilmis, buna bile ozen gosterilmemis, eeeee ......

apocda bile binalar daha canli idi. birak canliligi 5-6 katli binalarda dolasiyodun disarisi da dahil olmak uzere.[signature][hline].~:&:* Let the sunshine in *:&:~.
Sosyal ağlarda paylaş

• 6 ay sonra ...
bu yazıları okuyup düşük inceleme skorlarına bakınca pek umudum yoktu ama eski ufo'ları çıktıkları vakit oynayamamışım, şimdi de grafik ve yönetebilirlikleri külüstür geliyor diye oynayamıyorum. ufo defense'i oynamıştım ilkbaharda büyük azimle 2-3 boyunca, oyun inanılmaz sarmıştı ama tactical savaş yönetilemez haldeydi. hatta o zaman için dahi çok kötü olsa gerek çünkü mesela syndicate var benzer şekilde ama grafikler ve oynanabilirlik müthiş. hatta ufo defense'i oynadığım günlerde denedim onu ve son bölüme kadar gözümü kırpmadan geldim, o bölümde de bug çıktı gerçi kaldı öyle.. :-p (9 yıl önce ilk oynadığımda alaska'ya gelmiştim ve 840 mb'lik hard disk göçmüştü ehe)

şimdi diyeceğim odur ki fazlaca eleştirilmiş bence oyun, ufo defense'i oynarken aldığım zevkin önemli bir kısmını alabildim. eve vampire'ın dediği gibi üretim olanakları sınırlı, ama sıfır değil. sadece belli şeyler üretilip belli şeyler ekleniyor. ancak sizlere iyi bir haberim var: aynı adamlar ufo: aftershock adında bir devam hazırlıyor şu anda ve bunda gökten inmeyecek hiçbirşey, herşeyi kendiniz üreteceksiniz ve üsleri de customize edecksiniz bölümlerine bilmemneyine kadar. faq'da çok ilgi çekici şeyler gördüm, isterseniz bir bakın:

http://www.ufo-aftershock.com/pages/faq.html

aftermath'i 4 gündür oynuyorum, evet ufo defense kadar keyifli gelmedi vampire'ın dediği nedenlerle ama aftershock gelince o sorunlar kalkacak.. onun dışında hiç fena değil taktik savaşlar filan..

ha bu arada, fallout tactics'le kıyaslanacak olursa bu tam anlamıyla squad based bir oyun. ben fot'ta görevlerde sadece tek karakteri kullanarak (öbürleri eşya taşımak için) ile tough boy modunda oyunu bitirebiliyordum, bunda ise ciddi bir ekip çalışması gerekli. elinize en kuvvetli silahı alıp dağıtamıyorsunuz herkesi.. taktik savaşlarda ise bazı özellikler gerisinde, bazıları da daha rötuşlanabilirmiş. fakat şahsen pek hoşuma gitmeyen birşey sürüyle silahın alındıktan neredeyse hemen sonra demode olması. başlarda sırf fn fal kullandım öbür şeylerin cephanesi bulunmuyormuş gibi görününce, şu bu derken bir baktım lazer&plazma yanında anlamsız kalıyor diğerlerinin hepsi..

grafikler evet biraz kaba duruyor ama çek cumhuriyeti işte adamlar bu kadarını yapabilmiş. yine de yeterli bence, gerçi zoon in/out olabilmesini isterdim şöyle gatling'e yakından bakmak için.. 8-)

ama doğrusu genel olarak hoşuma gitti, halen de üzülüyorum ilk ufo'ları çıkış vakitlerinde oynamadığım için. fanatiği olacağım bir seriymiş, belki halen olabilirim.. :)

ekleme: bakın aftershock'ta binalara girme olayı da olacakmış, 2005 üçüncü çeyreği diyorlar.. (keşke şimdi çıksa :hmm: )

said:
4.11 Will a soldier be able to enter buildings ?
Not only that, but also to climb ladders and enter different levels. It will be possible to go prone on a rooftop and snipe the aliens below.
[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.

[Bu mesaj Sam tarafından 08 Aralık 2004 08:34 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

bu aralar bol bol tactics oynayan biri olarak söyleyebilirim ki tactics in sıkıntısı yapay zeka olmaması.
npcler olduğu yerde bekliyor.

ctb oynayarak bitiriosun ötesi yok abi, multide yiyorsa ctb oyna hehe kim girer o riske ? (ctb= continuous turn based, bir nevi realtime yani gerçek zamanlı)

ha bu arada senin tacticsle kıyaslamanı gayet saçma bulurdum ama öyle alıştım ki böyle şeyler yapmana gayet normal geldi.niye kıyaslama ihtiyacın var sorunlu musun ikisi de hiçbirşey barındırmasa bile fan kitlesinin alıp denemesine yetecek ölçüde oyunlar.nedir bu kıyas ihtiyacı onu geçtim arada seneler olan şeyleri kıyaslamak anca senin gibi rts standartı olan şeyleri irdelemeye çalışan bünyeden beklenir.

aynı şekilde bunca fan beğenmemişken zıpçıktılar gibi gelip ben oynadım onay veriorum haksızsınız yaklaşımı da tıpkı tactics oynayıp sonra fallout a başlayıp fallout u eleştirmen gibi yersiz ve fütursuz bir yaklaşım olmuş.çuvalladığın nokta bunla bitti mi tabii ki bitmedi..hem şurası şöyle olmuş burası böyle olmuş diye eleştiriyorsun hem de kabulleniyorsun, anlaşıldı neden myth i rts abidesi olarak sunduğun ki abidesini bırak realtime olması dışında rts öğeleri bulundurduğunu ortaya çıkarmak masaya yatırmayı geçirdim resmen otopsi yapmayı gerektirir.

(bkz: S.A.M.'in sondan başa oynayıp geçmişini görmezden geldiği ettiği oyun serileri)[signature][hline]I felt a great dısturbance...as ıf a hundred evıl bastards on an oıl derrıck suddenly crıed out ın terror and were suddenly sılenced.Strange.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Vampire, 06 Ekim 2003 02:18 tarihinde demiş ki:
...zaten böyle bi battlefield tactic oyunu oynicak olsam gider fallout tactics oynarim...

bari başlığın ilk mesajını okusaydın da kendini komik duruma düşürmeseydin arkanumon, vampire'ın eleştirel kıyaslamasına hitaben söyledim ben onu.. durduk yerde fot ile kıyaslamadım ama kıyaslayacak da olsam acayip bir durum olmazdı, ikisi squad strategy tür olarak..

ben fot'un ctb multisini de oynadım 31200 ile yabancılarla ve adamlar "nasıl newbiesin sen be" dediler, "yiyorsa" filan diye işkembeden geviş getirme.. :horace:

"bunca fan beğenmemişken" diyorsun da bir-iki kişi eleştirmiş ve diğerleri de "aaa öyleyse almayalım" demişler. oynayıp da eleştiren kaç kişi var, bir de oynayıp da beğenen kaç kişi var diye zahmet edip oku bir ara başlığı, ilk sayfaya bakıp 'yanıtla' linkine atlarsan böyle patlarsın..

oyunda "şu yok bu yok" demişsem zaten ben de ufo defense'i oynadığım için dedim. evet, eksik olmuş ve daha iyi olabilirmiş. beğendiysem de ufo defense'den alınan yönleri beğendim ki zaten hiçbirşey eklememişler yeni, grafik ve arabirim yenilenmiş gibi olmuş. sadece vampire'ın dediği eksik yönler var, onlar da aftershock'ta giderilecekmiş diyorlar, bazıları "adamları asın kesin, bunlar adından faydalanıp para tuzağı kurmuşlar" diye galeyana gelmiş yok yere. para tuzağı için oyun çıkaran şirket çıkışından bir yıl sonra yama çıkarmaya devam etmez bir kere, ilk ufo defense kıvamında eksiksiz birşey hazırlayacaklar muhtemelen..

ilk fallout'ları eleştirdiysem artistik ya da combat sistemindeki defoları eleştirdim. ikinci oyunda düzeltilebilecek şeyleri düzeltemediler, tactics'de başka bir firma düzeltti. oyunları beğeniyorsam futbol takımı tutar gibi hatasını, eksiğini görmezden gelip bağrıma basmam gerekmiyor..

myth'e nereden getirdin lafı bilmiyorum, tebrik ederim fart'tan airplane çıkardığın için ama maymun olmuşsun kendi yazınla. cevap vereyim bari kaale alınmıyormuş hissine kapılma diye acıdım ama nesine cevap vereyim? eleştirmenlerin rts türündeki en önemli mihenk taşı olduğunu söylediği bir oyuna "rts bile değil" gibi talihsiz bir yorumla çıkışmışsın da senin kültürsüzlüğünü göstermiş ancak bu.. :-)

sonda bkz vermişsin, sen say bakalım o serileri madem bu kadar bilgilisin, benim bilmediğim birşey biliyorsundur belki bir kerelik bile olsa.. 8-)[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

ne farkeder ki Vampire a da yazmış olmuş sayılırım o zaman, yazdıklarım hala geçerli.

CTB de şans faktörü ortaya çıkar, ranged in avantajı azalır.bunları bilmiosan zaten boşuna tartışıoruz o kadar basit birşeyi bile anlayabilirsin diye örneklemiştim, bonehead i k.o. yapmaya kasıomuşuz meğer.

eleştirileri o kadar merak ediosan herhangi bi yerden sen ara bul oku ben nasibimi aldım.eminim sen de almışsındır da sırf laserjetlik yapma hesabına çiziktiriosundur o satırları.

ilk fallout da defo var bile diyemezsin.o günlere dönüp yaşaman lazım ki sen pokemon görüp geçirdikten sonra maziye dönüyorsun.sana bişi öğretiyim yaz bi kenara bi sürü tartışmada rezil olmanı önler: oyunlar çıktıkları zamana göre değerlendirilir.fallout u beğenmiosan zaten bişiyden anladığın yok ki pek anlamadığını SC ye dandik diyerek gösteren bi adamsın.katastrofik beklenmeyen bi hatasın abi sen.git bungie oyunu oyna.fallout a defolu dedi adam ya.örnek vereceğin herhangi bi non blackisle rpg fallout un ziplenmiş haline bile ulaşamaz.[signature][hline]I felt a great dısturbance...as ıf a hundred evıl bastards on an oıl derrıck suddenly crıed out ın terror and were suddenly sılenced.Strange.
Sosyal ağlarda paylaş

yani diyecek lafın olmadığını kabul ederek geri çekilirken ateşe devam ediyorsun ezilmemek için daha fazla.. öyle olsun.. :horace:

ctb'nin kendine göre bir yeri var, ben multide turn based olmasını tercih ediyorum, karakterleri tasarlarken halen bir sürü şey turn-based sisteme göre düşünülmüş olduğu için çeşitlilik artıyor. tamam dikkati kendi saçmadıklarından uzaklaştırmaya çalışıyorsun da ona buna çöp atmanın alemi yok, biliyoruz seni heh..

ben de zaten fallout'ları çıktığı zamana göre değerlendirerek oynadığımdan bayıldım, ufo defense'i de zamanına göre değerlendirerek oynayıp beğendim. fallout'u beğenmediğimi hangi işkembenden sallıyorsan getir de çorba yapalım ondan hehe

hatta aynı işkembeden sc'ye dandik dediğimi de sallamışsın. bekliyorum daha neler kalmış geviş getirmediğin ağzından saçmalık olarak çıkacak.. :-)

fallout'un müthiş bir oyun olması burst ve shotgun emülasyonunun rezalet ötesi olduğunu örtbas etmez. fanboy seni..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

kim "en iyi" dedi ki? bence de sen boşuna boşuna tartıştığımızı söylüyorsun.. :)[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...